• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KONTRAPHUNKAjazyk a kultura u břehů Baltu (Litva, Lottyšsko, Finsko, Estonsko)
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    ARFEA
    ARFEA --- ---
    DAGIMAGI
    DAGIMAGI --- ---
    stream estonské a finské tv http://tv.interpol.pw/
    DAGIMAGI
    DAGIMAGI --- ---
    kdyby si někdo někdy chtěl počíst v Estonštině (časopisy, knihy, učebnice) či potřeboval nějaké info pro případnou cestu...můžete na mne
    jo, všimla jsem si v diskuzi starej dotaz na výraz "terve sex", který se správně píše "terviseks" a bohužel znamená pouze obyčejné "na zdraví" ;-)
    PINACLE
    PINACLE --- ---
    Kdybyste někdo potřeboval něco přeložit z finštiny, sem s tím :-)
    s fakturou, ale i bez ní
    AIKKA
    AIKKA --- ---
    P19: tak já teda půjdu prozatím do té "teach yourself" verze a uvidím, jak to půjde. mockrát díky:)
    P19
    P19 --- ---
    AIKKA: Dobrá je E nagu Eesti, ale je dobrý k ní mít lektora, protože je celá v estonštině.
    Jinak jsem si teď stáhl první dvě zkušební lekce estonštiny pro iPad: Complete Estonian: Teach Yourself a docela se mi líbila. Mají i i v papírové verzi http://www.amazon.com/Complete-Estonian-Teach-Yourself-Language/dp/0071767134
    AIKKA
    AIKKA --- ---
    zdravím, mohl by mi, prosím, někdo doporučit nějakou učebnici estonštiny (ideálně +audio). něco jsem sice na amazonu našla, ale nemám ani tucha, pro kterou se rozhodnout.. jsem úplný, estonštinou zatím nepolíbený začátečník:)
    SEVIK
    SEVIK --- ---
    Pokud byste někdo potřeboval spolehlivý a rychlý překlad do Estonštiny, Lotyštiny nebo Litevštiny, můžu ze zkušenosti vřele doporučit http://www.luisa.ee .
    P19
    P19 --- ---
    SEVIK: mail.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    GENTIANA: Jestli se nepletu, tak to je "Vlastní Finsko" (Egentliga Finland).
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Jest zde nějaký zdatný zeměpisec? Respektive, jak se proboha řekne česky Varsinais-Suomi? (ne, nepotřebuju to k žádnému rozumnému účelu, je to marginálie do odborné práce, která se týká něčeho úplně jiného)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    P19: Safra, teď mě mrzí, že nejsem Praze. Jako bonus ke kurzu konverzace se šnečími dětmi. ;-)))
    P19
    P19 --- ---
    KONTRAPHUNKA: No, přesně kvůli těm důvodům, které jsi popsala tam nejezdíme :-(

    V podstatě nic jinýho než cos popsala tam nejede/neletí/neplave..
    KONTRAPHUNKA
    KONTRAPHUNKA --- ---
    prosím vás jak jezdíte do helsinek?

    letenky jsou nějaké drahé, autobus tam jede dva dny přes švédsko...

    dík moc :)
    REEN
    REEN --- ---
    ahoj... nenašel by se někdo kdo by si chtěl přivydělat překladem jednoho webu do Litevštiny? Kdyžtak do pošty plz. Díky!
    P19
    P19 --- ---
    S laskavým svolením přeposílám z klubu o Estonsku na okounovi:


    Vážení přátelé,

    konečně se zdá, že s plánovaným kursem estonštiny všechno klapne. Nyní potřebujeme ještě zjistit aktuální počet zájemců, protože na tom bude záviset místo konání kursu. Prosíme proto všechny zájemce, aby se nyní ozvali na mou elektronickou adresu (milan.m.horak@volny.cz) a upřesnili též své časové možnosti.

    Kurs začne 3. října a bude se konat v Praze v pátek odpoledne/večer, povede jej paní Zájedová. Každý pátek proběhnou dvě vyučovací hodiny (2 x 45 minut), účastnický příspěvek bude činit 100,- Kč na vyučovací hodinu. Deset pátků bude činit základní vyučovací blok, v němž by měli účastníci získat základní znalost jazyka; konání dalších bloků se dohodne podle následujícího zájmu. Účastníky prosíme o uhrazení příspěvku na celý první blok kursu najednou (2000,- Kč).

    Páteční kursovní hodiny mohou začít nejdříve v 16 hodin a skončit nejpozději ve 20 hodin. Pokud jsou Vaše možnosti v této době omezené (například můžete až od 18 hodin), dejte nám prosím rychle vědět.

    Místo konání kursu závisí na počtu účastníků; při méně přihlášených účastnících se budou hodiny konat doma u paní Zájedové na Bohdalci (Praha 10), při více přihlášených účastnících na naší faře na Letné (Praha 7). Přesné místo konání Vám sdělíme, až se vyjasní počet účastníků.

    Prosíme tedy všechny zájemce, aby mi mejlem co nejrychleji potvrdili svůj zájem o kurs a případně upřesnili páteční časové možnosti.

    S pozdravem
    Váš Milan Horák
    SASHIM
    SASHIM --- ---
    P19: tento semestr jsem zapsana do kurzu tak az budu nejaky amterialy mit rada poskytnu
    P19
    P19 --- ---
    P19: Nějaký materiály jsem měl na mysli
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam