• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHfree community ☮ & traveller places
    ... narazili jste nekdy na svých vejletech at uz to bylo kamkoliv na komunity lidi volne zijicich v rámci logiky a ve vetsine pripadu v souladu s prirodou ? nemyslim tim squaty... V Německu vyšla dokonce knížka popisujici kde jsou tato místa (což si myslim že je chyba..). Na jihu Španělska jsem par takovejch mist navštívil a mohu říci že určitě zajímavé a pro dost lidí i zásekové... žije tam i dost lidi z cz i sk. Jedná se například o pěkné údolí /poblíž něho se koná známej Dragon fest/ lide tam žijou v jurtach, teepeeckach, i nejakej obydlenej domeček se tam najde... zajimave to je... Beneficio se to menuje... asi 100 km odtud je vyborna zatoka se zriceninou hradu kam nevede cesta pro auta... klid je zde... pramen vody... a take par lidi tu zije...
    v jednech horach je mala vesnice cca o 20 starejch domech > osamocene v kopcich... byla pomerne dlouho opustena a nejaky ten patek dozadu ji take obydleli lide v podstate odkudkoliv...
    co se tyka tech travellerskejch mist... jsou tam i takova ,,městečka/osady,, z obytnejch aut /vetsinou GB, F/ /El Moreon/ z nichz vetsina jiz neni schopna vzhledem k technickemu stavu odjet... ale lide tam fungujou... co do ,kultovnich, mist tak urcite termaly u Santa Fe /na dohled Sierra Nevada/... vzdycky je tam hafo lidi co cestujou... a maj co rict... a toto misto je jedinecne nebot se tam da koupat v horke vode co vyvera ze zeme v olivovem haji a neni to podrobeno komerci... doufejme ze to vydrzi co nejdele...
    videl jste nekdo neco podobneho ? kdekoliv, kdykoliv, cokoliv ..... i ve snu treba... :)

    skoukni kup a jeď :) [ DODAFKY, BUSY, NAKLADAKY, .. vsak to znate >:o] ]
    rozbalit záhlaví
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    KCE:
    KCE: Cau KCE,koukam na tuhle fotku a rikam si,ze mas moc pekny misto na stani....Ty jsi ale jestli se nepletu nekde od Karlovych Varu,pravda?Ja totiz budu mit po navratu do CZ klasickej problem:Nebudu mit kde parkovat a bydlet,kua....Hledam neco podobnyho v praze a okoli,takze kdybys vedel------posta.
    KCE
    KCE --- ---
    jinak sem si neska trochu srovna a podlozil placek na stani ;)

    btw vypada to ze mi nezbude nez passnout zimu v cr, tak kdyby nekdo chtel prijet na navstevu do vsi kde davaj vlci dobrou noc, misto na par dodavek tu este je ;) (akorat vetsi PL sem asi nezajedou)
    KCE
    KCE --- ---
    tam teda fakt nevim:) u cascades d'ouzoud je takovej "kemp" kde se da potkat hodne lidi, nicmene mistnaci si na to tam akorat tak hrajou a vic nez liberte je zajima kolik mas v lednici piv a jestli jim prodas kolo.
    jinak vim akorat par mist kde se urcite potkas s nakejma dalsima travellers, ale to je tak vse
    JUDIY
    JUDIY --- ---
    Nemate někdo zajimavej tip na Maroko? díky
    PAW_LINKA
    PAW_LINKA --- ---
    hola, hola nemíříte někdo 17.11. směr Praha -Berlin? Sháníme 2 místa. Kdyžtak plís pošta. díky
    FRANTANEN
    FRANTANEN --- ---
    PAINKILLER23
    PAINKILLER23 --- ---
    zdravim, chtela bych se optat za kamose off nyx a jeho pejska, jestli nekdo behem podzimu nevyrazi karou do spanelska a nemel by pro ne misto za malou uplatu .. ?
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    making our dreams manifest though ceremony and collectively dreaming a new future
    4.30 - Co-creating a new vision for the evolution of humanity guided by Layne Gibson
    7-8.15 - Community shared meal up on the era - bring a dish to share
    After sunset-moonrise on the era - A sacred Native Americacan pipe ceremony to celebrate full moon in pisces led by shamanic healers, all welcome
    Please leave your drugs, dogs and alcohol at home thankyou!
    Bring a torch, food to share, cushion, water and your enthusiasm for change
    For more info call sam 633861915

    Cortijo Vera Los Ciggarrones 11. září · 16:30 - 19:30
    KLARYSSA
    KLARYSSA --- ---
    Kdybyste nekdo chtel ubytovat cizince v Praze...Doporucuji:)Hodne v pohode lidi,krasne pavlace a tak,opravdu oaza klidu,snidane free,pripojeni na net superrychle:)Dalimilova 4 Praha 3 HOSTEL BLIND EYE

    MIRAGRANADA
    MIRAGRANADA --- ---
    super ze jedete hlaste se pak vy ( u Miry ),dostal jsem dum v Saltu,za neprizniveho pocasi muzete bydlet
    OLI
    OLI --- ---
    zdravím! Kdyby někdo jel kol 8.8. na rainbow do Portugalska, měl dvě místa volný a byl by ochoten vzít dvě studentky, necht se hlásí na 721212480. Budeme mu vděční! díky
    SM3
    SM3 --- ---
    Zdravím Vás,
    věc se má tak: Šéfík mě "nutí" si vzít dovolenou (dělám přes 3/4roku téměř každý den) tzn. když už volno tak bych rád někam vypadl,,, lidi kolem mě bud už jsou pryč nebo nic neplánují,,,
    tzn. pokud by nějaká slečna nebo banda lidí plánovalo cestu kamsi, tak bych se, asi rád přidal,,, musim dát jen vědět dostatečně dopředu - min. týden, že si tedy beru "nucenou dovolenou" a rád někam vypadnu...
    Byl jsem v ´08 v Guče na festivalu (+ celý Balkán), před 2 roky ve Fr na víně, je mi v celku jedno kam by se jelo, ale viděl bych to v rámci Evropy a to na cca 14dní, jestli stopem, vlakem, autem je mi to jedno,,,,
    Jsem profi řidič z povolání, takže problém odřídit část cesty apod. není žádný (měsíčně najezdim +- 10 000km) + vlastním potvrzení o odborné způsobilosti ...

    Jsem pro setkání se při pivku, kávě, vínku, vodě,, a uvidíme jestli si sedneme a přežijem spolu dovolenou,,, Bydlim v Praze ...

    Myslím si, že se dá se mnou na čemkoliv dohodnout, jsem nekonfliktní a přátelský, ... :)

    Moje představa o dovolené není proválení se v 8* hotelu u bazénu, radši spaní na pláži, v příkopu u cesty, hledání si jídla na stromech/po okolí apod. :)


    Domluvím se "na ulici aj", co se týče Balkánských zemí (Srbština) tak je to sranda, ruce/nohy/čeština/slovenština, byli jsme tam 1,5 měsíce a kolikrát sme se nasmáli do syta :D

    Ted nevím co dál psát, dyžtak se ptej/te :)
    Případně pošta :)
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    miru zna kazdej
    JACOBO22
    JACOBO22 --- ---
    CEEYDA: nene..ten pupkatej je jinej Míra z Granady než ten, který zde píše..
    CEEYDA
    CEEYDA --- ---
    KCE: mas na mysli pupkatyho,brejlatyho, cernovlasyho miru ? je mu nak ke 40ti ?
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    propagace vede k jasnym vecem, vid zajezova na slovensku a kam se to cele posunulo a bez grantu se ani nepohnou a takove heske mistecko to bylo.to znarodnovani je jasna vec, prijdes nemas nic podelis se neco poskodis radsi ani nereknes, propijes naslibujes a pak mazes pryc a komunita muzes na jak kolvek spominat je vlastne chudsi nez si do ni prisel.O fakt dobrych mistech se jen tak nedozvis hlidaji si to lidicky. a ty mlady to je fakt sama pretvarka divadlo drogy a rikaj tomu sloboda.hold jak sme si je vychovali takve je mame.
    taky mne to obcas stve ale stale se budu snazit zit spolecne nez sam na svim pisecku.nic hledej dal nejlepe primo poflakovat se a uvids kam te vytr zavaje.
    JAGULAR
    JAGULAR --- ---
    KCE: hehe trefny, ze by opet ze zivota :)
    KCE
    KCE --- ---
    no to je treba jedna z veci... dejme tomu priklad, me spis slo o celkovou situaci parazitismu vetsiny lidi na ty mensine ktera to vlastne rozjela.
    se zkus nekoho ze starousedlictvi v orgive zeptat co si o "tech prima lidickach z komunitky" mysli. ono se vlastne staci zajit podivat odpoledne v orgive nahoru na namesti a bude to jasny kazdymu.
    a takovydle cancy ala mira z granady tyhle destrukci akorat pomahaj.
    btw kdyz sme u ty granady, tak jeskyne na sacramonte sou spis vyvarovny pika obsazeny cechama, slovakama, polakama, rumunama; nez nejaka komunita
    _A5_
    _A5_ --- ---
    KCE: jojo, souhlas.. jakmile hipik vycejti, ze mas nejakej majetek, zdroje, naradi, alkohol, whatever...(vetsinou jen obytnak a v nem par kramu), tak probiha pokus o "znarodneni", pac prece "tady je vsechno vsech"...a jakmile o svoje veci projevis zajem, tak ses poslan doprdele a obvinen z majetnictvi :))

    Ale treba mam jen par blbejch zkusenosti na takovyhle zobecnovani...
    KCE
    KCE --- ---
    ti v tom beneficiju neco hodili do piti, pac si to nemalo idealizujes;)
    staci nechat par dni dole auto a mistni sebranka uz se o tvy veci postara. mozna tak nahore, treba 2 hodky cesty do hor zije par lidi co zamackavaj slzu nad nevratnou minulosti (a nezvratnou budoucnosti, protoze medializace, kterou mmj. predvadis tady ty, vede k destrukci toho po cem (asi) touzis).
    rainbow uz je taky spis o tom ze prijedou mlady, zakolujou alkohol a drogy a na babu si tak maximalne hrajou. jo a este resi co je rainbow a co ne, no slunickovi lidicky jak tady na nyxu :P
    takze jen tak dal, pozvi aspon sto lidi, napis vsem kde to je a vsechno to vyfot, here´we´go ;)
    MIRAGRANADA
    MIRAGRANADA --- ---
    SORRY JE TO HODNE SYROVY ALE JE TO MUJ PRVNI VSTUP NA NYX

    Predstavuji vam ekologicky odlehcenejsi zivotni styl ( i kdyz zaplacen mozna
    trochou pohodli,ktere beztak schledavam nadbytecnym ) vice vsak slazen s
    prirodou a jejimy rytmy,v neposledni rade i sam se sebou,tedy zdravejsi,setrnejsi k planete a
    prirode,neoddelujici se tolik od sve podstaty.
    V prvni rade se zminim o RAINBOW http://miragranada.rajce.idnes.cz/Rainbow/
    duchovnim setkani priznivcu vice mene prirodniho stylu konajici se po dobu
    jednoho mesice od novu do novu k oslave uplnku,ve vetsine zemi probihajici
    kazdorocne + kazdorocni evropske a i svetove rainbowje skutecnou oslavou kterou
    - ac se to nemusi zdat - od nas nase planeta potrebuje.
    Jinym rainbow ktere mam radsi prestoze je mensi HEALING RAW FOOD RAINBOW
    GATHERING http://miragranada.rajce.idnes.cz/healing_raw_food_rainbow_gathering/
    ktere jak uz z nazvu vypliva je k nasi planete jeste setrnejsi nebot se po dobu
    jednoho mesice konzumuje jen syrova tepelne neupravena strava coz predstavuje
    odlehceni od jakehokoliv vareni a zbytecne zdlouhave pripravy jidla.Take jde o
    uplne vylouceni drog vcetne kavy caje a tabaku.
    Dalsi je komunita BENEFICIO http://miragranada.rajce.idnes.cz/Beneficio/
    zalozena pred 20 ti lety v Alpujarrskem udoli prave podle idealu rainbow.
    Za zminku stoji i kopec SACROMONTE http://miragranada.rajce.idnes.cz/Sacromonte/
    nad mestem Granada kde se odehrava zivot v jeskynich jenz pred desitky az
    stovky let vykopaly spanelsti Gitanos kteri v nich zacali provozovat sve
    Flamenco.
    A konecne COSTA DEL SOL
    miragranada | " costa del sol " Nerja - Maro – rajce.net
    http://miragranada.rajce.idnes.cz/costa_del_sol_Nerja_-_Maro/
    zivot ( nekdy temer v saune ) ve skalnich prevysech a pribytcich z kani ( rakosu
    ) ktery mi je - pro minimalni lidsky zasah do prirody - nejblizsi.V podstate
    zde znam jen jednu jeskyni se zdi a dvermi ( stale otevrenymi ) coz svedci o
    maximalni harmonii otevrenosti a pristupnosti nejen celeho prostredi ale i lidi
    v nich prebyvajicich a predevsim pak jejich myslim.V tropickem klimatu se totiz
    take dobre dari bananum,mangu i avokadu.
    U konce tohoto alba
    http://www.facebook.com/media/set/?set=a.127858470582025.13360.100000736185647&l=43ad8dbeff
    je 26 fot jak si predstavuji vlastni kmen aspolu s tim mi prichazi na mysl
    otazka : proc bych nemel mit pravo zit v prirodnim kmenu aby
    1.dite mohlo dostat jmeno ktere citime
    2.nemuselo chodit k doktorovy
    3.do skoly
    4.byt registrovane
    5.nemuseli se nosit doklady cipy nebo neco takoveho
    6.mohlo se chodit nahy
    » v Tipi Valley dvakrat rocne premistuji vsechna sva tipi a jurty aby si zeme
    odpocinula
    » indiani po narozeni ditete susili a schovavali pupecni snuru i placentu kterou
    pak v pripade onemocneni dite lecili
    »indianske kmeny vedeli kdy a kam se maji presunout a nebranili jim v tom zadne
    statem tvorene hranice ani viza
    »himalajsky mnich s sebou stale nosi jediny svuj majetek - jidelni mysku - z
    horni casti lebky sveho otce

    Tak to jsem ja po 5 ti letech prozitych ve Spanelsku.V cechach mne vsak stale
    jeste zajima zivot v ZEMLJANKACH o kterych jsem kdysi slysel ze jsou v Prazske
    Troji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam