• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    lepsi je prelozit si googlem originalni clanek:
    Monaco.maville.com Un Tchèque de 31 ans se tue en parapente
    http://www.monaco.maprincipaute.com/actu/actudet_-Actualite-un-tcheque-de-31-ans-se-tue-en-parapente_-1736997_actu.Htm

    kdo tam byl, tak je to ta zidka, nad kterou se kazdy vykracuje, kdyz fouka smerem od Monaka, ten barak s temi palmami. Podle fotky musel mit dost smulu, stacilo par metru, a skoncil v mori, kde by ten dopad v 40km/h nebyl nic hrozneho :(.
    nad tou zidkouto obcas kope, a ten kus more pred tim taky z nejakeho duvodu neustale "pracuje"..
    KUBIS_IN
    KUBIS_IN --- ---
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    ja jsem nastesti z rymy uz venku :). chce to nechat se vedome nachladnou dostatecne v predstihu :).
    TOM
    TOM --- ---
    TOM: tak se opět uvolnilo místo - jeden člověk onemocněl
    jinak ta cena, co tam je napsaná, je VČETNĚ ubytování
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    TLUSTEC: to je, me by asi taky dostal, kdybych mel volny prachy :-)
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    snajby je docela uspesny ukecavac :))
    TOM
    TOM --- ---
    WICKPICK: no... během hodiny najednou sehnal šest lidí, takže už je zase "plno", i když... někteří to určitě ještě nemají závazně...
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    TOM: Snajby me dneska lanaril, ale bohuzel se nedostava penez ani casu :-)
    TOM
    TOM --- ---
    nechcete jet někdo lítat do Monaca? máme několik volných míst :)
    http://www.goparagliding.cz/aktualni-vylety#dolomity (zavádějícího názvu "dolomity" si nevšímejte .))
    FINITE
    FINITE --- ---
    FINITE: Teď jsem v práci a není moc času, ale slibuji, že ti časem odpovím! ;-)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    FINITE: Nechtělo by se ti pls napsat něco o tom maroku? Dost by mě to zajímalo..
    QUIP
    QUIP --- ---
    FINITE: naposledy treti tyden v lednu na Lanzarote. Jedno z nejstabilnejsich pocasi v prubehu celeho tydne, co jsem kdy na zahranicnich vyletech zazil. Takze z meho pohledu parada. Jen ten navrat do toho mrazu tady byl trosku masakr :)
    FINITE
    FINITE --- ---
    Já věděla, že to tady trochu rozpumpuju. Naposledy v listopadu v Maroku, kže už se nemůžu zase dočkat, až budu opět nahoře! ;-)
    TOM
    TOM --- ---
    někteří lítáme, tak nemáme čas.... psát .)
    já byl třeba svahovat o víkendu v Hodkovicích... a poslední tři dny to bylo na motor :) jenže jsem musel tvrdnout v práci :(
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    FINITE: zima :)
    FINITE
    FINITE --- ---
    mrtvo ;-)
    FINITE
    FINITE --- ---
    SUKULI: Taky se trochu obávám, že si mi něco podobného v budoucnu povede i když po SIV kurzu jsem si létámím i křídlem trochu víc jistá.

    Můžeš prosím poslat odkaz na to video, hrozně by mě zajímalo, co se přesně stalo. Dík

    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    SUKULI: tak alespon uz vim o kom jsme si to ted povidali v Medunu ze visel v Dolomitech na skale ze stromu :-) Tvoje pocity chapu, ale dal bych tomu cas a pokud te litani doted opravdu bavilo, tak se to podle me vrati, pockej na jare. Das si par letu na lehcich terenech a strach ustoupi. Zbude jen respekt a vedomi toho ze kdyz je clovek nahore, je potreba byt stoprocentne koncentrovany a nemyslet nic jineho, jen na litani a poradne si to uzit. A to je koneckoncu dobre.
    TOM
    TOM --- ---
    SUKULI: no... taky mi to s novým křídlem hodně klapalo. Pořád. Myslel jsem si, že je to tím, že jsem si prostě pořídil Bčko. Pak jsem si všiml, že mám úplně odtrimováno. Začalo mi to klapat trochu míň, ale pořád hodně, a hlavně nepředvídatelně. Než jsem si uvědomil, že jsem na samé spodní hranici váhy. A vzpomněl jsem si na pocity řízení křídla s motorem, kdy jdou reakce křídla o hodně lépe cítit v rukách (nehledě na to, že zatížené křídlo nemá tendence klapat skoro vůbec).
    Takže teď čekám, až mi přijde poštou vodní balast .) a těším se na klidnější lety .) a doporučuju všem lítat spíš s horní hranicí váhy .))


    QUIP: v tom mi lezení přijde jako mnohem "hodnotnější" sport. Lítat se strachem můžu celý život, a nemusím proti němu nijak extra bojovat. Jenže na stěně nemám jinou možnost, než ho překonat .) (kromě možnosti odsednout si do lana, ale... párkrát jsem lezl lehčí úseky i bez lana a... hodně jsem se o strachu, sebevědomí, soustředění a o sobě vůbec naučil)
    TOM
    TOM --- ---
    SUKULI: zkusit si krizovky. mně dost pomohly překonat strach (ne že bych ho doteď neměl .))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam