• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    MIRIAMKA: Jestli seš někde st. čechy. Tak je myslím trochu zbytečený jezdit do beskyd. Můžu doporučit jak krkonoše (dovzduchu.cz), kde dělá kurzy mireček fejt. Bývalý komisař. Anebo na rané mistral paragliding. Kde dělá kurzy Jarda Grulich. Což byl svého času jeden z nejlepších u nás. A ve škole má už dlouhé zkušenosti.
    V krkonoších je to jeden z nejlepších terénů u nás. A na raný to berou dost zodpovědně..
    To jen abych doplnil nástěnku..:)
    MIRIAMKA
    MIRIAMKA --- ---
    QUIP: díky
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    QUIP: stejna zkusenost...
    Kdyz do toho pujdes na vlastni pest s nekym znamym, tak budes porusovat pravidla - musis mit pilotni prukaz, pojisteni, technicak na kridlo a proste bez tohodle by clovek nemel do vzduchu - nejde totiz jen o jeho zivot ale i tech okolo, a to neni legrace...

    Treba nevedet v nedeli jaky jsou pravidla vyhybani, tak me tam ukrizujou.
    QUIP
    QUIP --- ---
    MIRIAMKA: urcite nehledej "nekoho", ale sver svuj zivot a sve zdravi do rukou odborniku - skoly.
    Osobne mam jen ty nejlepsi vzpominky na lonsky kurz v Beskydech od El Speedo (Beskydska škola létání).
    MIRIAMKA
    MIRIAMKA --- ---
    no jo
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    MIRIAMKA:Idealne nejaka skole paraglidingu - koukni na nastenku...
    MIRIAMKA
    MIRIAMKA --- ---
    nevíte někdo o někom, kdo by mě to mohl naučit?
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    pripojim take jedno video ze vcerejska - http://zigi.aluminium.cz/jevineves.wmv (88,1MB)... v hlavni roli samozrejme MIXXX :-)
    Enjoy!
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Vyhazovat je nikdo nechtěl, jen to chce trochu soudnosti.
    Ale teď vypadám jak pěknej kritik :-) Ale nemyslim to zle. Navíc taky nejsem ta povaha abych někoho vyhazoval... Když se vejdem tak no prbm, ale včera se to tam občas pěkně motalo. Půlka tam točila stoupáky půlka svahovala, do toho tam prosvištělo rogalo. A do toho sem se tam párkrát ještě někomu houpal před nosem..:)
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    KIKIMURA: No prave ze neni - pritelkyni zacala byt zima protoze podcenila pocasi a tak jsme se vydali na cestu domu :(
    Ale priste to snad bude lepsi.

    KIKIMURA: jj, taky jsem si vsimnul ze pro HG to tam neni a tak me jejich pritomnost celkem prekvapila, ale jsem zelenac a neodvazuju se komukoliv radit (natoz ho tamodtud vypakovat)...
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    pěkný lítání, do kdy ste tam byli? není toho videa ještě trochu? Když přifouklo..?
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Citelný nevim, koružanovi už to nedalo a musel je jít seřvat. Prej to byl instruktor ze dvěma žákama. A ten instruktor mu prolít dva metry křídlem pod nohama. To bych mu to šel na zemi rozšlapat. Při týhle rychlosti jakou občas letěj, na takhle malim svážku, když je tam víc lidí jsi odkázanej jen na jeho reakce. Protože se blíží tak rychle že ty nic udělat nestihneš..
    Nemluvě o příkladu jakej dává žákům, když je bere na loučku, kde je výslovně zakázáno létat s rogalama..
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    QUIP: A ty prvni dva pokusy teda dost mizerny, ten treti byl na pohodu :-)
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    QUIP: Nahodou, prijdou mi celkem citelny ... a navic jsou malo vysoci - nebojim ze je vezmu vrchlikem kdyz leti nade mnou, lepe se mi odhaduji...

    Je fakt, ze jsou rychlejsi, ale nemyslim, ze az tak moc... Spise je obdivuju, ja bych se na takovehle konstrukci z kopce nikdy nerozbehl ;) (a zajibalo by me jak pristavaji do te oranice dole - nejak jsem to za celou mou navstevu nevidel)
    QUIP
    QUIP --- ---
    MIXXX: pekny politanicko... jen ty rogalisti by mi tam vadili... ja z nich mam proste strach :)
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    Prvni cast videa, kde jsou videt nejen me nepovedene starty ;)
    Druha cast videa, kde uz i litam, jupiiii :-)))
    QUIP
    QUIP --- ---
    ZIGI: Nacelniku ja te nepoznavam... to je slovo chlapa, banzaj!
    :)
    ted v tydnu se zajdu podivat na helmy, at mam nejakou na to trenovani se zalozkou, tak snad bysme o vikendu mohli zkusit i let.
    Ale radeji na nejakem odlehlem miste bezesvedku :)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    QUIP: jo, byl jsem tam...ale nejak tam na ten muj prvni let po kurzu bylo moc lidi, takze jsem tam jen tak ocumoval :-)... navic sem vam nechtel uletet, zejo... kdyz se zabit, tak jedine hromadne... banzaj!
    QUIP
    QUIP --- ---
    MIXXX: Dorazil tam ZIGI? Ja si s Jehnakem uzival v serverovne ;)
    Ovsem jak ctu, ze tam byli rogalisti, tak to ani moc nelituju, ze jsem tam nebyl... z tech dravcu ja nemam dobrou naladu.
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    KIKIMURA: No ja byl ten jedinej co tam za dnesek to kridlo povesil dole na keri ;)))

    Ale jinak mam Sky Paragliders Atis Pluto (modro - oranzove). Za chvili nahodim nekam video, tak ti to bude jasne. Chvili jsem si pripadal jako nejvetsi looser na svahu, ale potom se to zlepsilo ;) Nojo, prvni let po kurzu po pul roce je znat, ale i tak mam super naladu ze jsem se tam vypravil...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam