• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAMLS - mezilidská společnost - jak vyuzit spolupráce a co spolecnost vlastně je?
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    ale stejně je to svym způsobem příjemný zdravě se nasrat .)
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    prosím o pomoc, co se dělá všechno s lidma se zrakovim postižení?
    masáže
    korálkování
    modelování
    hmatový obrazy
    nádobí pro ně určený (dělá se glazované přesně na půl, aby bylo pěkně vidět mlíko i kafe, jedna strana v co nejtmavších tónech a druhé v nesvětlejší, jsou to lidi i s 12dioptriema a tak podobě
    kartáče
    všechno co dobře ucejtěj rukama, blbosti typu hrábě atd
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    fotky a link na prodejní profil zvěřejním až tam vložim víc věcí, ceny budou hodně hodně levné, budou tam i různé učnovské výrobky atd, polovička výdělku jde na podporu všelijakých neziskovek a podobných nejlépe neoficiálních skupin na pomoc znevýhodněným skupinám.

    je jedno co umíš, já vymyslim s čim mi můžeš pomoct, potřebuješ něco? mi můžem pomoct tobě

    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    tak pomalu začínáme fungovat :) třikrát hurá
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    tady něco mého soukromého průzkumu :)

    vás potešim nebo pobavim pár odpovědí co jsem dostala na svoji otázku :):):):)

    otázka je ta, jak poznat osvícení od šílenství?



    1, osvícení není psyciatrická kategorie

    ale

    osvícenci obvykle nejsou blázni
    osvícení se projevuje ustáním utrpení

    2,Po ovoci, milá Báro:):), když "osvícení" přináší utrpení druhým, je třeba ho trošku přehodnotit

    3,jsou si tak vzdáleni že až ve středu jsou stejné



    4.Napadá mě: Kdo je osvícen, je lépe vidět, odkudkoli.. Kdo je šílený, ztrácí se nám, i když jsme hned vedle.





    tak jsem zjistila že mám středu i ve čtvrtek :D

    a s tim ovocem je to fakt krásný:) a 4 taky moc krásná

    i když je dneska vlastně už neděle
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    WOODMAKER: i slepí malují :)


    asi se musí člověk trochu řídit srdcem. ale taky ho často pak bolí
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    BARBARDUCHA: jenomže neznám lidi. Musím poznat víc lidi a pak budu moct začít uvažovat o nějakých procesech, co se tam dějí a podobně. Tady to moje fantazírování mi spíš připadá jako kreslení obrazu se zavázanýma očima.
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    WOODMAKER: to by se mi taky libilo kdyby se nekdy podarilo rozjet :)
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    Nevím, jestli jsem to dobře pochopil, ale je tu nějaká snaha o "RAID", čili "ten dělá to a ten zas tohle".
    Je to moc hezký. Mě se to strašně líbí. V ideálním případě bych si představoval třeba něco jako podnik.

    Byly by v něm kuchařky, které by dělaly jídlo, umělci, kteří by v tom podniku dělali věci hezkými, designéři, kteří by se snažili o ergonomii, učitelé, opraváři, vědci, zemědělci, švadleny a prostě strašně moc nejrůznějších lidí. Ale každý by se mohl neustále vzdělávat a dělat si co chce, třeba chvilku designer, chvilku zemědělec...

    V tom podniku by se člověk neustále všeobecně vzdělával a podnik by fungoval tak, že by se snažil být všeobecně samostatný (vytváření vlastních potravin, prodej svých výrobků/služeb a tak dál).

    Ale s lidma je to těžký. Nejsou spolehliví, neradi se pouští do nevyzkoušeného, potřebují jistotu za každou cenu ...

    Ve Francii existuje něco podobného, taková vesnice, která je samostatná. Jasně, jsou propojení s okolním světem - prodávají svoje věci třeba aby si mohli kupovat banány.

    Když nějakou takovou společnost vytvoříte a zkombinujete s tím, co napsal WILLHELM, nebudu asi jedinej člověk, co se ukloní a bude mít chuť se přidat ... jo a taky se mi líbí, co má WILLHELM v profilu - teda něco už funguje. Kdo chce moc, nemá nic. Je to tisíc malinkých věcí. Nic světového, jenom ona společnost mezi lidma, tvořící motivaci k sebenaplnění ...
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    WILLHELM: to me zajima.
    WILLHELM
    WILLHELM --- ---
    Jeden prostor je třeba čajovna Pod Stromem čajovým. Chceme z ní udělat místo setkávání, výměny, učení se. Tvorba podniku, který přebytky investuje do rozvoje okolí. Více zeleně, kompost, zahrádka s posezením na dvoře, altán(y).
    Street art, který je interaktivní, výchovný, srozumitelný a prospěšný (i pro majitele objektu). Prezentace ideí zábavnou formou. Navazující, příběhové hry, šifry po městě, které propojí lidi, podniky a sdružení do všeobecně prospěšných projektů.
    Město bez aut a odpadků. Podpora MHD, cyklostezek, pěší dopravy. Zelené aleje propojující pražskou zeleň, aby bylo vůbec příjemné chodit pěšky, na kole, či jiném pojezdu.
    Uspořádat karneval, při kterém masky jdou příkladem a sbírají odpadky na ulici. Efekt je vidět hned. Snadné získání popularity pro další akce.
    Vyfotit opuštěná, nevzhledná místa, vylepšit je všemi dostupnými prostředky (úklid, zedničina, malování, sázení,...), opět vyfotit, jako podklad pro získání grantů na náročnější projekty.
    Podpora drobných českých biozemědělců, komunit a osad, od nichž kupovat potraviny. Podpora blízkých řemeslníků. Tvorba pražského LETS systému. Takto vytvořit stabilní ekonomiku, která má základy v reálných hodnotách. Se světem vyměňovat know-how, produkty minimálně. Tak zhruba to se tam zamýšlí (a postupně dělá)
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    http://sweb.cz/zachranarka.veryx/

    prosim alespon o precteni, kdybyste vedeli o nekom, kdo by mel zajem, tak post, budu Vam vdecna...
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    E2E4: no ja na tohle nespecham. prace s lidma je slozita.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Taky dobre vymrtveny forum co?
    PSYION
    PSYION --- ---
    na čem společenským teď nejvíc spolupracujete?.)
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    a spoluprace zacina :]
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    prostor k dispozici :)
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    KOAN: hlavni problem je ze kdyz ti na to nekdo (treba eu) da prachy, tak ti taky muze do toho kecat. a tomu se chceme vyhnout, jestli chceme aby to bylo trochu svobodny
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KOAN: Ja nevim, ono ale znas ten koan (? ;-) ?) jak rika Bruce Lee:

    Don't look at the finger, that points to the moon, or you'll miss the entire heavenly glory...
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    KOAN: o penezich z EU vime, vime odkud i jak. o penezich nebyla rec, mluvilo se o prostoru :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam