• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    litaci i termicky bude, ale ne na kozakove - silny sever :)
    TOM
    TOM --- ---
    tak co myslíte, bude víkend lítací? .o)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Ale vlastně co tak pátrám v paměti tak to tam asi vidět je no :)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Když já počasí v televizi neviděl ani nepamatuju :)
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    meteopress zajistuje podklady pro vysilani predpovedi pro TV N@VA a TV PRIMA, cesky hydrometeorologicky pro CT.
    a myslim, ze to je celkem i videt na stylu a kvalite i tam :>
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    TLUSTEC: Slušná práce.. nevím, že meteopress vůbec takový věci dělá, předpověď si víceméně dělám sám z dostupných dat, ale u tohohle jsem se fakt pobavil..tornádo, počet blesků..hm dobrá práce :DD
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    Hura, nad Meteopress se stahuji mraky:
    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3AiMau-jZdfKoJ%3Awww.chmi.cz%2FMeteopress.pdf+meteopress+chmi&hl=en

    tak snad to bude zase ve zpravach o pocasi, a ne o nejake barbine a bulvarizovanem straseni...
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    Pokud budete znát někoho, kdo by tu sedačku využil, budu vám vděčný, pokud se poptáte. Díky...
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    SPAM::: Prodám skoronovou (nálet max. 50 hodin) sedačku Sky Reverse - foto a info zde, cena 5.000,- Kč

    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    KIKIMURA: diky za info, plati to stejne, kdybys tam jel tak se treba ozvi....
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Tak zvíčina je V i SV, protože jsou tam startovačky dvě, jedna ze sjezdovky vlevo a druhá z louky průsekem vpravo ( nejsou vedle sebe, tak tři minuty od sebe). Start ze sjezdovky při správném větru bez problémů.
    Start průsekem je sice občas sranda, ale při trochu zkušeností v tom nevidím problém. Je to podobný jako start na kozákově.
    Co se týče termiky ani v nejmenším bych se neodvážil tvrdit, že nefunguje, stačí se vyfiltrovat v poháru přelety ze zvíči. Trochu foukat musí, ale je lepší pokud fouká míň, protože pak jsou stoupaky hodně snášený. Ale to není jiný než na jakémkoli jiném kopci.
    Večer tam při termice přichází večernípasát způsobený katabátou z hor a dovedený údolím až na zvíču, takže po pěkném dni, pokuď už není příliš silný základ, se dá ještě krásně posvahovat.

    Osobně považuju zvíču za super kopec, jen východy bývají sušší, takže je tam často bezoblačná termika. Přeskok prvních cca deset až patnáct km za zvíču je trochu těžkej, ale dá se nastudovat z přeletů.. Při místním polítání se dá letět po hřebínku doprava nějaký kilometry a pak to vytáhmnout dopředu.
    Při letových dnech je tam standartně provozovate a vybírá startovné (popřípadě permice) šedivej děda. Ten podá rád jakékoli info..
    TOM
    TOM --- ---
    WICKPICK: můj medard říkal něco jinýho .)
    http://i.nyx.cz/files/00/00/04/09/409307_ec642604a9fdb6112b8d.jpg
    a sice: termika
    a ta tam moc nefunguje. sem tam si sice to údolí natahuje něco směrem od Vrchlabí, ale... chce to imho aspoň 4m čistý východ, abys něco málo nasvahoval, a pak to loupnul doprava a zkoušel štěstí tam. startovačka je na výčnělku hřebene obtejkaná ze všech stran vzduchem. pravda - byl jsem tam jen jeden den, a i když se nám zdály podmínky ideální, těch klapanců přes 3/4 křídla jsme viděli nějak moc .)
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    WICKPICK: ber to tak, ze jediny smrtelny karambol 2009 se udal... na startovace Zviciny, pokud se nepletu.
    KUA
    KUA --- ---
    ja ted mluvil s Fararem, Gradient Day se rusi, ale eventuelne by prej mohl bejt zejtra navijak v Tynci, tak to zvazim rano podle pocasi...
    zadna slava to prej ale asi nebude..
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    TOM: medard rika SV. kazdopadne se tam nejspis zajedu podivat, ale kdyz tam nikdo nebude, sam tam strasit nebudu....
    v pripade ze bys tam v budocnu planoval politat, dej mi prosim vedet, rad bych to tam vyzkousel pod dohledem...
    TOM
    TOM --- ---
    nebudou moc podmínky, Zvíčina je na čistej východ
    a až budou, tak doporučuju velkou opatrnost, je to zvláštní startovačka - profil hřebene v těch místech není úplně ideální. byl jsem tam jednou se známýma, foukalo sice přímo na komoru, ale bylo to dost turbulentní...
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    neplanujete nekdo tenhle vikend zvicinu? ja jsem tam skoro mistni ale jeste nikdy jsem odtamtud nelital takze bych uvital kdyby me nekdo zasvetil do mistnich pomeru... kdyby nahodou jo tak telefon je 775637234
    KUA
    KUA --- ---
    kdo se chystate v sobotu 8.5. na Ranou na Gradient day? jen se tak orientacne ptam ;)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    WICKPICK: No vzhledem k tomu, že padáčkáři jsou celkem normální skupina lidí, tak si myslím, že to že to říkaj nemusí být směrodatný..:) Imho když se jen tak v rychlosti zamyslím (článek jsem nečetl) tak mechanická nečistota zátěru může podle mě uškodit víc, než pokud to umeje vodou, u který si budeš dávat pozor aby sis zbytečně nenamočil švy, u kterých ta voda uplně dobrá bejt nemusí, protože to bude při vysychání pracovat.
    Neříkám, že je to tak nebo tak, jen sem se zamyslel - takže je názor k rozebrání :)
    Imho 2., taky všichni říkají, že balit padák překládáním je v pohodě, ale spíš to na mě působí tak, že je to prostě pohodlnější a újma je přijatelná, a listování v dopadu není zas tak velká výhra vzhledem třeba k životnosti padáku a podobně...Takže snažší špínu nechat, než mejt :), lítá to i tak.. Tolik na mě přístup působí.
    Jinak mě třeba inštruktór (mireček) tuším taky říkal, že zablácenej vrchlík je dobrý otřít.
    Jinak samozřejmně z principu - špína ani díry nelítaj, tedy záplaty ani špína nevadí (extrémně :) ).
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    TLUSTEC: s tou modrou bych to chapal, to je snad i nejak vyzkoumany ze modra barva nejlip odrazi UV. ale ta voda se mi nezda. vsichni padackari co znam ta rikaj ze voda nejhorsi nepritel a ze spina litani nevadi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam