• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOCTOR23Kemping a Freefleking
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MIK23: yup, podle mě, když se budeš držet Vanga a podobných stabilních outdoor značek, tak to nepředstavuje žádný extrémní riziko, resp. ne větší než běžný plastový nádobí :)
    MIK23
    MIK23 --- ---
    QWWERTY: jenže co tak studuji tak pouze některé bambusové nádobí je z vláken a tak se to spojuje touhle srackou.
    Bůh ví co testovali, když se to rozpadalo. Tím Vango nádobím malej tříská, padá to běžně po otevření skříněk po nějakém tom terénu a tak a žádný problém. Tak nevím no.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QNEDLEEQ: ta prilozena zprava imho nevypada az tak drasticky
    kontaminácia potravín formaldehydom resp. melamínom je porovnateľná s tradičnými plastovými výrobkami na báze melamínu.
    Pôvod výrobkov, ktoré nevyhoveli požiadavkám zdravotnej bezpečnosti vo vzťahu k migrácii formaldehydu a melamínu bol v 95 % z Číny
    Z 28 vzoriek 4 vzorky [3x Cina, 1xCR] čo tvorilo 14,2% všetkých testovaných výrobkov nesplnili požiadavky zdravotnej bezpečnosti v ukazovateli migrácia formaldehydu.


    takze 14,2% nevyhovelo, problemovy je dovoz z Ciny (u ktere stejne vsichni vime, ze se na nejaky bezpecny limity kasle) a jinak je kontaminace srovnatelna s beznym plastovym nadobim ... pokud si clovek myslel, ze ji z prirodniho dreva, tak je to asi do jiste miry zklamani, ale jinak asi zadna tragedie
    to uz by me vic pobavilo oznaceni bio a setrne k prirode, kdyz se bavime o procesovani formaldehydu :D

    + ten vitalia clanek psal nejspis nejaky alarmisticky copy-writa-pasta diletant
    "pocházela většina z Číny, jen dva produkty byly z Německa" .. pritom v tabulce je i Polsko a ČR
    MIK23
    MIK23 --- ---
    QNEDLEEQ: zajímavé. Máme set od značky Vango - splňuje normálně evropské normy pro nádobí. Nad 70°C jsou vystavené snad jen misky, když se naleje horká polévka, což praktikujeme pouze na podzim v pár případech. Nicméně by mě zajímalo co testovali, když se to rozpadalo....
    MIK23
    MIK23 --- ---
    Ono i záleží jak je na tom auto s váhou. Dřív jsme vozili klasické nádobí, ale když jsme objevili bambus jak píše Stemby, tak jsme neváhali. A je to i maximálně šetrné k přírodě (pro hipstery: čti bio a udržitelné). Extrémně lehké a skoro nerozbitné, přitom fmsi nepřipadá š jako v dětské jídelně nebo v bufetu na pláži
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    KOLCI: alternativa je bambus, mame skoro vsechno bamboooos do auta a pres to můžeš tim autem pomalu prejet a nerozbije se to ;) plastovy uz mame jen brčka :))
    KOLCI
    KOLCI --- ---
    HANZO: já si zas nedokážu (resp nechci) představit že furt jím/piju z plastu... V prvním autě jsme to měli ve skříňce kde to bylo proložený utěrkama, teď to máme všechno v šuplíku víceméně na volno. Nikdy se s tím nic nestalo. Radši bych vymyslel jak to prostě udělat s normálním nádobím, než to řešit tím že koupím nádobí z materiálů co jsou mi nepříjemný. Pokud se to má kam hýbat, stačí vymyslet jak to zafixovat - což může řešit nějaký neklouzavá podložka, kus nějakýho molitanu nebo něčeho, nebo prostě nějakej hadr.
    FAEKAL
    FAEKAL --- ---
    HANZO: já vozím klasický talíře a nádobí v pixle v kufru a taky jsem za jízdy nikdy nic nerozbil.)) musíš tu skříňku pořádně narvat, aby se to nehlo :o)
    HANZO
    HANZO --- ---
    KOLCI: si nedovedu představit, jak naskádám talíře volně do skříňky
    LESH
    LESH --- ---
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    jediný na co si dávám bacha, jsou pánve a hrnce, který nesmí být v sobě, aby se za jízdy neomlátily... jinak klasický nádobí
    KOLCI
    KOLCI --- ---
    HANZO: úplně normální talíře, keramický hrnky, a misky. Za pět let se nám nikdy nic nerozbilo.
    SIEMENZ
    SIEMENZ --- ---
    HANZO: Kempingové nádobí, případně plastové alternativy z Ikea :)
    HANZO
    HANZO --- ---
    Ahoj, jezdá tu prosím někdo obytnou dodávkou? Uvítal bych tipy, jaké nádobí používáte :)

    A pak není tu někdo, kdo má MB Vito 110, nejlépe v úpravě Marco Polo?
    FAEKAL
    FAEKAL --- ---
    ATARKA: jé, tam jsem se taky chtěl zastavit.:) takže jste vyjeli s předstihem? já jsem měl v plánu polovinu července, ale ono je teď celkem ochlazení všude...
    Tu studenou vodu bych ještě zkousnul, ale malý děti asi moc ne a navíc se těší na moře.
    Vloni mě to taky překvapilo v Livignu v Alpách v noci šest stupňů, zimní bundy nevedem. :D
    Tak se držte a užívejte a jsem zvědavej na reporty. My to asi srabácky stočíme do Itošky přes pár jezer v Rakousích.

    EZOP
    EZOP --- ---
    ATARKA: Jih je taky super, vloni Portugalsko na měsíc - přelom květen červen. Bylo stabilně kolem 20 stupňů. Moře asi 16-18.... kluk 3 roky ze začátku docela nadával ze je to studený ale nakonec si tak nějak zvyknul. Fakt je ten ze tam těch 20 je asi jiných... slunce má sílu ale ty studené větry to ochlazují. Za mě priobleknout se dá, ale odhodit vrstvu už ne.
    Možná je to taky tím ze nemáme klimu a proste to vedro je dlouhodobě pouze v autě nesnesitelné. Na příští rok pravé Balt hlavně PL možná D, tak jsem rad za tipy které tu postujete. Užívejte dovču :-)
    ATARKA
    ATARKA --- ---
    EZOP: no my sme zvyklý na jižní vedra :) takže já dost čumím, ale ne že by mi to nějak moc vadilo, ale když se dítě těší k mori, že se vykoupe a bude stavět hrady, tak mu vysvětlit, že musí mít u vody holínky a kulicha, jinak nastydne, je dost nevšední zážitek :) ...ale furt lepší jak včera na božím daru, v pul šestý bez zimní bundy ani ranu a v noci pět stupňů:()
    EZOP
    EZOP --- ---
    ATARKA: Takový počasí to je sen (opravdu, proste to máme rádi)... už se těším na příští rok na dovcu.
    ATARKA
    ATARKA --- ---
    FAEKAL: zítra se tam přesouváme, tak podám report, ale dle norů má bejt celej tejden +- stejně, takže budem vyletit
    ATARKA
    ATARKA --- ---
    Momentálně sme u jezera co házel RSZ, přes den 18, polojasno, vítr dost ficák, na válení u vody to fakt neni

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam