• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOCTOR23Kemping a Freefleking
    MIK23
    MIK23 --- ---
    MIK23: a Btw tohle je nejčerstvější vyjádření MZ přímo ke spaní v autě jak uvádí asociace kempů ČR, která se jich na to ptala.... Takže bych s tím tvrzením co je ok, byl minimálně hodně opatrný.....
    MIK23
    MIK23 --- ---
    LOJZAK: a to čteš kde o té přírodě? Protože co jsem se naposledy koukal, tak ta věta o přírodě z těch výjimek po poslední úpravě zmizela...
    LOJZAK
    LOJZAK --- ---
    MIK23: ak samo MZ konstatuje, v obytném autě lze být z důvodů uvedených mezi výjimkami a jedna z nich je:
    "s výjimkou cest za účelem pobytu v přírodě nebo parcích a pobytu tam a cest do vlastních rekreačních objektů a pobytu v nich"
    Takže zaparkovaní a stání v obytném voze mimo obce, tedy v přírodě, je OK. Pojem rekreační objekt české zákony neznají, definována je pouze stavba pro individální rekreaci. Pod pojem objekt lze pak začlenit i obytný vůz.
    Navíc je třeba rozlišit pohyb a pobyt, v noci zakázali pohyb, svoboda pobytu zůstava, respektive je omezena dle těch vyjímek.
    HANYSEK23
    HANYSEK23 --- ---
    TPA: Asi to bude podle sezóny. Možná také hraje roli situace. Kempy poblíž jsou zavřené. Ráno nás poprosil chlápek ať to kousek posuneme dopředu, že tam musí odhrnout sníh. Jinak nic
    RSZ
    RSZ --- ---
    Díky covidu a počasí je výjimečně free parking i na Mezní louce v ceskosaskem..

    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    TPA: Myslim, ze v sezóně to hrotěj, ale teď na to kašlou. V prosinci to asi bude o tom najít nějakej neoznačenej flek, ale teď jim to je fuk
    TPA
    TPA --- ---
    HANYSEK23: Nás tam jednou pěkně po ránu vytáhl četnik z postele a pod pohrůžkou pokuty a zákazu vjezdu do ragionu jsme museli všichni odjet.
    HANYSEK23
    HANYSEK23 --- ---
    Někde jsou značky zákaz stání od 18-08. Ale je tady cíp, kde nic není a v pohodě. Dneska nás je tady asi 6 obytek. Teda my plus plastik bombastik
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    HANYSEK23: A jsou tam zákazový cedule? Já jsem teď na Kitzsteinhornu, cedule se zákazem kempení všude, ale pár obytek tu je a zatím nás nikdo nevyhazoval. Samozřejmě jsme akorát zalezlý v autě, ono to na piknik stejně moc není...
    HANYSEK23
    HANYSEK23 --- ---
    Stubai pod lanovkou. Dá se. Jsme tady dvě noci a pohoda. Ale samo to není na nějaký brutál kemping s židličkama a stolečkem.

    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    Sory no...mas recht.
    WRNQ
    WRNQ --- ---
    Prosím vás, pište k tomu lokace, podle "krásnej flek" se to pak nedá moc dobře vyfiltrovat ;)
    CUKI
    CUKI --- ---
    VELADA: Byli jsme tam jednu noc před hodně lety, ale v téhle části Francie je to na místní poměry super flek.

    pak mě napadá tedy ještě jedno místo co mi to připomnělo: 43.2019092N, 2.3798436E

    Doufám že je to správná souřadnice. Je to bývalá zoo u Carcassonne s krásným výhledem na středověké město. Pokud to není přímo zde bude to někde poblíž hledej voliéry a trosky zoo. Je tam super klid, narozdíl od zbytku okolí.
    VELADA
    VELADA --- ---
    CUKI: haha.. tak tyhle místa kolem tej přehrady jsem už taky zkoumala na mapě. Takže paráda, že na to slyším dobrej ohlas.
    CUKI
    CUKI --- ---
    VELADA: 42.6847664N, 3.0009261E
    asi to nějak vypadlo :-)
    VELADA
    VELADA --- ---
    CUKI: čoveče myslim žes nevložil gps
    VELADA
    VELADA --- ---
    ANTONIN: pecka.. tohle místo jsem si poznačila prstem na mapě s tim že by mě zajímalo jak a jestli se tam dá dojet.. tak cajk.. zkusim!

    Hele ty termály.. jsem koukala že jsou vesměs v 1000 metrech výšky. Na netu jsou různý články s popisama teploty vody a tak.. turist klasika.. oproti Španělsku mě to přijde všechno víc dohledatelný a srozumitelný jak se tam.dostat a jak to tam.vypadá. A s tou nadmořskou vejškou.. záleží jak si kdo troufne holt. Já mám sice zimáky, ale nechtěla bych se tam zahrabat do sněhu při pokusu o koupačku. Ono je něco jinýho jet tam v srpnu a v lednu. A taky zkušenosti řidiče. Já jsem level žaba :-D

    No uvidim.. zatim jsem v Bretani, ale přituhuje a na zimu bych chtěla někam k tomu Perpignan. Nikdy jsem tam nebyla, takže kus světa předemnou.
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    Tady taky krásnej flek, tam jsem si dal slusnej offroad, skoro jsem převrátil auto,..hustý a pak jsem zjistil že tam vede krásná asfaltka :)
    https://mapy.cz/...2%3A111%7D&xc=%5B%5D&rwp=1%3B9FOVNwp4CnginfWN6affERU2AgRYfkA6VfEF-kBogUyfix&rut=1
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    VELADA: Tady, pohodovej flek, pres léto docela narváno v techto časech prázdno. A jsou tam všude jedlí kaktusy. Pošli taky nákej flek třeba s tech pirenejí nebo tak...
    Jo a je to bez závory, teda bejvávalo.(2roky zpět)

    https://mapy.cz/...&rwp=1%3B9GeCgwpMHMf3x5I4J-K4hFnwpFZtgNG1W4bokd4Tbgz5me9GOUvfEgexRdSh3kmf14&rut=1
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam