• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    PAJAJA
    PAJAJA --- ---
    KIKIMURA: motyku neznám, na stránkách instruktory nemaj, ale co vím tak tam byl celý minulý rok Petr, tento rok nevim...
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    PAJAJA: jo jestli garbier tak v poho.. do pegasu moc nevidím, jen s motykou bych si moc nerozuměl.
    KUA
    KUA --- ---
    MIXXX: v pondeli na ranou ;)
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    Chystate se nekdo z Prahy o vikendu (ma byt celkem hezky) na nejakej kopec?
    PAJAJA
    PAJAJA --- ---
    KIKIMURA: Já jsem tam byla a instruktor byl Petr Garbier, je to pohodář. KUA je stejně už přhlášenej k mistralu nebo ne? Mně teda přišlo že v mistralu zbytečně prudili za nic, ale to je asi jen můj subjektivní pocit.
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    KUA: Upřímně bych se k pegasu uplně nehrnul, teda pokud bych nevěděl koho mají za instruktora..
    PAJAJA
    PAJAJA --- ---
    KUA: Raná je bezva :)
    KUA
    KUA --- ---
    PAJAJA: no jo, uz to vidim ;) tak ja na kurz jedu taky na ranou, ale od mistralu, akorat koukam, ze pegas je o litr levnejsi a je v tom i ubytovani... ;)
    ale pres prazdniny nebyl cas a ted uz kurzy nejsou.. njn..
    PAJAJA
    PAJAJA --- ---
    KUA: asi ses koukal špatně, tady máš odkaz kde mají cenu kurzu http://www.pegas2000.cz/glide/glide_cz/school_free.htm
    instruktoři jsou pohodoví a Raná je bezvadná v tom, že si můžeš vybrat podle toho z kterého směru fouká odtamtud vystartuješ
    QUIP
    QUIP --- ---
    je nas tu vic, jen nejsme na nastence :o) Treba ja a ZIGI (oba Praha)
    FRANK_DEWY
    FRANK_DEWY --- ---
    Zdravim vssechny letuchtivce...
    sem pilot z Karlovych Varu a zajima me, jestli je tady v diskuzi vic pilotu, nebo jen ty dva co sou napsany na nastence...?
    JOORAY
    JOORAY --- ---
    KUA: neboj nic, je to skvely sport a skvela zabava. len poriadne pocuvat, co ti hovoria instruktori a poriadne si zaviaz snurky pred startom, nech sa o ne pri starte alebo pristavani nepotknes a nevytknes si clenok :).

    vacsina instruktorov sa snazi nedochramat si studentov hned na zaciatku kurzu :)
    KUA
    KUA --- ---
    K_JA: pocem a mas v ruce naky cisla? me by ta statistika vazne zajimala... kolik urazu/smrtaku na naviaku vs. kopec ..
    a vubec kolik z vas bylo u nejaky takovyhle "osklivy" nehody...
    nerikejte mi ze vsichni, nebo cert vem zalohu a radsi se dam na vareni ;)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    "Chvala vsem skolam Paraletani ktere Vas vezmou na co nejvice startovist behem vycviku" tak tak. :)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Jinak se shodnem...
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    JOORAY: To taky nejsou, s tím souhlasím. Jen bych váhal jestli za kopcem na moravu, nebo ke stejně kvalitní škole na ranou, byť s navijakem pro figury. Navíc i mistral jezdí po kopcích.. Loučkování dva dny není moc. Už nějakej pátek lítám a pokud můžu tak křídlo nad hlavou honím pořád.. :)
    JOORAY
    JOORAY --- ---
    KIKIMURA: nie celkom. To máš ako s autoškolou. Môžeš sa učiť niekde na dedine, kde je 5 áut za deň a jedna križovatka. A potom keď potrebuješ šoférovať v Bratislave alebo Prahe, tak sa z toho zblázniš. Tá lokalita je podľa mňa veľmi dôležitá. Ale ja som netvrdil, že tento kopec je najlepší a jediný vhodný, akurát mi navijákové štarty neprídu až také zaujímavé z hľadiska skúseností, ktoré boli pre mňa minimálne čo sa týka tohto dosť cenné.

    Zo žiadneho iného pohľadu tie školy nehodnotím...
    JOORAY
    JOORAY --- ---
    KIKIMURA: "loučkování" sme samozrejme robili predtým dva dni vkuse :)
    K_JA
    K_JA --- ---
    JOORAY: osobne si myslim, ze Chopok jako startovacka pro zacatecniky neni prilis vhodny zvlaste za aktivni termicke situace. Prave na hrebenu Jasna - Konsky Grun je velmi casto termicky zlom, a tam kdyz ti kurzista odleti, hned tak ho nenajdes (a on velmi casto take hleda cestu velmi dlouho). Samotnemu se mi neco podobneho stalo dva roky nazpet pri zimnim letani na Jasne a pres severni cast hrebene se proste za normalni (dobre) termiky vystoupat neda pravdepodobne kvuli sklonu vrcholu a castym prurvam.

    Jinak v lednu-unoru se opet chystame z Ostravy na Jasnou, kdybyste se chteli nekdo pridat, napiste mi do posty termin, ktery by Vam lepe vyhovoval. Ubytovani mame vzdy v drevenici kousek pod horama, jidlo vlastni ssebou, nebo restaurace. Pujcenou mame permici od mistniho kiteboardingoveho klubu, takze chozeni lezeni neni prilis, jen z Gruna nahoru. Tak piszte :D
    K_JA
    K_JA --- ---
    WICKPICK: Paklize je letove pocasi, schopny student muze ziskat papiry klidne za dva dny. K tomu aby ti instruktor podepsal papiry totiz musis predvest vsechny predepsane figury na vybornou. Kdyz nepredvedes nebo neznas teorii (letove prostory, meteo) tak nedostanes nic, leda dobrou radu. Osobne si myslim ze vycvik zacinajicich pilotu na navijaku neni vhodny a az do letosni upravy pravidel pro letani na navijaku byl dokonce zakazan!!! Duvodem je hlavne nizka vyska pri startu PK pilota a jeho nezkusenosti s predbihanim vrchliku. Nevim jestli nekdo vite jak vypada negativka na navijaku tricet metru nad zemi, ale i po tech letech s PK bych se na neco podobneho nechtel divat ani ze zeme. Chvala vsem skolam Paraletani ktere Vas vezmou na co nejvice startovist behem vycviku a zvou na dalsi akce po ukonceni kurzu.

    Aneb, pokud jsem delal svou PL minule leto a letos jsem naletal (nasvahoval) do peti hodin, mel bych si ve svem vlastnim zajmu zopakovat povinne figury pod vedenim instruktora pred zahajenim pristi sezony. To vestinou neni problem zavolat za letoveho pocasi, pac intruktor nebo inspektor PL je nekde na kopci tak jak tak. Aktualni TP k vrchlíku, PL a pojištění jsou u všech doufám samozřejmostí.
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    A jestě, nemůžu si pomoct, ale mě celkem jedno kde strávim tejden na kurzu (samozřejmě kvalitním), pro mě je důležitý kde budu příštích pár let lítat..:) Takže hádat se o tom kterej kopec, terén nebo kraj je lepší na kurz mi přijde naprosto bezpředmětný..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam