• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JESSIEATREIDESNárodní knihovna ... CHCEME TO NA LETNÝ!!!
    S_M_LOMOZ
    S_M_LOMOZ --- ---
    Doporučuju ke zhlédnutí reprízu dnes vysílaného dokumentu o Josefu Zítkovi. Mezi řečí se tam jeden dozvěděl zajímavé věci:
    - Josef Zítek za svůj život realizoval jenom čtyři významné stavby;
    - než se otevřelo Národní divadlo, měl za sebou jenom dvě realizace (kolonádu v Karlových Varech a muzeum ve Weimaru);
    - od začátku soutěže ho protežoval přednosta Sboru dr. Sladkovský;
    - Zítkův projekt byl nejnákladnější;
    - aby se Zítek obhájil, představil projekt veřejnosti, která ho prosadila (nebo tak nějak to bylo);
    - se Schulzem při projektování Rudolfina proti původním podmínkám rozdělili budovu na koncertní a výstavní část.
    A určitě ještě něco, co mi během těch dvaceti minut od dovysílání vypadlo z hlavy nebo jsem to nepostřehl...
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    starší video od noisebrothers
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    BETSABE: nic neposlal, napsal, že dělá zkoušky. ale ve čtvrtek na místě, kde měla stát knihovna je happening, kde už bylo avizováno, že budou i petice.
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    neni to nekde online?
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    JESSIEATREIDES: kde to muzu kdy podepsat? treba v patek?
    MADELIER
    MADELIER --- ---
    ALESH
    ALESH --- ---
    S_M_LOMOZ: doufam ze Ana zas neco zazpiva :)
    S_M_LOMOZ
    S_M_LOMOZ --- ---
    Avízo, 12.2.: Happening za vybudování Národní knihovny dle...
    Praha - 15:00 Happening za vybudování Národní knihovny podle návrhu Jana Kaplického. Akci pořádá skupina pražských studentů. Na místě setkání by měl vzniknout symbolický model knihovny, vytvořený z knih přinesených účastníky, a to na místě, kde by měla knihovna skutečně stát. Účast přislíbili ministr školství Ondřej Liška, bývalý ředitel knihovny Vlastimil Ježek, architekt Jan Kasl, herečka Aňa Geislerová, zpěvačka Tonya Graves, hudební skladatel Varhan Orchestrovič Bauer a další.
    Místo: mezi ulicemi Badeniho, Na Špejcharu a Na Baště sv. Tomáše, Praha 7
    Pramen: za pořadatele Tomáš Hrubý, e-mail: hrunehru@gmail.com

    ČTK

    VANEK
    VANEK --- ---
    JESSIEATREIDES: Jasně, viz VANEK.
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    VANEK: když hovoříš o loňských demonstracích, předpokládám, že mluvíš obecně, protože vloni žádná demonstrace za knihovnu nebyla...
    VANEK
    VANEK --- ---
    BETSABE: To byl jen žert.

    BETSABE: Mohlo to být poněkud lepší, ale jak říkám, proti loňským opravdu pokrok. Ale stejně, kdybych měl podnikatelský talent, založím si firmu poskytující demonstracím servis :-)
    JORERU
    JORERU --- ---
    JESSIEATREIDES: Já teď budu v centru Prahy, přímo pod muzeem Palackého v Palackého ul. č. 7 otevírat novou čajovnu, respekt. čajový dům NEO.TEA.HOUSE. Pokud máte chuť, bude tam dost prostoru na uspořání menší výstavy. Vyčlenil jsem jednu místnost na galerii, kterou chci nazvat TEIN. Rád ji poskytnu pro nějakou výstavu nebo pro petici. Asi pak už nikdy nedostanu žádný grant od města - ale což ;o)
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    jo, takže František Nejedlý mi v průběhu dneška pošle petici za knihovnu, chcete-li ji podepsat, jsem více méně pořád v centru Prahy, takže není problém sejít se a pořešit to ;o)
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    ovsem nejsme Klaus, takze s tim pocasim nic neudelame .D
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    ale jo, uroven dobra - moderatoru i recniku - coz me prijemne prekvapilo...!!!mnohdy to bohuzel byva, co se obzvlaste moderatoru tyce, na techto obcansky uvedomelych akcich fakt tristni...
    jen mohla byt mensi zima :)
    BETSABE
    BETSABE --- ---
    VANEK: no, fejsbuk bych zrovna nebrala jako stezejni vypovedni hodnotu...
    REM
    REM --- ---
    3-5 tisic jednoznacne potvrzuju ... spousta turistu, lidi co vubec netusili o co jde a tak dal ... ale i tak ... super akce ... stal se ze me fanousek aňy geislerove ...
    VANEK
    VANEK --- ---
    V rádiu právě říkal někdo z organizátorů "podle posledních odhadů 3 až 5 tisíc"... 8-o
    BARYS
    BARYS --- ---
    Čekala bych, že přijde víc lidí, ale aspoň něco :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam