• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHfree community ☮ & traveller places
    CYBER_GEORGE
    CYBER_GEORGE --- ---
    ACIDIKTATEK: jeste bych doplnil, ze pokud tu trvale bydliste nemas, ale soucasne pracujes pro zamestnavatele ktery tu sidlo/trvaly pobyt ma, tak samozrejme zdravotni pojisteni platis...

    Ale obecne zanika zdravotni pojisteni smrti pojistence ci ukoncenim trvaleho pobytu.
    CYBER_GEORGE
    CYBER_GEORGE --- ---
    ACIDIKTATEK: viz muj prispevek nize.
    ACIDIKTATEK
    ACIDIKTATEK --- ---
    MEZKALITO: No dobře, ale to jestli máš nebo nemáš trvalej pobyt nemá nic společnýho s tim, jestli jseš povinej platit zdravotní nebo ne, né?
    MIK23
    MIK23 --- ---
    JEBTISKA: staci si precist ten clanek co nahodil CZUPA
    JEBTISKA
    JEBTISKA --- ---
    MEZKALITO: no a co pak někde na hranicích a pod, prostě když se má někde v zahraničí něčim prokázat?
    MEZKALITO
    MEZKALITO --- ---
    ja sem zasel jen na urad....rekl sem, ze chci ukoncit trvalej pobyt...zenska na prepazce se me zeptala "proc, to uz se vam u nas nelibi?"..rek sem ji ze budu dlouhodobe cestovat....odevzdal jsem obcanku..podepsal papir...a hotovo...
    dalsi veci sem neresil...
    CZUPA
    CZUPA --- ---
    Úředně bezdomovcem: Trvalé bydliště, proč ho mít a proč ne | RIDER.cz WebLog
    http://www.weblog.rider.cz/articles/263-uredne-bezdomovcem-trvale-bydliste-proc-ho-mit-a-proc-ne
    CYBER_GEORGE
    CYBER_GEORGE --- ---
    KCE: me se to take moc nezda. Urcite ale nejde o "ja uz nejsem obcan". Obcanstvi muzes sice pozbyt i na zaklade prohlaseni, ovsem za predpokladu, ze se zdrzujes v cizine a soucasne jsi statnim obcanem ciziho statu (coz je take zapotrebi dolozit).

    Co se tyce pojisteni, tak to s tim nesouvisi, protoze je povinne bez ohledu na statni obcanstvi a zanika ukoncenim trvaleho pobytu. Nemit trvaly pobyt vubec nikde... uf, to uz jde vazne nad ramec mych znalosti jak to pak s clovekem je, nejak si to nedokazu v praxi predstavit. :)
    KCE
    KCE --- ---
    MEZKALITO: pockej, to zajdes na urad, reknes - jedu pryc, tady mate obcanku, pak zajdes do pojistovny, reknes - ja uz nejsem obcan, a oni ti zrusi pojisteni? to se mi nejak nezda..
    MEZKALITO
    MEZKALITO --- ---
    GIRK: cej...ja sem to taky resil..jsem ted rok v anglii a pak pul roku afrika..a jelikoz se mi taky nechtelo nic platit, tak jsem odevzdal obcanku na urade...zrusili mi trvalej pobyt...a ted nic neresim
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    a dalsi novej hit k letosniho roku ;D

    Give us back the land - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MCBDgIhQMSg
    ORLIK
    ORLIK --- ---
    NOMAAD: No tak kdybys nic nesehnal, můžeš se přijet podívat k nám, aspoň na chvíli, než se rozkoukáš a když zapadneš, tak kdo ví... Z konečný metra jsme 15 km
    KCE
    KCE --- ---
    nevim o nakym pojisteni v cr, ale jinak vse co pises sedi. pokud dlouhodobe cestujes je nejlepsi obehat doktory zubare a pod., pak to zrusit tak jak pises, a trada pryc. pul roku je kratka doba celkem, nevim proc se do cr vracet castejs;) pak zas nahodis "normalni" pojisteni (idealne od pracaku;), obehas doktory, zas to zrusis.. a tak furt dokola;)
    GIRK
    GIRK --- ---
    zeptam se tady... myslim ze to neni offtopic... pripadne mi poradte jine auditko...

    Premyslim o dlouhodobejsim cestovani... a zdravotni pojisteni v CR je "pain in the ass"

    vim ze je mozne se odhlasit... ale minimalne na pul roku a pak dolozit jiny pojisteni... coz by bylo fajn... protoze normalni cestovni pojisteni se da sehnat vpohode za 3-4k na pul roku (coz je polovina nez za povinny u nas)...

    ALE... jak jsem se ptal napriklad v Generalli... to zahranicni pojisteni plati vsude JEN NE V CR... takze pokud bych se behem toho pul roku potreboval vratit do CR, tak vlastne nebudu pojisten (coz nevadi dokud to nebudu potrebovat, zejo)

    neresil jste to nekdo? neexistuje nejaka pojistovna ktera by to pojistila i na CR? treba i zahranicni...
    JUDIY
    JUDIY --- ---
    JACOBO22: myslim že neni uplne dobry sem hazet cely album...bez toho, aby o tom vedeli ty co jsou na fotkach....
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    Operation Solstice
    http://vimeo.com/12259442
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    tak sme se nejak nepochopili, toho typka asi neznam ale hlavne mne zajimalo proc si na mne rozjel to ze ho znam.hold ho neznam...ale nic se nedeje.heskou podzima zimu
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    kde pa to je.?
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    Tak diky novy praci jsem se po sedmi letech podival spet do sveho bydliste, kde jsem v 17cti sqotoval jak o zivot. A vono se to moc nezmnenilo. :D







    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    NOMAAD
    a to ho jako znam...? znam ruzny miri ale ze prej jeho cert vi o koho jde, jinak teda do s tim okoli KV tak sem z okoli KV..nejak to cele stale nechapu co si mi psal
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam