• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    nahodou jsem nasel stranku letovych terenu kolem Bassana (vsichni uz znate, ja vim) - http://montegrappa-airpark.com/ - je tam i webcam (http://montegrappa-airpark.com/pages/service/webcam-en-GB.aspx) - dneska je teda hnusne.
    tak nam Mixxxi nezapomen zamavat... :-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    ZIGI: ale tvaris se, jako by ti tva vznesena prdelka k te matraci primrzala :)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    QUIP: hele ja sem sice slepe duveroval (bratrankovi), ale mel jsem pouze stejny problem jako ty - proste k ranu chladneji od zeme...a to sem ani nemel karinmatku jako ty (na 10cm nafukovacce!) :-)... jinak jsem byl v maximalnim konfortu... takze pomalu, kamarade, pomalu :-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    MIXXX: kdyz zvolis vhodne obleceni / vybaveni, tak to s teplotou bylo uplne v pohode... pravdou je, ze to zkratka do takovych koncin chce dobry a vyzkouseny spacak a ne jen slepe duverovat jako pan Z :)
    Ja mel spacak do -15°C, spal jsem v ponozkach, jegrovkach a tricku - celkem pohoda, jen k ranu bylo trosku chladneji. Na druhou stranu posledni noc mi bylo vylozene vedro, spacak jsem vetral a ponozky musel sundat.

    Co se litani tyce, tak kdyz svitilo slunicko, mel jsem jegrovky a normalni hadrovy kalhoty, vrsek byl tricko, moira tricko, mikina a bezna bunda na snowboard/lyze. Jelikoz mam oholenou hlavu, tak pod helmu jsem si bral jeste kuklu a na ruce tenky pleteny rukavice (ty nejsou uplne moc prakticky, ale byly levny :])
    V tomhle mi bylo v podstate fajn. Kdyz bylo pod mrakem, tak jsem si misto hadrovejch kalhot bral nejaky nezatepleny "snowboardovy" a bylo mi krasne teploucko.
    Samozrejme kdyz tam clovek na padaku visi hodinu, tak uz to pak zacina byt neprijemny i z jinych duvodu nez jen kvuli teplote.
    Jinak doporucuju kalhoty i budnu s vetracima otvorama na zip, aby se to dalo podle potreby rozepinat a odvetravat (na pristavacce, v tranzitu, ve fronte na startovacce) a vsechno zapnout a utesnit az pred startem :]
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    jasan, to by asi melo zafungovat :-) jinak na padaku jsem ocenil pod kalhotama jeste podvlikacky a nekolik vrstev nahore navic taky...sice jak rikam, na pristavacce jsem to ze sebe musel vzdycky sundat, ale nahore mi bylo akorat...jo a rukavice nezapomenout! :-)
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    ZIGI: Diky, jde mi o to jak se nabalit na padak - co se tyce noci myslim, ze 3cm nafukovacka a spacak do -15 to resi ;)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    MIXXX: ad teplota - ve dne, na pristavacce, bylo hnusne vedro....na startovacce tak akorat...a pod mrakem hnusne zima :-)
    jinak pres den bylo pohodove 10+, ale v noci, zejmena k ranu byla docela kosa - zejmena od zeme... ale i ve spacaku do max -5 s trochou toho obleceni se to dalo v pohode zvladnout...
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    QUIP: Fotky super...

    Jeste dotaz - jak to bylo s teplotou v noci a ve dne pri letani?
    QUIP
    QUIP --- ---
    Tak a ted jeste par svesticek z "me zahradky" ;)
    http://www.quip.cz/1/gallery/2008-03-16_paragliding-bassano/
    EMDEE
    EMDEE --- ---
    ZIGI:
    MIXXX:

    OK, tak až to bude aktuální (cca květen/červen), tak se vám ozvu, nejspíš do tohohle fóra, kdyby se ještě někdo chtěl přidat.
    Ad elspeeďáci - jjo o vejletících sem uvažoval, ale mám toho cestování služebně až pokrk a rodinka chce taky nějakej ten čas, takže hledám jiný možnosti.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Takze z toho naseho vyletu uz jsou fotky na ElSpeedu
    http://www.elspeedo.cz/?page=3824&lang=cze&xpage=1
    QUIP
    QUIP --- ---
    MIXXX: co vsechno (a za kolik) jsi teda k tomu kridlu jeste porizoval, ze ses ze 23 dostal az na 46? (nerikam, ze je na tom neco spatne, ja to svoje radsi moc nepocital, ale pokud se nepletu, tak jsem na tom s cenou za kridlo podobne a asi mi v tom zbytku neco chybi ;] ...zcela urcite vario)
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    EMDEE: No ono to dela hodne to, ze mam kridlo za 23... (a v dobrym stavu nastesti)...

    Jinak se da sehnat klasicky tak za 40+ apod...

    Co se tyce letani okolo Prahy, tak ja jsem taky z Prahy, takze se muzeme nekdy domluvit, alespon to bude veselejsi.
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    EMDEE: co se tyce terenu chce to hledat, neco je i tady na nastence...
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    EMDEE: jako litat sam (kdykoliv, nejen ze zacatku), je dle meho zbytecny hazard, takze souhlas... urcite neni problem se domluvit a vyrazit ve vice lidech - jen s tim priucenim, zejmena od nas, to asi nebude tak zhave (jak jiz pan Q rikal, nase pilotaky jeste nejsou ani zaschle) :-)... idealni je jezdit treba na ty vylety s elspeedakama. a nejen kvuli priuceni se...ona je to taky uzasna banda totalnich magoru :-)
    nicmene, jedno to chce urcite - litat, litat a jeste taky litat... chjo, skoda ze je hnusne :-(
    EMDEE
    EMDEE --- ---
    ZIGI:

    jo každá sranda něco stojí, žejo.
    na lítání v čechcách se ptám spíš kvůli učení/bezpečnosti. Přeci jen sem si z potápění zvyk na buddy systém :). Když je víc lidí, je větší šance se něčemu přiučit, připadně řešení nějaký tý nehodičky je jednodušší. Počítám, že bych začal lítat koncem května (po kurzu a licenci).
    EMDEE
    EMDEE --- ---
    MIXXX:

    dík za info

    předběžně sem počítal něco od 50k do 70k, takže zatim bych byl v limitu. Jen to hmotko mi přijde poměrně dost levný. Sem počítal něco kolem 30-50 za padák, 7k za sedačku/záda, 6k za záložák, 1-2k helma/vysílačka a 5k vario

    na bazáč znám jenom elspeedo, je ještě nějaká jiná dobrá sajtna?
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    EMDEE: jak rika tady kolega :-), je to levna sranda... ja to radeji nepocital, ted kdyz to vidim takhle secteny, je to mazec...
    jinak litani v cechach neni problem, do beskyd netreba - viz. treba http://www.skyfly.cz/tereny.htm
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    EMDEE: co se tyce hmotneho vybaveni (padak, sedacka, vysilacky, vario apod.) tak 46.100,- (kridlo z druhe ruky)
    nehmotne vybaveni (pojisteni, kurz a dalsi papiry tak 11.300,-
    celkem tedy na prvni samostatne odlepeni od zeme: 57.400,-
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    QUIP, ZIGI: Diky moc, zni to huste, uz se tesim ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam