• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAVODA - prostě H2O - a něco navíc
    Vítejte všichni, kdo milujete vodu, fotíte vodu, jezdíte vodu, pijete vodu
    pojďte a vyprávějte vy, kdo o ní něco víte ,
    naslouchejte vy, kdo se něco nového o vodě chcete dozvědět...

    SHEEN: Proč je voda anomální se ví. Jedná se tam o to, že ty dva prvky, které ji tvoří se hodně liší v síle jakou poutají elektrony, díky tomu jejich svazek pak je utvořen tak, že si kyslík k sobě přitáhne elektron vodíku a ten vodík tam stojí téměř okraden a jak tak stojí okraden, jde kolem zase jiný kyslík, který celý radostný má těch elektronů nazbyt, dokonce má volné dva a tak mu nabídne, že tomu chudákovi jeden z těch dvou půjčí a že budou spolu kamarádi. A tak to jde stále dál a dál, až se drží za ruce spousta kyslíků se spoustou vodíků. A pak už je velmi těžké je rozdělit. Tak místo skupenství plynného, kde by každá molekula musela zůstat osamocena, se tvoří skupinky, hloučky, řetězce, které se přelévají, proudí, tečou. A je tu kapalina. A na základě téhle lásky sdílené mezi vodíkem a kyslíkem vznikl život.
    Právě v tom, že je tam ten okradený a pak ten cizí, který mu půjčí, je ta anomalie . Odborný termín je vazba vodíkovým můstkem. Za normálních okolností by voda H2O byla prostě tři spojené atomy. Jenže takto je to pospojované ještě mezi molekulama, takže je pospojovaná spousta vodíků se spoustou kyslíků H2O-H2O-H2O-H2O-H2O-... a díky tomu to je mnohem větší a nemůže to být plynné.
    A to je konec pohádky. :-)))
    *****
    PRAVDA O VODĚ
    rozbalit záhlaví
    DED
    DED --- ---
    ADAM: tyhle borce jsem videl v notoxic podcastu... koukal jsem na filtry Imrita, co nabizi a daji se sehnat na alibabe za 20 procent ceny https://www.alibaba.com/product-detail/IMRITA-High-quality-UF-water-filters_1600977665065.html?spm=a2700.galleryofferlist.normal_offer.d_title.25027083SKgpQS

    ale to co mas ty je zda se jejich invence/vyrobek takze proc ne...jj budu delat novou kuchyn tak uvazuju ze tam bude pitko navic napojene na nejaky filtr. Koukal jsem na Dionela nebo aquasana.. pride mi, treba u ty aquasany ze ta ten filtr je tou vodou zaplnenej celou dobu a ti panove z H2Onanotec napriklad rikali, ze voda se ma profiltrovat a pokracovat (to bylo ve spojeni se stolni konvici), ze nema byt filtr ponoreny kvuli zpetnemu uvolnovani castit do vody... no a to mi prijde ze u tech pod linkou splnene neni...
    ADAM
    ADAM --- ---
    DED: Koupil jsem toto https://www.h2onanotec.cz/filtr-s-nozickami-s-pokrocilou-nanotechnologii-v2/
    Jestli o funguje moc nepoznám, máme vodu celkem dobrou i tak.
    Můžu doporučit, výborně se to čistí při výměně..

    Ale hodila by se druhá baterie pro filtrovanou vodu. Nebo tricestna. Člověk by ak vodu neplytval třeba na mytí nádobí.


    Na chatě mám toto https://www.philips.cz/c-e/ho/watercare/instant-water-filter.html
    Používá se to dobře, ale voda chutná po hlíně či písku. Nikdo krom mě z toho tu vodu nepije.
    DED
    DED --- ---
    ADAM: ahoj, chci se zeptat co jsi nakonec poridil a jak jsi spokojeny? obecne je tohle dost shady tema a musim rict ze najit nezavisle a dobre zpracovane informace je celkem narocny.. diky
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    MILIS: Cisteni vody od metabolitu je vyreseno 15+ let. Kazdy dalsi zpusob se pocita, ale ty technologie existuji. Problem je v legislative a lobby brzdach.
    MILIS
    MILIS --- ---
    Vědci v Brně přišli na způsob, jak zbavit vodu zbytků léčiv a antikoncepce
    Tyden.cz | Vědci v Brně přišli na způsob, jak zbavit vodu zbytků léčiv a antikoncepce
    https://t.tyden.cz/rubriky/veda/vedci-v-brne-prisli-na-zpusob-jak-zbavit-vodu-zbytku-leciv-a-antikoncepce_554525.html
    LALINA
    LALINA --- ---
    O nás - Živá voda, z.s.
    https://zivavoda.biz/o-nas/
    IKI
    IKI --- ---
    LALINA
    LALINA --- ---
    MILIS: no lidi ted zajímá jen kdo se dal jakou vakcinou ockovat. ..
    kdy jim dojde, že neziji v demokracii? A vadi jim to vůbec.? vadi jim vubec, ze jim ti mazani a vseho schopni serou na hlavu a ani to neskryvaji?
    MILIS
    MILIS --- ---
    porad aktualni... bohuzel

    (NE)DŮSTOJNÉ SENÁTU: BRUM, BRUM, BRUM, TO NÁM NEJDE NA ROZUM... — PRAVDA O VODĚ
    https://pravdaovode.cz/peticni-vybor-konec-projednani/
    ""Prosím vás, mě by strašně zajímalo, kdo organizuje posílání e-mailů? Já jsem dostal desítky e-mailů s žádostí, abych odpověděl na dotazy, a jsou to e-maily, které si jsou podobné - jmenují se voda je život nebo drahá voda. Je to něco tak obtěžujícího. Já jsem ani na jeden neodpověděl.."
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MAR_TINA: bentonit moc netece, vlastne vubec, ale normaje dana
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PALEONTOLOG: umím si představit, že bentonit pomalu vytékající do obsypu by u hodně mělkých studní mohl udělat problém.

    vidím vrtaře, co to seknou a "to si pane obsypejte" :)
    Ale vydají vzornou nepravdivou technickou zprávu se všemi parametry.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MAR_TINA: tak jestli to je v normě, tak se přít nebudu. smysl to má, i když to asi nezbytný není.

    no jako nevím kdo to udělá rychleji a levněji než vrtaři, co to sekaj jak baťa cvičky. uvidíme, s čím darjeel příjde :) ať mu nekřivdím
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PALEONTOLOG: :)))
    žádný nóbl, norma nebo nic. Pak člověk poslouchá stesky majitelů po x letech, jak studna začla dávat málo vody, kalit apod.

    Miluju svépomocí vyvrtaný studny. Hlavně ten výraz majitele, když řeknu, že to nejde zkolaudovat.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MAR_TINA: ten most je teda uz nobl, ale myslim, ze to bude mit darjeel zadarmo drahy
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PALEONTOLOG: a pískový most...
    a hlavně je dost neobvyklý, aby si to člověk dělal sám.

    nějak takhle

    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Jeste se dava tesnici hmota, aby do vrtu nesla povrchova voda, ale na to je treba znat geologickej profil.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DARJEEL: a v jaké hornině ten vrt máš?

    Obsyp musí být tříděný, čistě vypraný, chemicky stálý a zdravotně nezávadný, nejlépe čistý křemen, se zrny převážně kulovitého tvaru, s obsahem průlin nejméně 25%. Drcený štěrk nebo písek je nevhodný.

    Obvykle se používá frakce 1,6 -4 mm
    MATT
    MATT --- ---
    DARJEEL: další důvod je pravděpodobně, že štěrk si postupné sedá a má vetší tendence ke kolmataci (zanášení).
    MATT
    MATT --- ---
    DARJEEL: davá se tam kačírek, pažnice máš plastový předpokládám. kačírek se imho pouřívá, aby se sesypal, štěrk se ti klidně kousne v horní části obsypu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam