• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    DIAGONAL
    DIAGONAL --- ---
    Ahoj, víte někdo jaká je hraniční hodnota pevnosti šňůr na tk u gradientu? Dík
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    TOM: ještě vlastně nevím...ale jak se znám bude to spíše rekreačně, nemyslím si, že budu mít tolik času tomu propadnout :))) jo, musím číhat, nepotřebuju hned novou věc....
    TOM
    TOM --- ---
    LADYWAVE: takže šetřit hmotnost úplně nutně nepotřebuješ. Přesto ten komfort při nošení a manipulaci... Poslední otázka - jak moc tě to chytlo?
    Jestli tomu propadneš, a budeš lítat hodně (zejména ve větších horách), tak za chvilku budeš chtít kajak. Takže co pak s 2 sedačkama ;)
    Malé velikosti jsou z bazaru většinou hned pryč, chce to číhat http://www.paragliding-bazar.cz/inzerat/14798-sedacka-macpara-goya/
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    TOM: 50-70, ale je schopno i 80...
    TOM
    TOM --- ---
    LADYWAVE: a kolik má křídlo max. vzletovku?
    Bogdanfly kvalitní je, už myslím i s certifikací, a za poslední rok jde hodně vidět v Alpách. Cenově nemá konkurenci. Zvlášť v ultralehké kategorii.
    Poptej se u někoho na vyzkoušení. Tahle by před 2 lety stála 9,5k CZK:
    Seat harness by BogdanFly. Review (RUS)
    https://www.youtube.com/watch?v=xPqvInWOh-0
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    TOM: Mám 55 kilo a měřím 160, potřebuju velikost S, kterých je docela málo....chodit po horách budu, ale ne zas až tak moc, vlakem ani stopovat nebudu, bude to půl napůl dojezd a chůze....na Ukrajinu se ráda podívám...Bylo mi řečeno, že prostě Advance chybu nedělá, že vše vyrábí piloti a je to tutovka...ale jistě jsou i jiné kvalitní značky...
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    4PTO: jojo asi progres nebo succes okolo 22ti tisíc, se záložkou...
    TOM
    TOM --- ---
    LADYWAVE: jak na to pospícháš? Proč nebereš bazarovou?
    PARAGLIDING BAZAR - Bazar Sedačky | paragliding-bazar.cz
    http://www.paragliding-bazar.cz/sedacky/
    Většina dealerů umožňuje vyzkoušení, sedačky jsou dost individuální (s prknem / závěsná).
    Jak jsi na tom váhově (celková rovnice křídlo, přístroje, výbava, člověk)? Dokážeš odhadnout, jestli budeš spíš chodit po horách/stopovat/jezdit vlakem, anebo všude jezdit autem, takže tě hmotnost sedačky nezajímá?
    Obecně je Advance spíš dražší značka. Já s jejich kvalitou ale moc spokojený nebyl.
    Kdybych byl teď začátečník po kurzu já, tak si od někoho na pár měsíců půjčím (ve fcb skupině PG ČR se určitě nějaká nepoužívaná najde), a podpořím výrobce z Ukrajiny, který teď emigroval do Portugalska, a chvilku mu bude trvat, než výrobu rozjede. Viz příloha.

    4PTO
    4PTO --- ---
    co ti nabízí od advance? asi succes 4 nebo 5? kolik za ni chtějí a záložka?
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    Ahoj, ráda bych se tu na něco zeptala. Minulý rok jsem si udělala kurz, mám piloťák a již mi jde kluzák...řeším teď sedačku. Samozřejmě mi je lektorem kurzu doporučováno vybavení, které používají a je tam i nějaký sponzoring, což to je všechno v pořádku, ale mám potřebu si zjistit, zdali je opravdu v tom vybavení takový rozdíl, jaký mi říkají. Doporučují vše od Advance. A mám možnost si koupit novou sedačku se záložákem od Swing za půlku ceny co od Advancu. Já chápu, že bezpečnost je nad všechny peníze, ale zase nevím, jak moc je lektor ovlivněn "svou zančkou". Nemáte někdo nějaké porovnání? Jaký na to máte názor? Díky
    QUIP
    QUIP --- ---
    4PTO: pro nas uz je to spis zpatecka, nebo viseni na miste :)
    4PTO
    4PTO --- ---
    QUIP: 10ms je příjemná svahůvka zadarmo :))
    QUIP
    QUIP --- ---
    4PTO: Ale jo, az to budete planovat, tak to sem hod. Kdyz bude cas, tak se treba prijedeme aspon kouknout. Dneska jsme tu videli litat lesenare z La Asomada / Macher. Jim tech 10 m/s vyhovuje :)

    Nam stacilo hodinove politani na Playa Quemada a musim nas pochvalit za perfecktni nacasovani (parawaiting je nase oblibena disciplina) a i start a pristani se v tom ponekud silnejsim vetru vydarilo vyborne. Bohuzel tam nekdo cizi pristal do vody na docela nepristupnem miste u utesu v dobe vrcholiciho prilivu. Zivej a zdravej, ale vsechno vykoupany v morsky vode a musela tam za nim slejzat instruktorka. :(
    4PTO
    4PTO --- ---
    budem na jaře otevírat s kámošem školu HG, chtěl bych udělat seznamovací den pro vás bójky :D někdy na jaře, kdybyste někdo chtěli poběhat se školním rogalem po louce, tak pak můžu dát vědět i sem :))
    QUIP
    QUIP --- ---
    4PTO: Vcera jsme se s nim potkali na Quemade, dneska jsme si jen dopisovali, kdo kde zrovna je a jestli tam taky prsi, nebo ne :)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    4PTO: Jj, Slavek Tmej, nas osobni pan telocvikar aka Krutoslavek :-)
    4PTO
    4PTO --- ---
    QUIP: Slávek Tmej?
    Bassano jo, v sobotu
    QUIP
    QUIP --- ---
    ZIGI: Slavek je, pozdrav vyridime. Jen nevim, jak my se odsud vubec dostaneme, takze rozhodne neslibuju zadny jamon :)
    Ano, Quemada, bylo to i v title toho obrazku :) Bylo to tam hodne dobrodruzne, ale to je spis na osobni setkani. A jak to bude s litanim dal, tezko rict, protoze v podstate cely tyden fouka stabilni vitr 8 - 10 metru, na kopci klidne 12 - 15.


    4PTO: Bassano?
    4PTO
    4PTO --- ---
    tak já ze soboty taky pozdrav

    ZIGI
    ZIGI --- ---
    QUIP: Playa Quemada?
    Jinak teda doufam ze mi, chudackovi co musi bejt doma a u soustruhu, privezete nejakej jamon a nebo i rioju :-)
    At vam to pekne lita a pozdravujte Slavka, pokud tam je.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam