• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    cista instalacia opery na eee pc pise:

    SSL Error

    Your connection is not private

    This server could not prove that it is www.facebook.com; its security
    certificate is not trusted by your device's operating system. This may
    be caused by a misconfiguration or an attacker intercepting your
    connection.
    You cannot proceed because the website operator has requested
    heightened security for this domain.

    [Back to safety]

    pri kliknuti na back to safety sa vrati na speed dial. skusal som v IE; par krat freezol po prijati certifikatu, raz aj zobrazil uvodnu stranku, ale mierne pokazeno. rady ako nastavit cas a vycistit hosts nepomohli, to je vsetko ok.

    chromy sa tam uz nenainstaluje, lebo nema kam.

    povodne tam bola 12 opera, ale hodne jej hrabalo, podarilo sa mi tam nahodit novu operu a ta zas robi toto. pripojenie je cez wifi na router na ktorom su napojene aj dalsie pocitace, kde KK bezi bez problemov. cez wifi este ide aj mobil a tam tiez ziadne taketo problemy nie su.

    daka rada? :/
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    he he, moje Opera ma standardne v pameti pres 3GB. bohuzel me Opera naucila na dost zvlastni system pouzivani, ktery v ni fungoval, ale nikde jinde asi nepujde - v podstate stale mam otevreno skoro 100 tabu, kde je v zasade vsechno, co tak nejak obcas sleduju. taby v jednom radku, orientuju se podle ikonek. jakkoli je to prasacky a divny, tak uz jsem na to zvyklej a vyhovuje mi to. jenze v posledni dobe mi uz v Opere taky zacal neprijemne casto blbnout youtube a FB taky zlobi. tak jsem pres vikend koukal na moznosti kam prejit. po letmym prohlidnuti seznamu browseru jsem podle funkci (hlavne tabbed browsing a mouse gestures) nainstaloval asi sedm kandidatu. nektere jsem zavrhl rovnou po spusteni, a par jich chvili zkousel jestli budou fungovat stylem, na ktery jsem zvykly. bohuzel nic neproslo. takze jsem dospel k tomu, ze jsem ztracen a prechod jinam az se 12.16 stane nepouzitelnou bude sakra bolet = budu se proste muset naucit pouzivat browser uplne jinak nez jsem ho pouzival nekolik poslednich let.

    nejake ty osobni poznatky k tomu, co jsem zkousel:

    Lunascape - byl mi asi nejvic sympaticky. spousta nastaveni, minimalisticky design, moznost prepinat tri jadra, je z Japonska... jenze kdyz jsem narazil na problem, tak jsem zjistil, ze je aktualizovany asi tak jako Opera 12.16 a totalne bez podpory, komunita zrejme mrtva. a problemem pro me bylo, ze kdyz pridavam taby, tak se zaseknou na urcite minimalni delce, takze se jich na obrazovku vejde jen omezeny pocet a pro zbytek je potreba scrollovat dal.

    Midori - nepouzitelny, kazdou chvili vyhodil error a poroucel se.

    Sleipnir - tohle je neco jinyho nez ostatni. misto tabu nahledy stranek. prislo mi to, jako by to uteklo od Applu nebo bylo designovane pro dotykove displaye. no, prislo mi to zajimave, ale pro muj styl pouzivani/pocet otevrenych tabu nevhodne.

    Avant - opet moznost volby ze tri jader (Gecko, Trident, WebKit), moznost nastavit gesta jak jsem zvykly... s defaultnim WebKitem nepouzitelny, to teprve zacne zrat pamet - nenahazel jsem tam ani polovinu svych tabu a uz to melo zabrano vic nez ostatni a bylo totalne zasekny. kdyz jsem to prepnul na Gecko, tak to slo (zralo to mozna jeste min nez Opera). vypadalo to dobre, nicmene jsem skoncil na tom, ze kdyz je tam hodne tabu, tak to odstrani favicon a misto nej tam necha prvni pismeno z title, coz je neprehledne a tudiz pro me k nicemu. a bohuzel jsem neprisel na to jestli tohle chovani jde nejak zmenit.

    K-Meleon - mam dojem, ze proste nezvladl nastartovat s velkym poctem tabu, takze jsem ho rychle odepsal

    Opera NEXT - to bych blil. rozezranej Chrome, co ani neumi vsechny zakladni gesta a ty co tam jsou snad ani nejdou prenastavit. pro me nepouzitelne.

    jeste mi tam mam pocit zbyva Maxthon, ktery se mi zatim nejak nechtelo testovat. a pak uz asi jen naucit se browser pouzivat nejak normalne jako vetsina populace :-)

    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    MVEK: Stává se mi to při hibernaci (W7), na modem nešahám/pevná linka.
    Nejde otevřít nic, všechno zobrazuje Internal communication error. Ale stačí Operu restartovat, takže to moc neřeším.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Má někdo zkušenost na staré Opeře (Opera 12.16 / W7 / 64) s tím, že by po hibernaci najednou nekomunikovala s modemem (mám podezření na ADSL modem, mimochodem se dlouho dokopávám si nastavit pevné IP, protože při výjimečném připojení více strojů rád s IP zlobí)? Resp. komunikuje divně.
    V praxi to znamená, že půlka pokusů o refresh tabu skončí načtením z cache (často bez CSS), půlka hláškou "Internal Communication Error), přičemž jiné browsery problém nemají.
    Nestane se to ale po každé hibernaci a resetu modemu.

    Novou Operu zkouším akorát v práci (a momentálně mě nejvíc žere nemožnost nastavit si, že hledání nebo otevření URL z kontextového menu na adrese mi neotevře nový tab, ale přeplácne aktuální; a také nemožnost mít tlačítka pro historii s rozbalovacím seznamem a možností skočit o kus, kam chci).
    JOHNNY
    JOHNNY --- ---
    JOHNNY: hazi mi to:
    Secure connection: fatal error (552)

    https://www.facebook.com/

    Opera was not able to connect to the server, because the server does not communicate via any secure protocol known to Opera.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    Opera Desktop just updated. Should solve that pesky internal communication error on Facebook. Yay for amazing engineers!

    takze pretoto mi to vcera prestalo padat - vzdy je za tym bud flash alebo JS! :)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj, mám dotaz k problému, který se mi nedaří vyřešit... mám v Opera mailu nastavený univerzitní e-mail a z ničeho nic na mě začala skákat hláška: Vnitřní chyba [503 5.5.1 Error: authentication not enabled] s nastavením atp jsem vůbec nehýbal, ale email neodešlu :/

    Máte tucha co s tím?

    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: 2 rozne pc, 3 pripojenia v priebehu mesiacov.
    aj ked pripojenia su vlastne vsetky "rovnaka optika", akurat od optiky smerom ku kompu vzdy dako inak. ale toto je chyba, ktora skoci nezavisle rychlo na pripojeni; ako keby si to rozmyslala na lokale, ze da error.
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    hm, aha, tak to bude tym ze ja hovorim o inej error console ako ty. cez menu stranka > vyvojarske nastroje -> chybova konzole
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    KOC256: Normální Error Console Shift+Ctrl+O (Page - Developer Tools - Error Console)
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    KOC256: wut? v error console predsa mas javascript filter + tam mas filter na spravy/chyby
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    Error console ti nestačí?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NECROMAN: To neni error, to je feature. OPRAVDU se mi nechce psat "HTTP://neco.neco", kdyz presne vim, kam chci jit, ale Chrome si mysli, ze to vi lip. (mimochodem, stisknutim sipky dolu se dostanes na "search 'neco.neco cokoliv dalsiho'")
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    koukam, ze porad neopravily ten neuveritelny bug, kdyz napisu do adresove radky nejaky search query ve tvaru "neco.neco cokoliv dalsiho", tak me to hodi na stranku
    Error
    The URL http://neco.neco cokoliv dalsiho contains characters that are not valid in the location they are found.
    ...

    Namisto toho, aby me to hodilo do vyhledavani google. OPRAVDU se mi nechce psat pokazde g neco. (Kdyz to funguje v Chromu, tak proc ne tady?)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    NYX: prve vlezenie do poslednych - error. ked prepnem na "moje" tak sa to fixne a nadalej je to OK aj pri prezerani "kymkoli". snad to pomoze.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Tak to, že odešlu formulář a dostanu hned error a musím se vrátit zpět a znovu ho odeslat, to se mi děje i s novým veřejným buildem. Nicméně snad přestalo padání při stahování souborů, aleluja.

    Bohužel stále se chová divně otevírání nové záložky ze stránky ve skupině záložek...:-/

    Všiml jsem si ale vtipného chování (asi i u starších verzí), třeba na Lapiduchu nebo Lopuchu je v záhlaví lišta s odkazy po webu. A když je ve fóru nějaký obrázek a já ho dám přetáhnout myší, ale část ho je pod tou lištou, tak se mi přetahuje obrázek i s tím výřezem lišty:-) (zkrátka Opera vizuálně přetahuje prostě to, co je v dané ploše obrázku vidět).
    Nicméně to je jen kosmetika a navíc jsem snad ještě nikdy ten obrázek nepotřeboval přetáhnout, to se mi stane vždycky omylem:-)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    FND: Ja dnes vidam "Major DB-Con Error (tried all) - Neco opravdu duleziteho se rozbilo", z cehoz usuzuji, ze zavada nebude na mem prijimaci.
    GRIP
    GRIP --- ---
    další, podle mě celkem průser. Chtěl jsem platit na ebay a v Opeře mi to nešlo... Jaksi mi to nenabídlo volbu typu karty, takže to házelo FATAL ERROR. V mozille úplně v klidu
    ADAM
    ADAM --- ---
    aha. škoda. protože těch prásáckých webu, kdy to bez www. nefunguje je strašně moc a já nejsem zvyklej to psát. takže mi to často háže error.
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    hm, niekto takyto error nedostava? "Server proxy Opera Unite je nyní nedosažitelný."
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam