• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHfree community ☮ & traveller places
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    MASOO:
    KCE: uplne vas chapu, v cechach jsem na penize a jsme setrilkove, ale vem si treba anglii kde si lehce vydelas pres 50 liber za tejden a nebo 140 liber za dva tejdny socky, to znamena ze i kdyz jsi bez prace tak si muzes dovolit zit v takovyhle komunyte, a to nemluvim o francouzich, holt lidi jako ty na takovyhle mista nejezdej a nebo si najdou cestu jinou aby platit nemuseli. Pamatuju si kdyz jsem poprve zabloudil do prostredku desertu nekde na jihu spanelska, a potkal jsem tam veseleho Cecha co si tam zil v takovehle komunite, a kdyz jsme tam prespali jednu noc a druhej den jsem mu pomoh ze slepici ohradou tak mi vysvetloval ze bych mu mnel vlastne zaplatit za to ze mu pomaham :D

    Kazdopadne kdyz to sectu a podskrtnu tak jsou to chytri lidi, zainvestovali do pozemku a zacli zit svuj sen, a to ze si natom dokazou i vydelat tak to jenom klobouk dolu.


    Vlastninazor
    TULI
    TULI --- ---
    KCE: to jo, to máš pravdu, moc o recyklaci potravin nevím.


    Já bych třeba v Tameře žít nechtěla z mnoha důvodů, ale být tam pár týdnů či pár měsíců je určitě nezapomenutelná zkušenost....

    mám pocit, že s hledáním komunity je to jako s hledáním učitele (...lektora na meditaci...) je to proces hledání, co s tebou ladí .

    I v Auroville to bylo hodně zajímavý, ale žít bych tam nemohla a to nejen kvůli tomu, že půl roku tam je nesnesitelný vedro a je to Indie :-)
    TULI
    TULI --- ---
    ZABAKOVA: jj, to jo, jet takouvou komunitu na solar ... to bych řekla, že investovali par milionku :-) vodu maji taky svoji ... filtrovanou ... nejdriv od usazenim, pak užitkovou a pak nejjemnějším filtrem na pití.

    asi někde pár fotek mám, ale ještě jsem se nedostala k tomu je protřídit...
    KCE
    KCE --- ---
    TULI: dumpster vubec neznamena nahnily veci ale tuny zbytecne vyhozenyho jidla...a toho "bio" je tam taky dost, asi mas zkreslene predstavy o tom co je to vybirat kontaky;)
    coz jako nerikam ze "vyrabet" (pestovat) dalsi jidlo je uplne spatne, tenhle rok sem si taky zasadil dve kerikovy rajcata;)

    jinak teda zajimavy, no, ja sice preferuju diy veci a projekty typu "za malo penez hodne muziky" ale tak je dobre ze zas jini delaji jine (a vetsi) veci aspon se to doplnuje:)

    a je fakt ze 3650e rocne za bydleni a stravu neni vubec moc, to se da vydelat za 2-3mesice naky sezonni prace a pod.
    MASOO
    MASOO --- ---
    TULI: ok;)
    TULI
    TULI --- ---
    MASOO: spoustu z nich má práci třeba na Vánočních trzích ... nebo nějakou podporu z německa ... atd
    MASOO
    MASOO --- ---
    ZABAKOVA: prave proto nas zajima, jak se na to vydelava
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    TULI: rozumim, jde o to se zkulturnovat, jak po psychicky, tak i fyzicky strance...
    a chapu, ze za spotrebovanou elektrinu a vodu se musi platit...
    mas nejaky fotky?
    MASOO
    MASOO --- ---
    TULI: nevidim nutnou navaznost tantry na free vztahy, ale jinak proc ne, projekty sou chvalyhodne a evidentne funkcni a lidi je tam rado dost, takze si to, ze ma KCE jiny nahled na vec a jiny zivotni postoj, tomu vubec neubira na kvalite

    KCE: to by me zajimalo ale taky, kde vemes tech 10E/den

    TULI: a samozrejme je supr jist kvalitne, o tom zadna

    TULI: ale dumpstering nutne neznamena nahnile veci;)
    TULI
    TULI --- ---
    KCE: s tím jídlem, je to o životním prostoru, já chci jíst bio a preferuji to na kterým se podílím a dávám do něj svoji energii...

    jídla ze supermaketu jim výjmečně, pokud není jiná možnost a jídlo, který je na půl nahnilý nebo prošlý bych nejedla a nejen z toho důvodu, že kojím ... a dítěti bych ho nedala ....

    TULI
    TULI --- ---
    ti taky platí.

    když chceš investovat peníze do vynálezů, ekologie a jiných projektů, tak ty peníze prostě potřebuješ ... dost těžko by zaplatili stavbu deštovýho jezera za ~400 000€ jenom ze vzduchu ;-)
    mě se líbí ta idea, že lidi, kteří tam přijíždí a platí 10€ na den takhle financují něco, co přinese obrovskej přínos celýmu okolí a podílí na znovuoživení velkýho okolí, protože to jezero, až se naplní, tak tlakem dostane vodu do okolní vyprahlé krajiny .... kterou lidi opustili, protože z nedostatku vody se tam nedalo už hospodařit ....
    je to prostě krásnej projekt

    KCE
    KCE --- ---
    no ja preferuju "volny komunity" kde clovek zaparkuje a je na nem jak se seznami s ostatnima, jesli se prida k necemu spolecnymu, nikdo si nehraje na sefa/i
    neco jako beni, nebo i ve fecku byla jakasi soudrznost (treba to prerozdeleni dumpsteru, stavba pece na pizzu...a pod)

    jinak 10e je kurva hodne, jidlo se da recyklovat zdarma a pak prerozdelit napriklad a postavit si stan nebo srub je taky zdarma;)

    a ty staly rezidenti taky plati pausalni poplatek, nebo naopak ziji z poplatku hostu...?
    TULI
    TULI --- ---
    Byla jsem i v Indii v Auroville ... to je asi největší komunita na světě ....
    TULI
    TULI --- ---
    KCE: to je moc hezký, ale tady jde o comunity .... což sám se svým autem asi nejseš ne?

    a těch komunit, kde stabilně žije 200 lidí a hostů kolem 150 ... těch moc není a už vůbec není lehký to zorganizovat tak, aby to fungovalo ... a proto tam lidi jezdí, aby to viděli a inspirovali se, budou chtít založit svoji vlastní komunitu ...nebo v nějaké žijí, ale moc to nefunguje ...

    ještě bych se moc ráda podívala do Itálie do Damanhur ... o té se povídají různé legendy :-) a taky jim to funguje, ale bohužel to není vůbec lehký se tam dostat.
    TULI
    TULI --- ---
    ZABAKOVA: to není o odpracování, je to o sociální interakci ... a není to nijak náročná práce. Třeba u sbírání oliv to bylo spíš pokecat s lidma okolo o světonázorech a u toho něco málo dělat....

    tady v čechách mají lidi pocit, že 10€ na den na jídlo je moc ... ale když se nato podíváš s té stránky, že všechno je bio, je toho jídla opravdu hodně - můžeš si nabrat jak moc chceš + dezert + nějaký pití, čaj, kafe, sojamlíko .., máš střechu nad hlavou, pračku a k tomu každý den jiný kurz, různé akce, tak jako zkušenost je to opravdu k nezaplacení .... i když si pak uděláš vlastní názor , že bys tam bydlet třeba nechtěl, tak to stojí za to.

    ne ne sektářský to není, je to prostě komunita, která o sobě hlásá, že je tantricky zaměřená a proto tam jezdí spoustu lidí z celé Evropy, který to táhne k free vztahům, aby se 'přiučili' či jinak vyjasnili svůj postoj...

    Víceméně to tam je hodně intenzivní duchovní práce na sobě, která tě postaví před nějaký životní otázky o kterých jsi možná ani moc nepřemýšlel
    KCE
    KCE --- ---
    no me by zajimalo kde ma clovek vydelat 10e za den kdyz pracuje tam zadarmo :)

    jinak za sebe bych do takovyhle pakarny nikdy nesel i kdyby skryvali svetlo vecneho zivota;)))
    to radsi sam za sebe jezdim s truckem po svete, s organizaci, interakci a vubec zivotem si nakladam dle me moc dobre, vynalezu a projektu mam plny auto i hlavu a zasukat si taky nemam problem;))
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    TULI: to zni trochu sektářsky s tim sexem...
    10 euro je málo na den, proto se to musi ještě dál odpracovat?
    TULI
    TULI --- ---
    KCE: přesně tak ... a mají tam pořád narváno, protože mají opravdu co nabídnout ... z těch peněz investují neuvěřitelný projekty, mají svoje solární vynálezy, postavili několik jezer na dešťovou vodu, která by měla trochu zvlažit tu suchou krajinu a přinést efekt celému okolí... je to tam fakt úžasný, experimentují s různýma stavbama a technologiema a jezdí se za nima učit lidi z různých komunit po světě i co se týče organizace a hlavně sociální interakce. Když jsem tam byla, tak zrovna po půl roce odjíždeli lidi z Ruska z Anastaziinych komunit, ktery se jim začali rozpadat, protože si nedokázali poradit s mezilidskýma konfliktama. Jeli se tam naučit různý techniky, jak dlouhodobě řešit a předcházet mezilidským konfliktům ...
    tohle vše a mnohem víc....
    jediný co se mi tam moc nelíbilo, bylo, jejich free love (sex) styl ...
    KCE
    KCE --- ---
    TULI: coze? takze tytam pracujes a jeste platis 70e za tyden? nebo to jen spatne chapu?:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam