• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BECKOPracujete/podnikáte v cestovním ruchu? Výměna zkušeností, každodenní i nevšední situace s tímto byznysem spojené
    MIORIEL
    MIORIEL --- ---
    ahoj, chci se zeptat- chodil nekdo z vas na pruvodcovske kurzy?kterou agenturu mi poradite?je toho fakt moc....
    plus jak vypada pruvodcovska zkouska, popr jestli se da slozit bez navstevovani kurzu
    SCREAM
    SCREAM --- ---
    jo taky tam obcas kouknu kdyz se nudim :-) no jinak mas mile sefy :-)
    BECKO
    BECKO --- ---
    SCREAM: teď sem ten odkaz chtěla dát.) chodí mi od nich nějaký věci z diskuzí na mejl
    BECKO
    BECKO --- ---
    jo a operátorka po mě chtěla ještě důkaz, že tam ta cena včera taková byla.)) sem si přišla jak idiot
    BECKO
    BECKO --- ---
    a pak se mi stala ještě výborná story se SUNNY DAYS..klientka si podle jejich webu vybírala zájezd, já podle toho webu a údajů, který tam byly napsala smlouvu, klientka podepsala, pohoda...další den ráno mi přišel mejl, že cena je 3 tisíce na osobu vyšší..tak volám jak je to do prdele možný a opravdu..další den už měli na webu cenu vyšší, operátorka mi řekla, že v databázi žádná taková čáskta, kterou mám ve smlouvě nikdy nebyla a ať to opravíme a pošlem znova..tak sem jí požádala, jestli by to klientce nemohla vysvětlit ona a říká mi..ale to je VÁŠ klient...jako by její klient to nebyl ani trochu...omg...tuhle situaci sem docela nepochopila a ještě k tomu mě to vyprudilo hned po ránu...každopádně klientka byla milá ženská (kdyby to byla nějaká hysterka, tak nevim co bych dělala) a vzala si jinej hotel...
    stalo se vám někdy něco podobnýho?
    BECKO
    BECKO --- ---
    .)) a ještě bych tu měla minirecenzi na call centrum u FIRO tour, volala sem tam kvůli kalkulaci a nějak sem nechápala jednu tabulku a nevěděla sem kolik má bejt cena za dítě..volám ženský...ta pořád jenom mumlala "hmm hmm a vždyť to máte v tabulce", do tabulky sem sice hleděla, ale nebyla vůbec přehledná a taky sem věděla, že to, co potřebuju tam je, jenom sem chtěla vědět, kde.) no tak ženská mumlala mumlala a pak mě prostě vypla.. tak volám znovu...a dovolala sem se paní/slečně Motyčkové a to byla vážení call centrová symfonie, všechno mi během pár vteřin dokonale vysvětlila, udělala se mnou kalkulaci, byla velice příjemná, prostě bych jí za to pozlatila..možná to napíšu i její šéfové, ať z toho holka taky něco má.) takhle by to prostě mělo vypadat
    SCREAM
    SCREAM --- ---
    hm to jo ja nevim jakej jen sem to cetl na diskusi u eximu.. radsi si budu davat pozor na vsechny co menujou Tamer az pojedu do egypta :-)
    BECKO
    BECKO --- ---
    Tenhle byl v pohodě, obtáhla ho sice moje spolubydlící, ale ve vší počestnosti, nemusel ji k ničemu nutit ;)) ale měli sme tam 2 další průvodce, jeden v pohodě, ale ten druhej tlusťoch s šíleným uchrchleným kašlem nabízel kolegyni 100 babek za to, že obtáhne toho v pohodě průvodce...
    BECKO
    BECKO --- ---
    SCREAM: ááha já myslim teda jinýho Támera.)
    SCREAM
    SCREAM --- ---
    jo tak Tamer tlusty s brylemi :-) hm to sou sem mohl vlastne dneska letet do egypta animovat ale kdyby asopn za to bylo vic penez .. a do egypta se mi teda nechce jak ctu o Tamerovi a jeho bande :-((
    BECKO
    BECKO --- ---
    SCREAM: jestli se menoval Támer, tak vim o koho de;)) ale to sme byli na služebce se Sunny.) oni sou ti egypťani pěkný hovada, o tom žádná...
    SCREAM
    SCREAM --- ---
    jj to oni radi se rozcilujou ale vetsina si mysli ze nejaky last minute za 12tis na osobu se jim stane to ze jim budou litat peceni holubi do huby a cernosi kolem nich skakat :-))ale bohuzel relaita je trochu jina celkem mee pobavilo v diskuzich o egyptskem cesky mluvicim delegatovi v egypte ktery tam prodava drogy a znasilnuje manzelky a pak lidem vyhrozuje ze jim neco strci do kufru jestli tam neco reknou ...no nevim ael pry je i na kluky podle prispevku ... takze kluci acha na Egypt s eximem :-)
    BECKO
    BECKO --- ---
    o všeobecnejch podmínkách ani nemluvim.)
    BECKO
    BECKO --- ---
    SCREAM: na těch diskuzích je to někdy docela sranda, taky sem poznala spoustu klientů, kteří sou líní přečíst si v katalogu co zahrnujou jimi objednaný služby, pokyny taky pro jistotu nečtou a pak se na podobnejch diskuzákách rozčilujou, že ta cestovka je na hovno.))
    SCREAM
    SCREAM --- ---
    hm jo fisher a tomi to je firma :-) jinak tady jestli nekoho zajimaji diskuze spojene s kvalitou ubytovani, delegatami, dopravou atd... tak tady http://cestovni-kancelare.orbion.cz/diskuse/
    BECKO
    BECKO --- ---
    SCREAM: jojo fischer je dobrej zázrak...doteď nám dluží peníze na provizích, ale až jako tomi tours, vyhlásili sami na sebe konkurz a my sme z těch peněz viděli hovno..taky proto je už neprodávám
    SCREAM
    SCREAM --- ---
    hm delegat si vzdy vydela vic :-) hm to vis ze si vzpominam ale to je celkem jedno zadna cestovka neni dokonala na tomhle hotelu byli i lidi od fisheru ... takze si dnes nevyberes doporucuju kdyz si kupovat dovolenou tak na doporuceni znamych :-)
    BECKO
    BECKO --- ---
    SCREAM: No tomu říkám zážitek.) O jakou šlo cestovní kancelář a vybavíš si konkrétní názvy hotelů, kde to nefungovalo? Takže jako delegát si vyděláš víc, než jako animátor?
    SCREAM
    SCREAM --- ---
    Zdarek no tak ja sem vystudoval jen maturitu v CR, první jsem byl po praci delegata cely zhavy tenkrat me nikam nechteli vzit bohudik bo tesne po maturite jsem tuhle praci hledal--nenasel bez praxe nejsou kolace :-) no letos se mi to konecne povedlo bez nejakejch znamosti ale 2 roky straveny venku.. nu odletel jsem v kvetnu na Rhodos cely nateseny :-)) ale co se nestalo prvni problem, prijel sem s turisty plnymi ocekavanani krasy hoteloveho komplexu z fotek a jejej on pan majitel hotelu zaslal trochu jine fotky ... no sranda lidi na me koukali kde to jsme ja taky nevedel no a bydli tam az dodnes :-)druhy problem nemel sem kde bydlet samozrejme se vse vyresilo zhruba do dvou tydnu jelikoz na jihu je casu dost :-)nastesti me nechal jeden hotelier ktery nemel plno bydlet u sebe...no tak prvni den problemu dost.. dalsi dny byly horsi a horsi na hotelech kde cestovka psala ze je moznost klimatizace zadna nebyla... taky jsem kvuli tomu malem pohrbil na mistnim smetisti jednu babicku :-(jelikoz 48 °C v pokoji na 70 leteho cloveka s problemy ktere sem ani radsi nechtel vedet je celkem odpovidajici...No kdyz lide na apartamnech kde si meli sami varit nemeli si z ceho ani uvarit kafe bylo taky celkem neprijemne.. kdyz jsem mluvil s panem sefem ceske cestovky tak se mi rak ze se m delegat at to vyresim... no tak sel na vec zacal jsem prvni v partnerske recke cestovce no porad mi rikali malakies--nevedel jsem proc pak jsem se na to ptal jedne zname co tam zije dyl no tak asi vsichni vite co to je ...samozrejme se nic nestalo, takze tam jsem taky nic nevyresil no tak primo k majiteli hotelu ci apartmanu -- jednou na me vybehl s nozem honili jsme se okolo policejni stanice a nikdo nam neotviral ja utikal rychleji nastesti :-)no pak jsem za nim prisel s jednim hostem ze uz tam sam nejdu no to byla taky chyba host poterboval jen vymenit rucniky no a uz drzel v ruce zase jeho oblibeny kucharsky nuz... Jine hotely byly jaks takz v pohode ale taky byly vyjimky treba jeden pekny hotel sem mel kde sem zdarma jedl pil atd. no kazdopadne jsem na rhodosu vydrel asi mesic a pul jako delegat -- pote sem prijel do cech a uz za dva tydny jsem jel na kretu delat animatora -- nikdy jsem to nedelal ale k detem kladny vztah mam tak jsem to zkusil no prace to byla krasna rano plazovy volej odpoledne program pro maminky s detmi v podvecer volejbal no a vecer nejaky to bigo nebo karaoke... akorat zase mensi problem skoro zadne penize, zadne auto, atd..ale dovolena to byla pekna tak jsem takhle letos stravil dva a pul mesice u more ve dvou destinacich samozrejme vse zaplacene letenky jidlo ubytovani a jeste nejaky to euro na drink :-)))
    takze rozhodne doporucuju to zkusit je to fajn zazitek :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam