• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    TLUSTEC: kdyby bylo o vikendu prihodno, rad bych se tam zajel podivat....
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    FINITE: hodkovice jsou parada. tam lital tata na vetronich (pionyr :). tahal nas tam uz od tri let :). mam to tam rad, spravna sudetonemecka dira (liebenau:)
    FINITE
    FINITE --- ---
    NAMORNICEK: ;-) Jo jo, jsou situace, kdy ti dojde, proč se dělají blicí pytlíky do letadel neprůhledný. :D
    NAMORNICEK
    NAMORNICEK --- ---
    FINITE: nikde nevidím obrázek čištění letadla po přistání ... ale máš pravdu ... nefoukalo zrovna málo ...
    FINITE
    FINITE --- ---
    NAMORNICEK: http://galerie.albumfotek.cz/32097/?p=2
    dost foukalo, centrifuga hadr :D
    NAMORNICEK
    NAMORNICEK --- ---
    FINITE: nikde nevidím žádný fotky z výletu ... :-(
    TOM
    TOM --- ---
    přesně tak. moc úzké údolí. častý jev
    St Hilaire du Touvet - Lumbin vypadá oproti tomu jako ráj na zemi. i když startovačka má hodnocení "tricky" - dneska jsme neletěli nikdo, foukalo z kopce :(
    bude se tady pořádat karneval http://www.coupe-icare.org/GB_icare-expo.html ale to už tady dávno nebudem :(
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    KIKIMURA: litat, ale uz jsme o neco jizneji, bylo to tak nejak vicemene na couvacku... a docela kosa.
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    TLUSTEC: na krizovky, nebo lítat?
    FINITE
    FINITE --- ---
    TOM:
    TLUSTEC: tak přeju hezký zážitky! ;-)
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    veru tak, a hura do annecy. tentokrat s nederavym padakem, hopefully :).
    TOM
    TOM --- ---
    FINITE: jednak to mám kousek a jednak budu tou dobu s TLUSTCEM lítat v Annecy .)
    křídla bych si být vámi s sebou stejně vzal. třeba medard tu sílu větru imho většinou dost nadhodnocuje
    FINITE
    FINITE --- ---
    TOM: západy nějaký asi budou, ale vypadá to, že bude fučet moc;
    ale klidně tam můžeš zůstat a polítat, když se tam s námi svezeš, my tě pak zase večír vyzvedneme ;-)
    TOM
    TOM --- ---
    FINITE: a svahovačka na hodkovické hraně je na plánu kdy? .)
    je to místní vyhlášené místo. na západní vítr
    FINITE
    FINITE --- ---
    V neděli jedeme s kámošem na trošku adrenalinový výlet.
    Ránko v Hodkovicích vyhlídkový let - scháníme třetího pasažéra ;-)
    a odpo wakeboarding ve Stráži na vleku.

    Sobota odpo: odjezd z prahy
    So večír: grilovačka s piloty na Hodkovickém letišti
    Noc: kalba a možná trochu spánku ;-)
    Ne ráno: vyhlídkový let (1 místo volné)
    V Ne poledne: obídek
    V Ne odpo: wakeboarding nebo vodní lyže ve Stráži
    V Ne večer: odjezd zpět do Práglu

    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    TOM: je to tak. prochazel jsem videa, zvetsoval, krokoval, a je to z matajuru. takze s tim litam od pulky kvetna :(. to jsem rad, ze jsem to identifikoval, a nemusim si nadavat, ze jsem to natrhnul ted...
    QUIP
    QUIP --- ---
    TOM: Jo, nevim o tom, ze by tam nekdo delal vylety pro verejnost. U ElSpeeda je tohle asi podruhe, co vypsali expedici do KG, predtim tam byl akorat parkrat Dalibor s kamaradama politat (a natocit video Bivak)
    Kazdopadne tyhle zeme jsou zajimavy i pro vylet "jen tak" bez litani. To litani je k tomu takovy zajimavy bonus. Poznat lidi v horach v jurtach je fakt zajimavy. A dat si ten masakr vylet autem byl taky zvlastni zazitek :)
    TOM
    TOM --- ---
    TLUSTEC: se vší úctou - musel jsi to přehlídnout. ta malá dirka určitě souvisí s těma většíma, když je to takový kousek od sebe a tatáž komora. na to máš moc velkou plachtu, aby se to týkalo dvou různých incidentů...
    ...přijde mi to mnohem pravděpodobnější, než že bys to roztrhl tím převrácením naruby. jednak bys to slyšel, a jednak to opravdu jen tak nejde

    kdys to prohlížel naposledy, na Rašovce?


    QUIP: týjo, shodou okolností jsem se včera díval :) chystáme se příští rok na Ural :)) a zdá se mi, že jiná škola než elspeedo zatím v téhle oblasti žádné expedice nepodnikala :/ (aspoň jsem teda nic nevygooglil)
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    Hmmm. Tak ma duvera ve skytex byla prave otresena. nerozumim, nechapu, neumim si vysvetlit:

    - pri poslednim letu jsem pri baleni padaku nahodou zaregistroval diru. nic moc, takove Lko 1x3cm. hledala se spatne, i kdyz o ni clovek vedel.

    - ted jsem se ji rozhodl zalepit, zevnitr (doufam, ze to delam spravne - tj. aby pri letu tlak vzduchu tlacil zaplatu proti latce, a neodfukoval / neodlepoval v opacnem). protoze jsem ji zase nemohl chvili najit, prolezl jsem cely padak - byl v poradku, az na tohle Lko

    - prehrnul jsem komoru okolo kolena, abych se k tomu zevnitr dostal a lehce to vypnul proti zaplate - lehce, zadne nasili, zalepil, a... koukam ze o asi 50cm vys, tataz komora, mam NOVE dve velke diry 10cm a 5cm, podelne, od sebe asi 5cm vzdalene.

    jak to mohlo vzniknout? podle okraju je to trzne, zadny ostry predmet. na skytex nikdo netlacil, jen byl zlehka vypnuty. na 99% jsem si jisty, ze tam predtim nebyly (kdyz jsem hledal tu malou), a objevily se az po tom prehrnuti.

    je mozne, ze je skytex nejaky "nacaty" po delsim litani, a pak mu staci takhle malo, aby byla dira na svete? zadny zvuk trhani nebyl slyset, nic ostreho jsem nemel, vse jsem delal s ohledem a laskyplne (jak jinak:). kdtz jsem zkousel tentyz skytex rucne roztrhnout, neuspel jsem, a to ani vsi silou...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam