• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    MIXXX: jeste jen doplnim Quipa - varic bych sebou urcite vzal, ale jidlo (testoviny a tak) bych koupil az na miste...treba ale cajik mi po ranu trochu chybel (varic jsem nebral)... jinak, pokud nemas problem se dostat s vecma k odvozu /brno, olomouc, frydex/, tak si sebou ber vsechno a jeste neco navic...v tranzitech je mista dost :-), neni treba se nejak extra omezovat (zidlicky, lehatka, koleckove brusle...vse se vleze)... :-)

    jinak jeste pocet (s)letu - prvni den tusim 2 slety z male grappy (bylo zatazeno), druhej den rano slet z male, pak termika, vecer slet z velke, to same treti den (ten byl alespon pro mne nejuzasnejsi, fakt jsem si krasne vytocil nekolik stoupaku az pod zakladnu a pekne polital...prislo mi, ze byl mensi bordel ve vzduchu, proste pohoda), v sobotu pak dva slety z velke grappy (bylo zase zatazeno) s nacvikem spiraly a b-stallu...
    suma sumarum, skvely vylet a spousta intenzivnich a novych zazitku...
    QUIP
    QUIP --- ---
    MIXXX: zalezi, jak moc jsi narocnej na jidlo, ja tam nesnedl skoro nic z toho, co jsem si privezl, ale jiny si tam varili spagety, konzervy s fazolema atd. Ja tma snedl akorat tak Kakaove Venecky, Bebe Dobre Rano, par müsli tycinek a tim to konci. Nejak jsem tam vubec nemel hlad a vecer to proste zvladla pizza - kemp je hned vedle pizzerie. Pizza zacina s cenou na € 5,20 a konci asi na 8,50.
    Takze na tvem miste bych to vyresil nejakou bagetkou na cestu a s sebou akorat nejake susenky a podobne veci, ktere se daji jist bez upravy. (trictvrte jidla jsem privezl zpatky)

    Co se bahna tyce - toho je nejvic prave v kempu ;)

    Sprcha s teplou vodou tam je, ale je to mala mistnustka spolesna se zachodem, ktery nema prkynko. Tyhle komurky tam jsou tri a jen v jedne je zarovka ;) Umyvadla jsou take tri, ale jedno nema dno. Tepla voda tece v podstate po cely den.

    Lezeni bylo klasicky - ja mel s sebou sedak, lezecky, lano bylo od El Speeda.

    Jak lezeni, tak stravovani, tak i litani zalezi jen a jen na pocasi. A na tom, jak se rozhodnes. Nikdo te nebude nutit litat. Kdyz si budes chtit dat pauzu, tak si ji proste das. Jeden den byla tak divoka termika, ze jak to hazelo, udelalo se mi fakt blbe a pristaval jsem kvuli tomu, ze mi fakt bylo na bliti, jinak bych tam v tom vzduchu visel snad tri hodiny (pristaval jsem po hodine a musel jsem dolu na usich, jinak bych se na zem ani nedostal, neslo to vazne vsude) Pak jsem si dal pauzu, dosel si po svych do kempu, napil se, nasvacil, vysprchoval a dosel zase na pristavacku a nechal se v dalsim kole zase odvezt nahoru. Zadny stres.

    Co se penez tyce, tak jsem tam utratil asi 30-40 € (za jidlo, piti a startovaci poplatek ve vysi 11€)

    Ke startovackam - me vic vyhovovala velka grappa - jako jediny jsem prvni den nemel ani jeden let, protoze na male grappe se mi zkratka starty nedarily - dvakrat jsem neodstratoval, protoze se mi nejak slozil padak a nez se pak zase dostane clovek naradu, tak klesly mraky a bylo po litani - jel jsem dolu tranzitem. Kdyz se to na vecer zase zvedlo, tak jsem sice odstartoval, ale moc pozde a hned po startu vlitnul do krovi a nez jsem se z toho vymotal a vylezl na startovacku, tak zase mraky pod urovni startovacky, zaclo se stmivat a ja podruhe jel dolu tranzitem. Tim nastesti moje smula skoncila.

    Co se litani tyce - je tam hrozne moc lidi a clovek musi velmi dobre hlidat situaci, aby se s nekym nepotkal ve vzduchu - porad koukat do vsech stran. Jak najdes stoupak, hned se na nej vsichni sesypou jak supi.

    A jedna rada na zaver - pujcujou se vysilacky, davat si handsfree na ucho je sice desna otrava a navic ti to pak do ucha neprijemne rve, ale je to naprosta nutnost pro zkouseni nejakych tech figur a bez toho handsfree je to o zivot - do slova a do pismene. Takze kdyz ti nekdo rekne, ze mas mit handsfree, dej si handsfree at je to jakkoliv neprijemne...
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    ZIGI: Super info, jen jeste par doplneni:

    - mam ssebou vubec resit nejakej varic, inst. jidlo apod?
    - jak je to v kempu s hygienou, nejakej ekl, nebo v pohode sprchy na eurovku apod.?
    - to lezeni je na ferratech (tj. ferratovej uvaz) nebo jde o klasicky lezeni (tj. lezecky, lano,klasickej uvaz) - mam vse, ale nechce se mi tahat neco zbytecne
    - leta se cely den nebo je cas na obed?

    Mas predstavu kolik te to stalo navic kdyz nepocitas "porizovaci cenu" (tj spotreba na jidlo a dalsi veci na miste)?
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    MIXXX: ok, informacne tedy sumim - bahno bylo vsude, tedy i v kempu (resp. zejmena tam :-)...ale dalo se... jidla bych bral sebou minimalne (snad jen na snidane a prvni den i vecu), vecer vetsinou pizza (krome stredy, kdy je pizzerka zavrena), 10 minut od kempu je obchod, nebo se da jet autem do velke samosky (v podstate se ale stejne kupuje jen vino rosso a to v mnozstvi velkem :-)... ceny jidla/piti proste jako v italii (tzn. stejne jako u nas), pizzerka je levna (pizza 6-8 euro, vino rosso taky za par veverek). kemp se neplati... 11 euro poplatek za celou dobu za startovacky/pristavacku.
    jeste ke kempu - doporucuju postavit stan co nejdal od ohniste/konce kempu... kdyz se kolega Kollega a spol rozhodnout delat bugr, nejen ze se neda spat (ale to asi v celem kempu), navic ti spolehlive padaj do stanu kazdou chvili :-)
    byla docela kosa, takze ocenis jiste teply spacak a dobrou matraci pod sebe...

    letani - nad kempem jsou dve startovacky (dopoledni - mala grappa a odpoledni - velke grappa - vyskove rozdil cca 100m). z male grappy se imho startuje lip, je to mensi krpal (i kdyz i pod ni se da povesit do krovi hlavou dolu, ze pane Q :-), velka grappa je sice pokryta kobercem nebo takovou rohozi, ale je to slusnej krpal). kazdej tam snad jednou hodil tygra, ale kdyz dostatecne zabrzdis kridlo, je to v pohode... pristavacka je v mestecku dole, velka jako krava, neni problem se na ni trefit (nebo nekam tesne okolo :-)
    termika na chodila 2 dny, luxusni poletani, tocilo se az pod mraky... v sobotu bylo hnusne, slo se lezt na skaly (mas-li uvazky, ber sebou), navecir pak nejaky sletiky a s nacvikem b-stallu a spiraly (to je mazec, panecku :-)
    celkove super zazitek a politani (i kdyz pocasi uplne nepralo), snad jen se tam nad kopcem pohybuje dost padaku a rogal, obcas nejakej vetron.... je treba si davat pozor (ale vetsi trenice nez v ty jevinevsi to nebude).
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    ZIGI: Uff, i v kempu? ;)
    Nejake dalsi informace? Ceny, letani, startovacky, kolikrat jste to dali nebo jaka byla termika, proste nejakej report abych vedel do ceho jdu ;)

    Jak to bylo s jidlem? Mam nejake resit, nebo jste byli porad nekde na pizze apod?
    Diky...:
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    ZIGI: Uff, i v kempu? ;)
    Nejake dalsi informace? Ceny, letani, startovacky, kolikrat jste to dali nebo jaka byla termika, proste nejakej report abych vedel do ceho jdu ;)

    Jak to bylo s jidlem? Mam nejake resit, nebo jste byli porad nekde na pizze apod?
    Diky...:
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    QUIP: doplnim - bahno vsude taky dobre, doporucuji pro letosek prejmenovat Bassano na Bahnano
    QUIP
    QUIP --- ---
    Tak hlasim preziti termickeho vyletu do Bassana. Fotky a videa budou dodany pozdeji (az dojde ke zpracovani palubnim nastenkarem ;])
    Pocasi promenlive, nalada stale dobra, pizza taky dobra :)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    na BSL kratke video (a fotky) z letosniho ParaSemu08 - http://elspeedo.cz/?page=3810&lang=cze
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    nekolik malo fotek z vikendoveho ParaSemu08 - http://zigi.aluminium.cz/pg/02_2008_Parasem/
    jinak ale ucast (130+) byla vazne mazec - zejmena pro balice zalozek :-)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    QUIP: cece nevim, taky bych rekle ze spis SIV... video rozhoden nemam, pac jsem nesosnul vse (milasek uz tenkrat kulhal - a stel kulha - na pul plotny a pri zapisu se tu a tam hryze)
    QUIP
    QUIP --- ---
    SISCO: IMHO nacvik, alespon me to hodne pripominalo zabery z jednoho instruktazniho videa, ktere bylo ze SIV kurzu. ZIGI k tomu asi rekne svuj nazor a nebo rovnou, ze to video ma :o)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    vypadá to na nácvik. Zdá se mi že to od začátku nabržďoval, takže možná vrtulník.
    V každým případě celkem pěkná kravata. S vejškou jakou měl se ani nedivím, že nezkusil třeba fulstall..
    Nad vodou pravděpodobně záměrně. Ať nácviky, nebo akro je dobrý dělat nad vodu.
    SISCO
    SISCO --- ---
    http://www.youtube.com/watch?v=3rTTaBjou_U
    tohle je docela neprijemny, ze by to cvicil nebo ta voda tam je nahodou?
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    QUIP: Az dorazis, tak napis, jaky to bylo...
    ARTANO
    ARTANO --- ---
    QUIP: tak to uz je prijemna cena... sakrys, zkusim pokoukat bazary.. jen koukani na mraky uz me prestava bavit!! :)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    K_JA: Bych byl v soudech opatrnej..:)) imho

    Dneska sem si labužil.. Tak dvě hodky na raný bubliny..Paráda. Šlo lítat celej den..
    K_JA
    K_JA --- ---
    SKY paragliders RULES! kam se hrabe Gradient... vyjma tech vykonejsich kridel, ale SKY uz je dotahuje...
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    QUIP: Heh, dobrej napad :-)
    Koukam, ze IT tu ma taky celkem slusny zastoupeni - tipuju ze migrujes MS domenu :-)

    ZIGI: Odeslano na reklamaci, uvidime kdy dorazi nove, ale jednani bylo super, myslim, ze to bude v pohode...

    ARTANO: Mam Atis - je to po kurzicich od jednoho cloveka co to koupil kdyz to na kurzech jeste meli... vyroba 2005 (na kurzu me ta prohlidka te vyrobny dost presvedcila, maj to promakany)
    QUIP
    QUIP --- ---
    ARTANO: Skolni Fides 2 Evo, s hodou okolnosti je to presne ten, na kterem jsem se ucil v kurzu (myslim tim primo ten konkretni kus, ne jen model :]) ElSpeedo je kazdy rok po skonceni kurzu vyprodava asi za polovicku. Takze komplet prisel na nejakych 35
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam