• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    MVEK: ja som relativne nedavno reinstalil komplet system a nie som si vedomy toho, ze by som o dake opera data prisiel. takze ak sa to aj vyplo tak ma to nepostilo. ale tak ano, stat sa to asi moze.
    MVEK
    MVEK --- ---
    HADIAK: Ano, to jsem zjistil, že je normální. Po přihlášení a vyplnění sync hesla se to chvíli takhle schizofrenně chová. Pokaždé.

    Otázkou spíš je, kdy se to zas vypne. A otrava je to, že to pak právě chce i tu sync keyphrase.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    donutili ste ma pozriet sa na to a:
    bola vypnuta, zapol som.

    ikonka hore pise, ze je vypnuta, ale po kliku do menu pise ze je zapnuta. tak neviem :)

    ok. par sekund po restarte pise "synchronized".
    ADAM
    ADAM --- ---
    MVEK: Taky se mi to občas nějak odhlasuje. Je to docela blbé, tak nějak by synchronizace měla být hlavní featura slušného browseru dneska...
    MVEK
    MVEK --- ---
    Jsem jediný, kdo opakovaně naráží na to, že synchronizace nefunguje, protože už zase není účet přihlášený nebo tak něco? V podstatě kdykoliv bych potřeboval využít synchronizace a načíst si taby z jiného počítače nebo oblíbené, tak zjistím, že se to kdoví jak dlouho nesynchronizuje. A to imho ten browser na každém tom zařízení používám i víckrát týdně.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Nehledal a nenašel jste někdo náhodou, jak se zbavit v sekci Tabs nějakého počítače, který už je dávno v křemíkovém nebi? Nejspíš jsem si teď všiml, že tam mám i počítač, který byl vyřazen a zformátován už nejméně před třemi lety.
    Nemluvě o tom, že tam mám mraky vstupů z jednoho virtuálu, mnohokrát, ale bohužel neukazuje to datum, takže tam si netroufnu to likvidovat, i kdyby to šlo.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Tak jsem přešel od Opery ke CatsXP. Až na pár detailů je stejně použitelné a podporuje Windows 7.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    REDFOX: v aktualnej opere to napise "Tento e-mail neznáme.".
    ale co je zaujimave - dalsi riadok - chybova hlaska, je v slovencine "Skontrolujte, či ste správne zadali svoj e-mail. Ak ste tu prvýkrát, vytvorte si Tesco účet." a zvysok stranky pokracuje opat v cestine :D
    takze to tam maju cele paradne :)
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Pokud někdo ještě máte přístup k Opeře starší než v89, potřeboval bych něco otestovat.
    Jděte prosím na web https://www.itesco.cz/account/password/cs-CZ/forgotten-password, zadejte tam libovolnou e-mailovou adresu a odešlete.

    V Opeře 88 mi to vyhodí hlášku "Access Denied You don't have permission to access "http://www.itesco.cz/account/password/cs-CZ/forgotten-password" on this server.". Totéž po přihlášení platnými údaji. Ve Firefoxu to přitom funguje. Zřejmě vývojáři Tesca něco rozbili, nebo to testovali jen na nové verzi Chrome.
    Pro mě osobně je O88 tou poslední použitelnou verzí, chci zůstat na Windows 7, jak to půjde.

    Pokud máte někdo novou verzi, prosím otestujte to také, zda bude chybová hláška stejná. Děkuji.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    (ale nechapem, ze sa neda ten adblock spravit tak, ze o nom stranka nevie... ved vsetky kontroly prebiehaju presne v tom istom engine, v ktorom sa ten adblock spusta. jasne, milion kontrol by muselo byt... a aj tak by hned nasli milion prvy sposob.)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    EVILMIND: jasne, viem, ze je to zalezitost YT. len sa to tak zbehlo vsetko naraz. a ten odpocet pri tom X to je cista zmrdost :)
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    HADIAK: to ale neni operou, to je nova strategie youtube jak donutit lidi prestat koukat na videa :)

    Reddit - Dive into anything
    https://www.reddit.com/r/youtube/comments/17ac0ht/megathread_ad_blockers_are_now_blocked_on_youtube/
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    TAX: youtube pise hlasku, pred spustenim videa, ze mam asi adblock blablaba a bolo tam X. po par dnoch X nahradili niekolko sekundovym odpoctom. hajzlici :D
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    po vcerajsom update opery mi neskutocne pomaly ide cely speeddial, som im reportol bug a ze mam pomaly pocitac mi odpisali :) tak neviem, ci je i5-12600k + 3070ti s 32gb ram malo na browser...
    MVEK
    MVEK --- ---
    Mně se to dělo jen u jednoho počítače víckrát, ale přišlo mi, že prostě několikrát mi pak i vyhodila tutorial. Nebo možná je třeba něco odbouchat, aby to zmizelo. Ale ano, taky mě teda nechtěným zvukem dojali.

    Fakt už si Operu nechám jen pro některý druh práce a na jiný přecházím na Vivaldi. No, v práci mi nedovolí asi ani jedno, Vivaldi je moc okrajový a Opera je zakázaná kvůli přítomnosti VPN.
    BAT
    BAT --- ---
    TAX: Opera One? ja jsem zadnou Operu One neinstaloval, wtf?
    Kazdopadne se to prehrava pri kazdem spusteni.

    HADIAK: Aaah, diky moc :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    BAT: dnes som to riesil a musis cez Opera flags > introduction: disabled.

    TAX: u mna pri kazdom spusteni v praci :( netusim preco. doma to nepozorujem.
    TAX
    TAX --- ---
    BAT: jestli myslis logo + temny zvuk, tak to se snad objevi pouze jednou po aktualizace na opera one.
    BAT
    BAT --- ---
    Da se nejak vypnout ten dementni logo/splash screen co se zobrazuje kdyz se spousti Opera?
    Pouzivam Operu jen vyjimecne na specificky weby, ale strasne me tahle vec sere - ne jen ze to zdrzuje, ale jeste ke vsemu to doprovazi usirvouci zvuk, kterej me neskutecne vytaci i sam o sobe.
    Samozrejme jsem prolezal nastaveni, ale nenasel nic.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Už velmi dlouho hledám doplněk, který by umožnil Opeře zapamatovat si hledanou frázi (ctrl+f) i v dalších nově otevřených tabech, abych ji nemusel psát stále znovu. Víte o něčem? Chrome to prý umí sám od sebe, ale nezkoušel jsem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam