• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOCTOR23Kemping a Freefleking
    VELADA
    VELADA --- ---
    Petnja jezero freeflek Hrvatska (HR) / Chorvatsko
    45°12´10.080“ N 17°56´47.253“ E

    jezero kousek od chorvatského města Slavonski Brod ležícího na hranici Chorvatsko / Bosna a Hercegovina, nedaleko řeky Sáva
    freeflek je na parkovišti u jezera Petnja, malý pláže s dobrým vstupem do vody, která i v srpnu 2017 byla překvapivě čistá, po cestě k parkovišti je po pravé straně pramen s pitnou vodou, jezdí pro ní i místní
    je to tak nějak na trase Sarajevo → Balaton, pro běžnýho turistu uprostřed ničeho, nicméně já projížďku vnitrozemským Chorvatskem silně doporučuju a to nejenom jako vzpomínku na válečné konflikty 90. let, ale jako projížďku krásnou zelenou přírodou a uvědomění si toho, jak mnoho tváří může mít jedna země, tak jako jich má víc právě Chorvatsko

    VELADA
    VELADA --- ---
    Pyramidi freeflek Bosna i Hercegovina (BiH)
    43°59´32.292“ N 18°9´33.691“ E

    ezo místo, o kterým se tvrdí, že tam jsou největší a možná vůbec jediný pyramidy v Evropě, tak jsem to jela omrknout
    vcelku fajn freeflek na takovým piknik place za Sarajevem u vesnice Visoko, jsou tam betonový grily, stolky a odpadkový koše, stromy a přes den klid .. v noci tam jezdily skupinky místních chlapů, co tam během hodiny ogrilovali maso, vyžahli pár piv a za zvuků balkan-islam-pop-music halekali, ale zvláštní, že těch skupinek bylo za noc asi pět a nikdo se nezdržel dýl jak hodinu, ve tři ráno už byl klid
    VELADA
    VELADA --- ---
    PANPOSPA: já používám pro průzkum terénu a zápis souřadnic do oblíbenejch formát, co dávají mapy.cz jako druhou možnost ze tří. Těch způsobů zápisu je hodně a jelikož já mám ráda mapy.cz, používám tenhle, kterej mi vždycky přechroupaly. Na webu se dají najít převodníky formátů gps souřadnic.
    VELADA
    VELADA --- ---
    Durmitor freeflek Monte Negro (MN) / Černá Hora
    43°7´39.618“ N 18°59´17.939“ E

    jedno z nejúžasnějších míst, co jsem poznala na cestě Balkánem ... Černá Hora, kterou miluju! hory připomínající Tatry, vstřícný lidi, čistej vzduch..
    freeflek parking na cestě R-16 Žabljak - Tisa – Plužine, horský serpentiny, takže v létě pozor, neuvařit motor, v zimě doporučuju si ověřit sjízdnost trasy, údajně občas přijede něco jako ranger / správce parku a chce euro za přespání, nicméně já odjížděla skoro kolem poledne a nikdo nepřijel
    v místě je napajedlo pro stáda krav a ovcí, který je po celej den intenzivně využívaný, takže promyslete jak s čoklama, místní farmáři maj honácký psy, ale například moje čuba se po pár hodinách integrovala a naučila se nahánět krávy
    v tý farmě co je poblíž se dá koupit čerstvej výbornej sýr za hodně levno, mají i med, pálenku a nějaký bylinný čaj z místních rostlin
    na tý fotce, kde ten chlapec hledí do údolí, je ten bílej flek na křižovatce dodávka

    (na mapy.cz mi to 300 metrů od spotu ukazuje dvě studánky)





    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    LOJZAK: díky, o ten poslední mi šlo především, sme tam byli předloni, zakempili sme na parkovišti u pláže kousek od nějakejch švýcarů, co si koupili elektřinu z místního baru, tak sem výměnným obchodem zajistil proud i pro nás, ale nakonec na nás stejně přišli a museli sme zaplatit i tomu baru :)

    každopádně nás to okolí Ulcinj moc nenadchlo, moře čistý ale hrozně mělký a celkově jak píše VELADA, vnitrozemí hezčí a lepší
    LOJZAK
    LOJZAK --- ---
    PANPOSPA: jo nejdou , ale staci to trochu promazat a google.maps je najde :)

    ta posl 41°54´34.877 19°14´54.248
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    jsem jedinej komu ty gps souřadnice po zkopírování do google maps nejdou zobrazit? sem je zkoušel dát do jinýho formátu a taky nic
    VELADA
    VELADA --- ---
    Ulcinj freeflek Monte Negro (MN) / Černá Hora
    41°54´34.877“ N 19°14´54.248“ E

    tak trochu emergency spot na spaní, jde o veřejný parkoviště k plážím, tenisovým kurtům a tak, není tu žádná závora bo placený stání, dá se tu parkovat přes noc a bez prudy přespat
    jinak Černá Hora na freefleky dost špatná u pobřeží, vnitrozemí je uplně jinej svět
    VELADA
    VELADA --- ---
    Ohridské jezero freeflek / Makedonie (MK)
    makedonsky: Охридско Езеро Ohridsko Ezero / albánsky: Liqeni i Ohrit
    41°5´47.355“ N 20°38´4.831“ E

    zkrachovalý kemp na konci cesty, kterej poskytuje útočiště travelerům, co se nebojí místa duchů, vjezd je free, žádný závory, flek přes den využívají i místní ke koupačce, na břehu jezera je hodně restaurací nabízejících rybí speciality, ceny jsou i přes zvyšování pořád přížnivý, aneb dopřejte si buržoazní pocit při snídani v podobě míchaných vajec, salátu, bílého pečiva s marmeládou, pomerančového džusu, kafe a sklenice minerálky v 11 hodin v přepočtu za 100 kaček
    po okolních kopcích se dá trekovat, doporučuju se navigovat gpskou, turistický značení tak, jak ho známe v Čechách tu moc nefrčí
    zdroj vody v místě není, ale myslím, že nebude problém dostat kanystr vody v nějaký restauraci bo obydlí
    jo a ceny v místním obchodě v přepočtu na českej standart uplně top! doporučuju tady nakoupit i takový věci jako je rýže, olej a cukr

    (fotka je z příjezdový cesty ke kempu)

    VELADA
    VELADA --- ---
    Prespanské jezero freeflek GR
    The Small Prespa Lake & The Great Prespa Lake (Albanian: Liqeni i Prespës, Greek: Μεγάλη Πρέσπα, Megáli Préspa, Macedonian: Преспанско Езеро, Prespansko Ezero)
    40°44´36.433“ N 21°6´41.084“ E

    trochu jiné Řecko, než ho známe z katalogů cestovních kanceláří, jezero na hranicí Řecka, Makedonie a Albánie
    flek na konci vesnice Mikrolimni, dechberoucí hory, chladnej vítr, nikde nikdo a oproti mořskýmu pobřeží tu nebyli v létě 2017 komáři, wow!



    VELADA
    VELADA --- ---
    Χαλκιδική (Chalkidiki) freeflek Řecko / Ελλάδα (GR)
    40°2´59.841“ N 23°59´47.356“ E

    po prašný cestě se dá sjet až dolů k pláži, podle mě vhodný i pro bremiče, parking na suchý louce, na konci cesty bydlí nějaká komunita v karavanech, ale místa je tam hromady, navíc ten jejich pozemek je oplocenej, tak se dá lehko poznat, kde není vhodný parkovat
    v okolí jsme tam freeflekovaly asi tři auta a bylo mezi náma dobrejch 50 metrů, čistá voda, hodně dřeva na oheň, v noci ale překvapivě hodně komárů, zdroj vody v okolí bohužel žádnej, ale za tu krásu a klid to stojí
    jinak Chalkidiky je část Řecka, která je pekelně drahá (nafta, zmrzlina, zelenina, všechno!) a pekelně narvaná lidma, takže tohle je fakt oáza klidu



    STB23
    STB23 --- ---
    BIGHEAD: no lepsi do kempu pokud se nechces s nikym dohadovat... Treba ale narazis na nejakej freeflek ale moc bych nato nevsazel.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    PPNEKK: nejen policajti, ale i okolo jdouci mistnaci, tam je kazdej s cizi spz branej jako chodici penezenka... Vlastní zkušenost.
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    BIGHEAD: kamos tam byl minulej rok nekde po ostrovech a prej se to dalo. Nicmene chorvatsko je vyhlaseny v tom ,ze policajti prudej lidi,aby jeli do kempu. Nicmene treba v zari budou trochu benevolentní ;)
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    STB23: Takze zmrdi, takze se tqm vubec nevyplati jezdit, jen do kempu jo???
    STB23
    STB23 --- ---
    BIGHEAD: spatny. Chorvati to docela drtej.
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    Hele vite nekdo jak je to v chorvatsku s freekempingem??? Po tech ostrovech a tak??? Asi by sme tam jely v zari
    ADIK
    ADIK --- ---
    BARAKUDA: jj na prodloužení léta je to optimální
    BARAKUDA
    BARAKUDA --- ---
    ADIK: díky za tipy! už se moooooc těším! bude to parádní prodloužení léta :)
    PATRIP
    PATRIP --- ---
    Ví někdo prosím o Fleku ve středních čechách (nejlépe někde poblíž Berouna nebo Hořovic), někde u vody a hlavně mimo civilizaci? Jde jen o oslavu narozenin počtu 20ti lidí o zvuku max 3kw. Chci něco kde vážně nebudem nikoho rušit. Jsme pořádný a každý flek po sobě hezky uklidíme. Byl bych vděčný za každý info.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam