• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOCTOR23Kemping a Freefleking
    Jezdíte kempovat?Znáte pěkný místo?Máte oblíbený kemp?Nebo FREE flek?Líbilo se vám někde?

    Sezóna začíná!!!!

    Jestli chcete profláknout kemp,použijte kouzelné slůvko "Kemp"

    Jestli chcete profláknout Freeflek,použijte kouzelné slůvko "Freeflek"

    Usnadní to ostatním filtraci



    Mapa FreeFleků
    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    PANPOSPA: No tady se zdálo že není důvod gangům nevěřit. Propíchaný pneu, rozmlácený okna,..
    A fakt se tomu nedivim. Pokud se chce někdo někomu pomstít tak mu ten spot přidá před jeho barák. A i když to nebude vhodné ke spaní. On se vždy někdo najde, kdo si s tím poradí :-)

    Ono je jedno jestli tam jsou kokoti a nebo v pohodě lidi, pokud jich bude moc, je to problém i tak.
    FOSSIL666
    FOSSIL666 --- ---
    PANPOSPA: Hele my to ted delame taky s tema komentama:) ja jsem treba na nekolik spotu psal zadost, aby je odstranili, protoze je to zahlceny lidma, mistni jsou nasrany, je tam bordel atd a jen kvuli tomu, ze to nakej kokot dal na p4n.. ani mi neodpovedeli.. takze jsme tam proste aspon dali spatny hodnoceni a komenty - vtipny je, ze to samy delaj i lokalove jak jsem pozdejc zjistil.. tady u tech spotu kde jsme ted to je jeste o to horsi, ze to jsou secret spoty na surfing o kterejch nevi a spanelaci, ktery zijou relativne kousek odsud, ale diky p4n a nemeckejm surfarum se to ve vode zacina plnit lidma a to je velkej problem. Navic dost casto nemcouri nerespektujou “pravidla slusnyho chovani” a localos jsou o to vic nasrany… cely je to komplexnejsi problem…:(
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    My sme v Řecku často jezdili po místech, který na p4n měli špatný hodnocení a komentáře.. vždy sme byli spokojený a smáli sme se tomu.. pak sme potkali týpka v obytňáku a on nám říkal, že už léta schválně píše na ty nejlepší místa komentáře typu "vykradli nás, místní tam jezdí dělat bordel" atd, aby tam nejezdili lidi :)))
    CUKI
    CUKI --- ---
    FOSSIL666: jj park4night je peklo dnešní doby. Co se tam objeví to je v tu ránu mrtvý...

    Poslední cestu jsme v F kousek na Bordeaux potkali nějaký týpky co nás varovali ať nejezdíme na některé lokace z P4N protože tam "řádí" místní gangy a že je to vesměs s podporou policie i místních, protože je to strašně sere.
    CUKI
    CUKI --- ---
    PPNEKK: V létě jsem ve špánu nikdy nebyl. Nejblíže prázdninám to bylo do začátku Června a už to bylo dost tragédie. Jak vedro, které by se dalo u moře a si i vydržet, ale zase nebylo kde bejt, respektive kde by jsem chtěl bejt. No a letos jsme jeli poprvé na podzim. vyjeli jsme už na začátku září. A taky nic moc a to jsme byli jen na severu.

    Andalusie je dobrá tak ok konce října do konce března Listopad až únor je za mě nej. Co se lidí týče a i teploty.
    Ale počasí je každej rok jiné. Někdy de facto vůbec nepršelo, někdy třeba měsíc trvající brutální deště...
    FOSSIL666
    FOSSIL666 --- ---
    PPNEKK: Presne jak pise Pospa, sezona zacina zacatkem leta a vetsinou to fizlove u plazi netolerujou. Navic je to vsude totalne zamrdany lidma a vedro jak debil :) hovorim ted o jiznim pobrezi od tarify na zapad. V lete jsem tu nebyl, ale kamos tu zije nekolik let a je to prej nesmysl. Portugalsko cekej v lete vicemene to samy (hlavne algarve a alentejo), nejakej camping u plazi nejde, GNR ted dost casto rovnou pokutuje.. vnitrozemi obecne lepsi a vic v klidu. Pres leto bych spis doporucil severni spanelsko, hlavne v Galicii se daj jeste porad najit mistecka a krasny plaze bez lidi, kde to nikdo nehroti.. btw. zajimavej poznatek od kamosovo holky, ktera je nemka. Na dotaz cimto, ze je algarve totalne zahlceny lidma v camperech - behem covidu se ty cisla nesmyslne znasobily. Nemcouri jsou prej zvykli litat za vlnama/cestovat do indosky a asie klidne 2x za rok a kvuli covidu to moc nejde, takze nakoupili obytnaky a jsou nalezli v portugalsku.. btw i tady na jihu spanelska okolo cadizu, kde ted jsme dobry fleky ubejvaj a lokalove zacinaj bejt nasrany, pac je vsude o dost vic lidi nez bejva zvykem a navic se fleky, ktery znali jen mistni zacly dostavat diky debilnim egosnazivcum na park4night takze to jde cely do sracek.. jsem z toho smutnej a nasranej zaroven..
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    PPNEKK: Jako nebyl sem tam v létě, ale co sem tak slyšel, tak kromě veder a milionu lidí, se hlavně o dost víc hrotí parking na místech, kde to v zimě tolerujou.. v tomhle mě to Řecko minulý léto dost překvapilo, nikde nikdo a žádný hroty.. co se týče police řekl bych lepší než v zimě ve špáňu.. ale od září už to bude v poho..
    až budu na kompu tak vypíšu;)
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    PANPOSPA: klidne vypis, urcite to uvítá vic lidi:)
    Hlavní důvod proč tam musím jet v cervenci jsou kámoši, kteri maji deti. Tak kvuli prázdninam. Ja bych tam pak chtěl zustat tak do listopadu a motat se nekde mezi španělskem a portugalskem.
    Ocekavat mame asi miliardu lidi a brutalni vedra co?
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    PPNEKK: To ste blázni, jet tam v létě...

    V tý oblasti, kde je teď VELADA, je těch míst plno. Pak od cabo de gata dál je to horší, ale jestli chcete mužů vypsat parkingy u větších měst, kde sme stáli s náklaďakama (Almerie, Nerja, Malaga, Gibraltar, Tarifa je jasná, to snad ani nemusim psát, Cadiz, Sevilla)
    KOUDELNIK213
    KOUDELNIK213 --- ---
    Taky vyrážíme za 2 týdny tak cca na měsíc na jih Španělska. A chtěli by jsme navštívit nějakou komunitu, squat, nebo něco kde se žije aspoň trochu jinak. A určitě by jsme tam chtěli pár dni pobýt.
    VELADA
    VELADA --- ---
    ZUBR: tovížejopuso :-))) Ale jo.. jen teda.. Co bys chtěl slyšet? Já asi vybírám jiný spoty než ty (kvuli velikosti auta). Nicméně teď jsem na místě co mě fakt překvapuje.. i náklaďák by se sem vešel.. Je to tady hodně oblíbený.. maják.. výhled.. trekový trasy. A je víkend, čekala bych bengaboys návštěvu s dotazem 'jak dlouho tu budete' .. a zatím pohoda. Třeba přijedou zítra.. :-)))
    38.2097340N, 0.5182200W
    CUKI
    CUKI --- ---
    PPNEKK: nn. Pořád je to o určité profláklosti.
    Nejdřív byla tragédie pouze Lonely Planet, no a pak začal internet a začala davová psychóza.

    Pamatuju dobu, kdy v Sfe bylo přes noc jediný auto. A takovej podobnejch míst znám mrtě.

    Když tu zmíníš jakékoliv super místo, tak se z toho stane poutní stánek, jako kdekoliv jinde.

    Naštěstí třeba Špáňo je stále plné naprosto opuštěných míst. Jen nesmíš jezdit jako každej po pobřeží.. A vyhazovat tě tam nikdo nebude protože tam nikoho nepotkáš :-)

    Třeba Itálie je za mě z tohoto pohledu dost omezená a Balkán je zase volnější až od Montenegra spíš Albánie a pořád jsou to země s turisticky agresivní turistikou i když to není jako Chorvatsko

    Rusko má taky pěkný skvosty, ale není to vesměs tak na jihu...
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    Njn je doba internetu a všichni se radi pochlubí. Na tom neni nic spatnyho. Sam ted pres zimu projizdim youtube, ruzny weby atd. a hledam inspiraci kam jet. Problém je, ze obytnaku je uz hodne a všichni chtej kempit na tech hezkejch mistech. To, ze se nekteri neumej chovat to je vec druhá. Ty hezky mista by ale byly plny i kdyby je nedaval nikdo do online sveta. Vzdyt evropa je mala a nas co radi kempujeme je stale vic.
    ZUBR
    ZUBR --- ---
    RSZ: S tim se nedá nic dělat, je to trend. instagram influenceři objeví a natočí uplně všechny hezký místa a nezbyde kde zastavit než v kempu a vyhrazená parkoviště.
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    ZUBR: klidne ať hodej fleky sem, v lete se tam taky chystame :)
    RSZ
    RSZ --- ---
    ZUBR: ..a s tebou na to kouká 6 tisíc lidí, kdyby tak cestovatelé chtěli jít s těma soc. sítěma někam..
    ZUBR
    ZUBR --- ---
    VELADA: nezbýva než jet zase do řecka tam je tak dlouhý pobřeží že to neuhlídají nikdy. ted koukam na https://www.youtube.com/watch?v=9YoSWL1R8qE.
    BTW KCE Velado pošlete mi pls do pošty nejaky fleky ze španelska at si udelam naky body do mapy at to neni že jedu od hřbitoka k hřbitovu jako minule.
    FREEK303
    FREEK303 --- ---
    KCE: Same in Portugal. There are just way to much campers and to much people who don’t understand how to behave.
    CUKI
    CUKI --- ---
    KCE: Popravdě v těchle místech jsme nikdy nekempili, jen se bojím aby se to nerozšířilo o kousek dál, kde už nějaké oblíbené fleky máme :-(

    No a to že brojej proti tomu že tam je několik km dlouhý bílý had to docela chápu. Ať si tyhle místa třeba sežerou, ale ať nechaj těch pár nezastavěných míst hotely už napokoji, když tak chtějí chránit své přírodní bohatství.

    Popravdě celý jižní pobřeží až po Tarifu má asi 3-4místa který za to stojej. Jinak je to hotel, hotel, hotel, golfojej klub, hotel,...

    Tech pár posledních míst zachránila ekonomická krize v roce 2008. Jinak by to už bylo dávno souvislý.

    Docela by stálo za to vyhledat tu ty vyhlášky (např ta z 2006) třeba se v tom dá něco najít...
    Ale já jsem rád že ten text tak něják přelouskám :-)
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    KCE: to je tak krasny, ze se obchodníci bojej o přírodu. Až mi ukapla slza!
    Vcera jsem se docetl, ze v Albanii ve Vlore se chysta staba letiste. Tam ti bude zachvily taky jako chorvatsku. https://www.businessinfo.cz/clanky/albanie-vybrala-dodavatele-pro-vystavbu-noveho-mezinarodniho-letiste/
    VELADA
    VELADA --- ---
    KCE: mno.. já v tom cejtim takovou tu pachuť kapitalistickýho turismu a jak si obchodníci zoufaj že z lidí v obytkách nedokážou vydřenit víc peněz.
    KCE
    KCE --- ---
    :(

    Los empresarios de playas de la Costa Tropical exigen a los ayuntamientos que eviten que las autocaravanas “aparquen y acampen” en paseos y playas | El Faro
    https://www.elfaromotril.es/2022/01/23/los-empresarios-de-playas-de-la-costa-tropical-exigen-a-los-ayuntamientos-que-eviten-que-las-autocaravanas-aparquen-y-acampen-en-paseos-y-playas/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam