• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STINGERSPAKISTAN - cestovatelske tipy, fotografie a diskuze
    TEAREZ
    TEAREZ --- ---
    TLACHAC: parada:) to sem chtela slyset. diky
    TLACHAC
    TLACHAC --- ---
    TEAREZ: nevím jak samotná cizinka. ale v naší partě jedna slečna byla a všichni pakistánci se k ní chovali velmi mile, přátelsky - jako praví gentlemani. Mimo jiné - nejlepší místo v autobuse měla zaručeno, když bus na KKH zastavil a jí se nikam nechtělo koupili jí pakistanští spolucestující jen tak sušenky a pití, když se jednomu nezdálo její oblečení tak jí nechal ušít nové atd atp. Takže jsme měli dojem mnohem lepší než v Indii. Ale bez pánského doprovodu věřím, že to může být úplně jinak, nebo naopak místy až přehnaně vlezlé.
    TEAREZ
    TEAREZ --- ---
    ahoj. diky za prinosnou diskuzi, trochu me to vic nakraplo, ze bych letos opravdu jela. ale nevite jak je to tam s pristupem k cizinkam? jeslti se mam pripravit na nejaky komplikace nebo tak. sem blond a mam v asii obcas problem (zejmena s Arabama) a z Pakose mam tak nejak podvedome velkej strach:)
    KOSMEN
    KOSMEN --- ---
    ...zacinam se moc tesit, dekeju vam vsem za motivaci:)...snad tam pri svy smule na prusery niz takovyho nezaziju
    MEKKZ
    MEKKZ --- ---
    Pakistan
    [ MEKKZ @ LOS PHOTOS AUS CESTOS chili: fotky z cest & TALKABOUT ]

    jeste se ti bude stavat, ze za cely den neutratis ani halir, protoze te mistni budou zvat na jidlo a piti :) pak te pozvou do jazykove skoly jestli si tam nechces jit povidat se studenty. skoda jez ze jsem tam byl tak kratce :/
    STINGERS
    STINGERS --- ---
    FLIPPER: amen bhai
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    jak pise LA_PIOVRA: clovek muze mit v Pakosi velkou smulu a ocitnout se v blbej cas na blbym miste ... ale osobne vidim tamni dopravu jako mnohem vetsi bezpectnostni riziko nez vsechny mucedniky dohromady ... kazdopadne situace se muze rychle vyhrotit nebo naopak, chce to procitat fora, kam pisou lidi co jsou zrovna na miste jako treba Thorntree ...

    jinak co se tyce ubytovani, tak ve vetsine mist neni problem najit hotel kde cloveka ubytuji v prumeru za 2 dolary na noc, pri delsich pobytech (mesic a tak) je to jeste levnejsi ... kdyz neni hotel, clovek vetsinou najde azyl u mistnich a obcas to vypada, ze se lidi servou o to ke komu pujdes spat :)
    KOSMEN
    KOSMEN --- ---
    ..diky moc vsem za rady a tipy
    ..tze pohoda co se bezpecnosti tyce,i kdyz ja mam na todle pech...v indii roku 2006 sem opustil nadrazi ve varanasi,kde to za hodinu za mejma zadama rachlo a bylo tenkrat 9 mrtvejch. V Barcelone sem byl o dve ulice vedle kdyz ETA odpalila auto a v Syrii sem si dal verejnou popravu. tak snad bych tomu moh utyct i tentokrat..proto cestuju sam,nechci mit nikoho na svedomi:))
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Souhlasim se vsim zminenym podemnou, nikdy jsem nevidel tak hodne a mile lidi jako v Pakistanu, vim ze tohle se mezi turisty traduje o Iranu, ale moje zkusenost je takova, ze v Pakuistanu jsem si kolikrat pripadal, zda nejsem obeti nejake skryte kamery, jak na me byli lidi hodny:)

    Rizika vidim dve: smulu ze budes nekde, kde to bouchne nekde na trzisti, u policejni stanice, v Islamabadu cestou na letiste - nevidim moc pravdepodobne. A druhy je unos, kdyz bys potkal nejaky zapaleny lidi v nejaky odlehly povstalecky oblasti. Ani to mi neprijde jako pravdepodobny.
    TLACHAC
    TLACHAC --- ---
    KOSMEN: souhlasim, i pro me to byla asi nejlepsi zeme. krome hor me uchvatilo mesto Peshawar (zadni turiste, fajn lide, uzasna atmosfera). ale musis sam zvazit podminky na miste, zda si tam dovolis jet. v lete 2007 to tam bylo vklidu, presto ze v hlavnim meste meli prestelky v cervene mesite...
    KOSMEN
    KOSMEN --- ---
    FLIPPER: ..to moc rad slysim.
    je mozny v horach podobne jako v indii se za poplatek ubytovat v casti nejakeho domu?..resp. fungujou tam tydle "realitky"?
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    KOSMEN: Pakos je asi nejlepsi zeme co jsem kdy byl ... uvidis sam ... lidi jsou tam neskutecne mili, turistu malo (udajne jen cca 4 tisice turistu leden az zari 2009) a da se tam fungovat s deseti dolarama na den ...
    KOSMEN
    KOSMEN --- ---
    FLIPPER: vyborne dekuju moc..:)
    ..tze s bilou hubou se tam da fungovat?
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    KOSMEN: uvidis jak to tam bude co se tyce bezpecnosti, kam vas pustej ... kazdopadne severni oblasti pro me byli nej, ale chce to tam najet tak aby si clovek uzil i nejaky to trekovani a prusmyky uz byly beze snehu, takze tak od pulky kvetna ... pak jeste Lahore bylo hodne fajn ... clovek se tam moh zapect na tydny ...
    KOSMEN
    KOSMEN --- ---
    caues vsem:)..na jare bych rad na mesic do pakose...mam za sebou naky zkusenosti z asie,presto bych rad pozadal o naky tipy na co si tam dat majzla pripadne co byste rozhodne neopomneli navstivit pri klasickym "batohovym" cestovani:)..dekuju
    NAMASTE
    NAMASTE --- ---
    A co nejaky treky,nebyl nekdo?
    NAMASTE
    NAMASTE --- ---
    FLIPPER: Super,diky,krasny fotky!
    MEKKZ
    MEKKZ --- ---
    FILIPANDEL: jak jsem to pochopil tak to jsou prave ortodoxni muslimove(Talibove) jez maji i militantni sekci(Taliban). Tolik lajckych reci :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Co tak ctu, tak se tvrdi, ze v Quette sidli ideologicky nevojensky veleni Talibanu, mozna vcetne Mully Omara...
    FILIPANDEL
    FILIPANDEL --- ---
    MEKKZ: talibanska demostrace je nesmysl, ne:]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam