• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    KUBIS_IN
    KUBIS_IN --- ---
    LIBENAK: s elspeedem? To ja planuju budto ten predchozi nebo ten samy termin ;]
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Imho tady nejde o klapanec, ale že ho to hodilo na stromy.
    TOM
    TOM --- ---
    no... podle toho, s jak moc bočním větrem, jak hodně silným... s jak dlouhými termickými intervaly proti...

    proč by to měl přetahovat? obyčejný klapanec se řeší jinak. relativně lehce. zvlášť když ho čekáš. v průsmyku
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    tom: pouceni bylo tam pri bocnim vetru vubec nelezt :). ty stromy napravo:

    tezko rict, zda je lepsi zkusit to zacenu pretazeni utocit, a nebo do tech strmu vlitnout s plnym vrchlikem :).
    TOM
    TOM --- ---
    protože se nechal?
    já bych se kouknul rád. bral bych si z toho jen ponaučení, a ne radost z cizího neštěstí
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    tom: ja to netocil, a zpetne vzato, koukal bych se na to jen nerad... pekne to vubec nevypadalo. ze to skonci blbe bylo jasne hned jak ho to zacalo stacet..
    TOM
    TOM --- ---
    nikdo to předpokládám netočil .)
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    krvavec-ambroz nedoporucuji, pri nasem vyletu se ukazalo, ze za bocniho vetru to je vazne uzke a o hubu, puvodne je to rogalisticky start.
    kolegu vychylil poryv z boku, a aby nevletel do stromu, pretahl do negativky a spadl mezi ne stejne. vrchlik pak vitr znovu nafoukl, a ten raz ho vytahl z hlozi zpet na startovacku, kam spadl po hlave :(.
    LIBENAK
    LIBENAK --- ---
    díky všem, to zní dost dobře, to se začínám těšit :)

    KUBIS_IN: Pojedeme tam patrně v termínu 6-uže10.10, kdybych se podařilo, tak zvažuji ještě termín 29.9-3.10, jedem se dovzdělávat s beskydskou školou létání po PL A.

    Bohužel jsem celý září fuč, až ke konci měsíce jsem zpět, jinak bych dal asi přednost Barace s kterou jede začátkem září kamarád, zdá se to méně nákladné, tak pak poreferujeme, co nám přišlo lepší :)



    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    na lijaku to chce podusit u te jeskyne Skozno, kdo se tam prehoupne pres hranu, ma vyhrano i za slabych podminek... je tam v podstate celorocni provoz.
    FINITE
    FINITE --- ---
    LIBENAK: Jinak profláklé terény jsou: Kobala, Kuk, Stol, Krvavec, spolehlivý Lijak nebo Ajdovščina.
    FINITE
    FINITE --- ---
    LIBENAK: Už jsem tam byla mnohokrát v různé roční období a pokud není opravdu neletovo, lítat se tam dá v podstatě od jara do pozdního podzimu. Je to spíš o tom svahování, no! ;-)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    LIBENAK: co jsme byli nekdy predloni koncem zari tak se litalo paradne, ale spis svahovacka (ale zase uchvatna, prekrasne klidnej 3 hodinovej odpoledni vykluz byl skoro pravidlem), termika byla, ale ne nejaka zavratna - tzn. neslo jen tak klickovat a tvrdit, ze tocim stoupaky :-), ale tu a tam se nekdo utrh a neco pekneho vytocil. Nicmene na prohrati kosti pred zimou myslim paradni... pak uz jen v listopadu do Andaluzie a pak uz nazout lyze :-)
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    LIBENAK: litat se tam da...
    KUBIS_IN
    KUBIS_IN --- ---
    LIBENAK: my tam loni byli koncem zari a bylo to v poho, letos tam chci jet v tom podobnem terminu taktez
    LIBENAK
    LIBENAK --- ---
    chci se zeptat, nevíte jaké můžou být podmínky pro termiku ve Slovinsku na začátku října na Lijaku?, vím, že je to také věštění z koule, ale jestli má cenu se za tímhle termínem vůbec hnát. Díky.
    TOM
    TOM --- ---
    pro ostatní - ano, přistál v pořádku .)
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    no, ja mam rad videa se stastnym koncem :) kde pak clovek nemusi lustit v komentarich, jestli je ten clovek jeste mezi nami
    TOM
    TOM --- ---
    TLUSTEC: no teda Pavle, že se nestydíš, takové video o ničem... pán neuměl start na kobru, no dobře, ale zase tak moc necouval a imho tam někde v dálce přistál - nezafouknutej
    ...místo palečku dolů postnu radši video, kde jde zafouknutí za hranu vidět (i když low quality) http://www.youtube.com/watch?v=HWDVxNbaFrM&feature=fvw .)

    a vůbec, nedáme palečkovou soutěž o úplně nejvíc cool paramaniac video?
    já mám nejradši toto: http://www.youtube.com/watch?gl=GB&feature=related&hl=en-GB&v=MT13D6cxDTQ
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam