• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    FINITE
    FINITE --- ---
    FINITE:
    Tak gratuluji, ;-)
    jaké to byly poprvé pocity?
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    FINITE: Ale tak taky držel, teda držela :)
    FINITE
    FINITE --- ---
    KIKIMURA: už jsem se lekla, že drží řidičky on ;-)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    můj první pasažer :)
    FINITE
    FINITE --- ---
    HUGOO: Dobrý!

    Jde o parasailing, tak spíš prarasailista, ... nebo paraosailista? :D

    třeba existuje i prasosailista! :)
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    aha, uz to tam sami opravili...
    KUBIS_IN
    KUBIS_IN --- ---
    Paraglidista při přistávání vážně zranil diváka – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/krimi/205168-paraglidista-pri-pristavani-vazne-zranil-divaka.html
    FINITE
    FINITE --- ---
    Znáte tohle video?
    Ecce Ach Maco
    Pobaví! B-)
    FINITE
    FINITE --- ---
    KIKIMURA: Jo i držený negativky a saky. Přechody mezi režimama taky. Ty zkušenější, dělali i jiný psí kusy (třeba vrtulníky). Jeden klučina si tam dělal Céčko.
    Každýmu to bylo v podstatě šitý na míru a mohl sis vyzkoušet, co si chtěl. Stačilo se domluvit.
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    FINITE: Negativky? Počítám, že asi taky.. Dělali jste i držený, nebo jen do couvnutí a vypustit?
    nedělal s někým třeba i přechody mezi režimama? Např. z negativu to přetáhnout do fullstalu?
    FINITE
    FINITE --- ---
    KIKIMURA: Hele SIVky probíhlaly čtyři dny. Začali jsme balením záložního padáku, dále věcma jako jsou uši, Bstall, spirálky
    potom se přešlo na klapance, zátáčení na nich, udržení rovného letu a jejich vybírání
    vybírání spirály, wingovery, minimálka, frontstally, bez i se speedem
    no a pak fullstaly a házení záložky

    TLUSTEC: no nevim, co nato SERA, ale místní master pilot René nám zkušeně připravil noční přistání s tím, že se to ve Švýcarsku může
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    FINITE: to s temi nocnimi lety se mi nejak nezda, mel jsem za to, ze SERA od toho dava ruce pryc (http://www.bhpa.co.uk/bhpa/news/notices/sera2010-2.php)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    FINITE: Jaký jste měli harmonogram? Kolik jste toho stihli? (jaký režimy, za jak dlouho a jak dlouho jste je procvičkovali) Na Lukáše sem slyšel zatím samý dobrý věci.
    FINITE
    FINITE --- ---
    Jo a navíc jsou ve švýcarsku dovolený noční lety
    Doporučuju! ;-)
    FINITE
    FINITE --- ---
    Včera jsem se vrátila z krizovek ze Švýcarského Lugana pod vedením instruktora Lukáše Skrbka,
    Bylo to báječný. V lítání mě to posunulo hodně dopředu.
    Pokud má někdo zájem udělat si krizovky, doporučuju právě Lukyho.
    http://www.proglide.cz/kontakt/kontakt.htm
    Jednak to byl nádherný terén, ale hlavně profesionální instruktáž, srdečný přístup k věci.
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    KIKIMURA: no bylo to takovy vic svahovaci nez termicky, ale problem bude nejspis mezi sedackou a ridickama :-)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Na zvíče je bezooblačka velice často. Imho zachytit se tam dá celkem v poho. Alespoň já sem neměl nikdy problém. Ač je mrňavá, tak je dost aktivní, jak jsou tam dole stromy/louky.
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    TLUSTEC: jak je to mrnavy, tak je to tezsi na zachyceni no. taky jsem nechapal, vcera skakaly kumulky vsude okolo, jen nad zvicinou ani mracek
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    tam se chystam, ac zpod kozakova - stoji to za to?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam