• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    Z47TCLogistika - import/export - kamionová, letecká i lodní přeprava
    DABE
    DABE --- ---
    TOOMUCH: rozumim.
    pak to dopada tak, ze jedna zero loss spedice popta u dalsi, ta zase jinde. nakonec prepravu realizuje velka korparace a naklad vyzvedne zase Franta Vomacka z Vostoloprd;)
    TOOMUCH
    TOOMUCH --- ---
    DABE: jo. napadlo mě, že to cílí tímhle směrem. oni teda ještě nabízejí komplet administrativu - včetně fakturace, a přestože se doteď zajímaly hlavně spedičky, dopravcům nabízí gps dozor, primou komunikaci s ridičem atd atd. působí to trochu jako takovej balíček pro lidi, kteří neví která páčka (nebo nechtějí z vlastní iniciativy řešit nic.) po tom čtvrtečním zoomu mám ale pocit, že by se strašně moc chtěli zavděčit všem :) jen škoda, že to nejde.
    DABE
    DABE --- ---
    TOOMUCH: tohle je v podstate uz zajety model uber(u) v US, pokud se nepletu.
    TOOMUCH
    TOOMUCH --- ---
    POHODAVOLE: před touhle pandemií byly ceny u opravdu dobře zaplacených/podchycených prací někde jinde. náklady jsou pořád, ale o dost hůř zaplacený a ve velké nerovnováze oproti autům. specializuju se na pobaltí a měsíčně tam rozvezeme po všech třech státech mraky všeho možnýho. sami o cargoticu neuvažujeme, ale podobně jako vzešlo z dotovanýho startupu i shipvio, sledujeme, co se kolem děje - to je naprostá nutnost.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TOOMUCH: tak to je obecne problem, kdyz nema clovek podchycenou dobrou pravidelnou praci. To jsou opravdu firmy, ktery setri rocni poplatek za raal, takze pak nabizeji jinde? Mne moc prave nejde do hlavy, cemu by to pomohlo, kdyz firem bude furt +- stejne. Na to je databanka maly pan :)
    TOOMUCH
    TOOMUCH --- ---
    POHODAVOLE: mno, vzhledem k tomu, že aktuálně raal hlásí 5300 přeprav a timo má celkem otřesný ceny i od němců, dnes už bychom bez dalších dvou databází (v našem případě 123cargo a trans.eu,) byli celkem v hajzlu. kdyby to někoho zajímalo, ve čtvrtek s člověkěm z cargoticu budem zoomovat, tak se pak můžu o poznatky podělit.)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TOOMUCH: nemam, ale dle stranek mi prijde, ze je to akorat dalsi z mnoha pokusu, kde bude zasadni problem s mnozstvim uzivatelu. Osobne mi vzdycky prijde, ze tyhle pokusy nemohou delat lide z oboru, protoze tem by bylo jasne, ze v CR / SK neni treba vic jak Raal a Timo. V tomhle pripade to ani neni dotazene do konce.
    TOOMUCH
    TOOMUCH --- ---
    nově nám chodí nabídky od tohohle startupu. máte s tím někdo reálnou zkušenost? díky..

    Cargotic | Věříme ve sdílenou logistiku
    https://www.cargotic.com/
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    Musim doporučit Japo transport.
    Posíláme s nima lehký zásilky (do 2kg) do USA, Kanady, Austrálie, Japonska. Využívaj služeb Post NL, ceny jsou slušný a maj velice user frinedly online rozhraní pro automatický podání. Zákaznický servis reaguje v řádu max. desítek minut. Kdo moc neřešíte delivery time a posíláte levnější zboží /max. pojistné 100€/ může to pro vás být řešení.
    EXXXE
    EXXXE --- ---
    ahoj, prisel jsem o praci, mam skrinovou dodavku, zadam o koncesi na malou dopravu. nenasel bych tady vytizeni?
    BLESHAK
    BLESHAK --- ---
    KOKON: nejedu fb.. kontakt nekde jinde?
    KOKON
    KOKON --- ---
    BLESHAK: znas FB skupinu Tahame cz/sk? zkus poptat tam
    BLESHAK
    BLESHAK --- ---
    zdar,mam dotaz:
    nejzdite nekdo s podvalem pro auta do francie?
    potreboval bych privist auto z cech do fr..
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BOTUL: Ono je to teda dávno odevzdaný, ale pokud by kámoška zas dělala logistiku, tak bude z čeho čerpat.
    BOTUL
    BOTUL --- ---
    SHEALA: Hledáš TMS = Transport management system. Není to jen o svozových trasách ale i o popelářích nebo celokamionech.
    Rinkai https://www.rinkai.cz/en/
    DMD https://www.hoblapech.com/
    Plantour http://www.digitech.cz/

    Případně strana 26 https://www.systemylogistiky.cz/wp-content/uploads/2016/04/SLCZ-151_01_49_maketa1.pdf
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Děkuji
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    SHEALA: optimalizace a planovani kapacity svozovych tras (nebo tak nejak bizarne se kdysi jmenoval jeden z mych predmetu ve skole - programovani nejefektivnejsiho vyuziti prostoru, nejkratsi/nejrychlejsi trasy, monitoring) to by mohlo byt blizko tomu, co hledas.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Potřebuju zjistit, co to je
    Deploy collection resource & capacity planning tool

    Teda, já to nějak tuším, ale možná je na to český slovo?
    Nástroj, kterej hlída, aby se dařilo úspěšně sesbírat náklady na náklaďáky, a taky zajistil, že tam ten náklaďák dojede, tam kde to má vyzvednout, a má kapacitu ten náklad nabrat

    MARTENX
    MARTENX --- ---
    a z Prahy by to bylo
    MARTENX
    MARTENX --- ---
    kluci nejede někdo / někomu z vás něco zítra ráno do Zlína nebo Brno a okolí? Potřeboval bych tam odvézt asi tak jako kubík prázdných krabic :( je to sice píčovinka, ale akutní.. díky moc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam