• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOScollege drop-outs (+práce při studiu, samouci, kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FIKSUPOJKA: na fyziku asi jo... ale ne tak do hloubky, řekl bych.

    já bych uvedl jeden příklad: malířství vs. fotografie. vztah informatiky k matematice je podobný jako vztah fotografie k malířství.

    dnes se dá na VŠ úrovni studovat jak fotografie, tak i malířství...ale předpokládám, že v 19. století byla fotografie v podstatě řemeslo a rutina, portrétování movitých zákazníků, a umělci fotografováním spíše opovrhovali (a pokládali ho za konkurenci, pokud se živili rutinním malováním portrétů...)

    v zásadě i pokud dnes jdete studovat výtvarné umění na VŠ úrovni, tak se asi nebude klást důraz na schopnost malovat stylem Rembrandta (i když pár postmoderních exhibicionistů se to určitě naučí samo od sebe - jen pro tu prdel..). Ale kde se určitě nebude učit malovat jako Rembrandt, to budou obory specializované na fotografii (nějací bráchovi kamarádi to studovali, tak se jich můžu i přeptat).
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    NAVARA: jaja
    FROGFOOT_SMC
    FROGFOOT_SMC --- ---
    NAVARA: matika to byl ten problem =))
    jinak normalni praci zvladnu.....mezitim sem rok a pul varil pivo.....ale pak sem se dal na to co byl muj konicek =)
    FROGFOOT_SMC
    FROGFOOT_SMC --- ---
    DELACROIX: pravopis vazne neresim
    FIKSUPOJKA
    FIKSUPOJKA --- ---
    NAVARA: Vono jestli jako neni ke studiu fyziky ta matalýza nutná...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DELACROIX: hele, ne všichni dropouti jsou pologramotní... i když mě/mně to také v některých klubech vyčítají... :-)
    DELACROIX
    DELACROIX --- ---
    FROGFOOT_SMC:lol. masarikova univerzita
    s tímhle vypadá tvůj příspěvek velice uvěřitelně:)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Mělo by existovat i něco mezi. Matematické myšlení není nutným předpokladem toho, že se člověk "dorozumí se stroji", nebo že je schopen je analyzovat či konstruovat. Je tady podle mě obrovská propast mezi průmyslovým designem a umělci .... potom strašně dlouho nic... a pak až čistě technické obory s matematickými požadavky. Přitom většina reálné práce je "někde mezi"...
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    NAVARA: mluvis mi z duse... a proto jsem si ted konecne dal prihlasku na netechnicky obor :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NAVARA: tady už ovšem trochu plácáš.

    nicméně je pravda, že se zatím nepodařilo tak docela udělat fyzikální objev, ke kterému by neexistovala příslušná matematická teorie... (pokud zahrneš i nelineární matematiku, teorii chaosu, apod.) ale to možná souvisí se samou podstatou našeho vnímání... těžko říct... svým způsobem: matematici i když žádnou teorii nemají, tak jsou schopni to dostatečně složitě okecat, dá se říct.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NAVARA: takhle, já nejsem a-priori proti matematice... mě štvalo, že matematiky nezajímalo, že umím kreslit pixelama po obrazovce, což oni (zejména v té době začátkem 90.let) ještě většinou neuměli: tak proč by mě mělo zajímat, že oni umějí kreslit křídou po tabuli ? jo, kdyby předvedli, že opravdu jejich výpočty mají nějakou aplikaci - to by si možná získali můj respekt. možná jsem měl jít na fyziku... jenže v daný moment se jevila jako perspektivní informatika (a pořád je to největší blázinec, dá se říct...)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NAVARA: ale ono může být dobré umět něco konkrétního spočítat... ale jak jsem řešil jinde: setkal jsem se (v nižších ročnících, pochopitelně) jenom s minimálním množstvím např. slovních úloh, které by vedly k sestavení a následnému výpočtu diferenciální rovnice. Přesto mě s diferenciálníma rovnicema prudili všude...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NAVARA: no ale po vynálezu fotoaparátu se také poněkud změnil charakter práce malířů a jiných výtvarníků. a nakonec se fotografie sama stala oborem, který se učí na VŠ úrovni...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NAVARA: to ovšem lze říct o řadě jiných oborů - nejen o enviromentalistech. elekotechnika je obor s relativně těžkou matematikou (aspoň na ČVUT to tak bylo, před lety).
    FROGFOOT_SMC
    FROGFOOT_SMC --- ---
    ale to spis bylo uplny fakingem na to bych rek =)
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    ja hlasim,ze 1x (ad nazev), definitivne, a je to delsi dobu uz ale :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Cohen claims he has Asperger syndrome based on a self diagnosis -taky hustý...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    In the summer of 2002, Cohen collected free pornography to lure beta testers to use the program :-)))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Tak jak to s těmi počítačovci vlastně je ? Pozvánka do klubu - dle Wikipedie:

    Larry Ellison (Oracle): He left the University of Illinois at Urbana-Champaign at the end of his second year, after not taking his final exams because his adoptive mother had just died. After spending a summer in Northern California where he lived with his friend Chuck Weiss, he attended the University of Chicago for one term, where he first encountered computer programming.

    Steve Jobs (Apple) ... enrolled in Reed College in Portland, Oregon. Although he dropped out after only one semester, he continued auditing classes at Reed, such as one in calligraphy. "If I had never dropped in on that single course in college, the Mac would have never had multiple typefaces or proportionally spaced fonts," he said.

    Steve Wozniak (Apple): By 1975, Wozniak withdrew from the University of California, Berkeley (he would later return to finish his B.S. degree in E.E.C.S., which he received in 1986 enrolled under the alias Rocky Clark) Poznámka: později dostudovat pod pseudonymem, to je zajímavý nápad... kdo by chtěl zůstat nedostudovaný...

    Bill Gates (Microsoft): He enrolled at Harvard College in the fall of 1973 intending to get a pre-law degree, but did not have a definite study plan and eventually left without his degree.

    Ivo Lukačovič (Seznam): Studoval na ČVUT, ale studium nedokončil.

    Na druhou stranu... zakladatelé Yahoo! i Google VŠ dokončili. Vidím zde docela zajímavé paralely - na jednu stranu bezprecedentní decentralizace, umožněná osobními počítači (Apple, Microsoft), na druhou stranu přesun rovnováhy sil zpět k vysokoškolákům v éře Dot Com boomu.

    Jak to bude dál ? Podaří se vrátit úder pomocí decentralizovaných síťových aplikací ?

    A teď pozor....

    Bram Cohen (Bittorrent) - attended the University at Buffalo. He later dropped out of college to work for several dot com companies throughout the mid to late 1990s
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    konkurenční klub: [ vysoké školy // colleges // kam jít a kam nejít [soukromé i státní] ] zasloužili by si pořádně demotivovat... :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam