• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BECKOPracujete/podnikáte v cestovním ruchu? Výměna zkušeností, každodenní i nevšední situace s tímto byznysem spojené
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    STEKY: Pěkné. Ale proč to spamuje tuto diskuzi? Nebo je to placená reklama?
    STEKY
    STEKY --- ---
    STEKY
    STEKY --- ---
    Ano, jsem zpet z Peru se spoustou zazitku a zkusenosti ... rada se s vami podelim:

    Zajimaji vas stare kultury v Peru, nebo soucasny skutecny zivot mistnich lidi, chcete se dozvedet co (ne)umi tamni samani nebo Vas jenom zajima, jak muze sama holka prezit putovani po teto zemi bez penez krizem krazem neznamem? Pojdte se mnou znovu prozit sahnuti si na hranice sil pri fotoprojekci s vypravenim ...

    —————————————————————————————————–

    ... “ PERU – 178 dní sama nejen po stopách Inků a šamanů"
    —————————————————————————————————–


    (I. část- sever)

    - Putovní cesta v extrémních podmínkách za vyléčením a sebezdokonalením

    - Život prastarých kultur i současných obyvatel

    - Jsou šamani v Peru šarlatáni, nebo opravdu dokáží léčit?

    A mnohé další zajímavosti…

    ——————————————————————————————————
    (II. část- jih)

    - Nalezneme místo z vizí?

    - Co to je brujo a jsou opravdu nebezpeční?

    - Je machu Picchu vhodné navstívit, jaké skrývá překvapení?

    - Cesty a odkaz Inků

    - Rady na cestu


    ————————————————————————————————


    Terminy a mista prednasek (I. část a II. část):
    Pardubice: 27.9. a 29.9. - klub 29, divadlo Anežky české 29
    Praha: 10.10 a 24.10 - Čajovna Šamanka - dříve Metamorfoza, Hálkova 8 Praha 2
    Brno: termin v jednani - Středisko podpory školám, Hybešova
    Ostrava: v jednani (shanim vhodne misto - pokud o nejakem vite.. :) )
    -> pro dalsi terminy fotopromitani, fotovystavy a pod. sledujte stranky http://steky.eu, pripadne napiste, ze mate zajem o informovani mailem.
    ....

    Vzhledem k zkušenostem prosím svá MISTA REZERVUJTE:

    Pardubice:
    klub 29 (Šárka Zahálková)
    tel.: 777 886 941

    Praha:
    Čajovna Šamanka
    cajovna.metamorfoza@gmail.com
    tel.: 734816240, 604183560
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    ANABEL_LEE: jo, už to řeším rovnou s Emirates, protože cestovka mi stejnak řekla, že u nich bych to měla akorát o to DPH dražší, jinak to řeší úplně stejně.
    Vyděsilo mě, že je ambasáda ve Vídni, ale tady v ČR to zajišťují Emirates, se kterýma i poletím.
    Díky za odpověď.
    Jen jedna věc mi uniká. Aby mi Emirates zařídili vízum, musím mít u nich zaplacenou letenku, ale nedokáží udělat pojistku letenky pro případ, že bych to vízum nedostala - platí tam tedy 100% návratnost ceny?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KRMELEC: zkus se zeptat v kancelari spolecnosti Emirates ve Slovanskem dome, viza delaji, jen nevim jak moc to musi byt v navaznosti na jejich letenku
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    Ahoj, nepracuje tady někdo v cestovní kanceláři, aby mi mohl zprostředkovat turistické vízum do Spojených Arabskýc Emirátů? Konkrétně bych chtěla na pár dní koncem září do Dubaje a nejbližší ambasáda je ve Vídni a ještě to vyjde na 2.500 CZK pro mě a 1.500 CZK u cestovní kanceláře.
    Bohužel letenky a hotel by se kupoval jinou cestou než u cestovky. Doklady mám v pořádku, v Izraeli jsem nebyla... Jen mě napadlo to zkusit skrze Vás.
    Lahvinka dobrého alkoholu či finanční odměna jistá.
    Moc děkuji za tip či radu.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    SUS: Napiš mi o Tvé praxi apod.víc do pošty; kdyby se něco nabízelo, dám pak vědět.
    SUS
    SUS --- ---
    Ahoj, sháním práci jako delegátka nebo průvodkyně, mám několikaletou praxi pro velkou CK - destinace Chorvatsko, reference lze doložit. V současné době však mohu jet pouze na dva měsíce tj. červenec, srpen. Proto hledám novou CK.

    Jazyky : chorvatština, angličtina
    Vzdělání: VŠ
    Řidičský průkaz mám
    TERRES
    TERRES --- ---
    Zdravim, studuji na VOŠ cestovní ruch a mám za úkol napsat seminární práci :Třídenní tuzemský zájezd - "organizačně - technické zajištění". Nemohli byste mi prosím někdo poradit, popř. doporučit nějakou oblast v ČR...jsem nějak bez nápadů:( pište kdžtk do pošty.předem moc díky!
    BECKO
    BECKO --- ---
    Teoreticky může CA pořádat i "zájezd", pokud klasicky objedná bez dopravy někde ubytování a má z něj klasickou provizi dohodnutou s poskytovatelem ubytování i s balíčkem služeb. Stále je totiž pouze v pozici zprostředkovatele.
    XX8
    XX8 --- ---
    PRSKAFKA: někde jsem četla, že pokud kombinace nabízených služeb (např. doprava a sportovní kurz, výuka jazyků, průvodcovské služby...) nepřesahuje 24 hodin nebo netrvá přes noc (nezahrnuje ubytování), není to zájezd. Takže podle mě by na to měla stačit jen CA.

    JELYFISH: jak to myslíš, individuálně? Jakože v nabídce můžeš mít, kam výlety organizuješ a jaká kombinace služeb je možná. Pak Ti klient sdělí, jak si to představuje a ty mu ušiješ výlet "na míru"? Ale pak asi těžko třeba naplníš autobus, když bude mít každý jiné požadavky a vlastně nemůžeš ani nabízet tento hotový "balíček" dalším zájemcům,na doplnění počtu.

    A nebo co si na to založit nějakou nezjiskovku?
    JELYFISH
    JELYFISH --- ---
    PRSKAFKA: jenže je třeba si taky přečíst, jak je definován ,,zájezd" tj. pokud se nepletu, jde o předem připravený a nasmlouvaný balíček služeb.
    Taky jsem řešila podobnou otázku a víceméně mi bylo řečeno, ž pokud to budu dělat individuálně, tak to zájezd tak nějak z definice není :)
    PRSKAFKA
    PRSKAFKA --- ---
    XX8:
    FAQ - Rozdíly mezi cestovní agenturou a kanceláří - BusinessInfo.cz
    http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/faq-zivnostenska-problematika/faq-rozdily-cestovni-agentura-kancelar/1001644/44196/
    "CA může prodej zájezdů pouze zprostředkovávat pro CK, avšak nemůže je sama na svůj účet organizovat a prodávat"
    XX8
    XX8 --- ---
    ZELENKA: jj, to jsem se dočetla. Jen nevím, jestli CA může v případě jednodenních výletů poskytovat sloučené služby, které sama vyvíjí (jako doprava a výklad po cestě či přímo na místě).
    ZELENKA
    ZELENKA --- ---
    XX8: ahoj, myslím si, že když si uděláš živnostencký list na cestovní agenturu, tak by s tím neměl být problém.
    Cestovní agentura je živnost volná a může ji provozovat vlastně kdokoliv....
    BOO
    BOO --- ---
    jdete nekdo na holiday world? : )
    XX8
    XX8 --- ---
    Ahoj, prosím poraďte, co všechno potřebuju, kdyz chci organizovat jednodenní výlety (po Čechách). Opravdu to může dělat jen cestovní kancelář nebo existuje i jiná (levnější) možnost jak s tím začít?
    BECKO
    BECKO --- ---
    Vážení kolegové, kolegyně, prosíme o pomoc. Hledáme průvodce, průvodkyně pro jednodenní zájezdy do Vídně a Krakowa. Vzhledem k velkému zájmu o tyto zájezdy, posilujeme tyto o další autobusy, a na některé termíny nám chybí průvodci. Pokud máte kontakt na někoho schopného, prosíme o pomoc.
    Děkujeme a přejeme pěkný den
    DUHA TOUR s.r.o.
    Trembačová Dana, manager
    Opavská 823/61
    708 00 Ostrava - Poruba
    tel. 596 918 333, mobil: 775 637 066
    EPSONKA
    EPSONKA --- ---
    Ahoj, před měsícem jsem dodělala bakalářské studium obor Management cestovního ruchu, kdyby jste někdo věděl o nějaké práci v cestovce, hotelu, prostě v cestovním ruchu, byla bych ráda za jakékoliv infomace. Děkuju
    BECKO
    BECKO --- ---
    TOM_HOST: Jak psal Palmex, na evidenci klientů excel, na evidenci plateb jakýkoliv účetní program (např. Pohoda, určitě nějaký máte), na tisky hromadných dopisů.. nevím moc co myslíš, ale to by měl stači word a rozdělení do ubikací taky uděláš v excelu. Nemusíš na to umět ani programovat. Já mám databázi klientů taky v excelu a stačil mi k tomu datový filtr .)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam