• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHfree community ☮ & traveller places
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    CLOWN: Tenhle názor je tak (mírně řečeno) "kontroverzní" že k tomu nedokážu mlčet i když jsem v této diskuzi jen náhodou a o životě v komunitách a travelingu nic nevím...

    1) "opcas mi prijde ze jsou chytrejsi nez normalni deti" - to jako hodnotíš podle čeho? že tobě to přijde?:)) To je jenom tvoje subjektivní vnímání na základě tvého rozhledu a pohledu na svět - což bez urážky neznamená nic. jestli celý dětství poslouchají tlachy dospělejch mezi dodávkama, tak možná jsou vyspělejší, ale nějakej standardizovanej test by jim asi úplně nesednul...

    2) "do budoucna ti stejne vzdelani bude k hovnu" - základní a střední škola neni vzdělání, ale úplnej základ. Elelmentární znalosti různých oborů (historie, biologie, matematika...) jsou to co tě povyšuje nad otroka. Podívej se proboha na úrovně života v zemích s nízkou gramotností!!!!

    3) "Kamarduv syn mozna neumi poradne pocitat a psat ale zato uz 10 letech dokaze opravit centralu..." Tak to je pecka teda! A napadlo tě někdy že kluk třeba jednou nebude chtít "opravovat centrálu a mixovat na gramce"? Trochu mi to připomíná jeden článek z americkýho středozápadu: prostě dědek s fotrem pěstujou kukuřici celej život, no tak ty budeš taky pěstovat kukuřici - jednoduchý jak facka. Na co bys chodil do školy - to je k hovnu...Důležitější je vědět kdy zasejt, pohnojit a sklidit...Ale co když by kluk chtěl třeba programovat??? Nebejt celej život v nějaký prdeli v Ohiu??? Tak smůla, protože fotr ví co je pro něj nejlepší neasi. Co když mu nakonec zbyde jen ta varianta jít někam kde jsou turisti, hodit na zem klobouk a vytáhnout trumpetu?:((

    Právě vy (lidi co žijou komunitním způsobem života) by jste měli chápat jak je důležitý aby měl každej možnost žít tak, jak mu to vyhovuje - najít si vlastní cestu! Pokud dětem "odepřeš" základní a střední vzdělání, tak jim tu šanci výběru výrazně limituješ. Já nevěřim že se někdo po 18 letech života v komunitě najednou rozhodne začít od základky znova (čest vyjímkám)a udělá si třeba medicínu (i přes inteligenci a talent)! To už jsou zavený dveře...

    Rozhodnout si o svým životě sám a žít třeba ve stoce je každýho právo, ale má právo rozhodnout to i za svoje děti?
    DITKA
    DITKA --- ---
    YBUKO: díky za reakci! No, ona to vlastně zatím ani komunita nebude - budeme 3 jednotky s bydlením a fungováním v pronájmu - ale beru to jen jako odrazový můstek a začátek něčeho většího! (proto to možná ani nepásne přímo sem do diskuze, ale fakt jsem lepší nenašla :-)). No a šlo mi o to, na co se zaměřit při stanovování nějakých pravidel... tedy, možná mě poženete, páč když si to po sobě čtu, vypadá to jak obyčejné spolubydlení :-D Ale nemá to být obyčejné spolubydlení!!! Chceme hledat další lidi, najít parádní místo, být soběstační... ale je to běh na dlouhou trať
    DITKA
    DITKA --- ---
    pls, kdo žijete nějak takto komunitně - nebo s tím máte zkrátka zkušenost - poradili byste, co je třeba pořešit, naplánovat, domluvit, než takto začnete fungovat...? Jakože co vám přijde důležité, aby to mohlo fungovat...

    Nebo mě pls odkažte jinam. Ale nějak jsem nenašla vhodnější diskuzi.
    MAGGI_ON1
    MAGGI_ON1 --- ---
    Ahoj, nějakej typ na fungující komunitu blízko moře. Spojit příjemné s užitečným. Trocha té pomoci a rekreace. Díky za typy.
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    LOJZAK: posta ;)
    LOJZAK
    LOJZAK --- ---
    _PINKY: jj Maroco az Zapadni Sahara
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    Neprojizdel jste nekdo posledni dobou zapadni Afriku?
    MYKO
    MYKO --- ---
    nechysta se nekdo na vejlet z Prahy na Rainbow?
    KCE
    KCE --- ---




    DECODEKL
    DECODEKL --- ---
    KOMAS: kurvaaaa, a kam se prestehovali zevlaci? do caños?
    SOCKOVAN
    SOCKOVAN --- ---
    KOMAS: Doufam ze tahle oáza klidu ještě nákej cas prezije, hrotej to tam kolik let furt a zatim se jim mistnaky vyhnat nepodařilo tak se budu modlit, aby tomu bylo i nadále a ja se tam jeste nekdy mohla podivat za kamaradama...
    KOMAS
    KOMAS --- ---
    NOMAAD: no Pigfield porad zije, v patek zbourali plot co tam postavily aby z toho mohli udelat placeny parkoviste, prislo se totis na to ze plot i parkoviste bylo nelegalni:))) Ten stavebni plan se konkretne tyka pozenku co je naproti Pigfieldu pres silnici coz nic nemeni na tom, ze je to prasarna.
    SAB23
    SAB23 --- ---
    Mam 2 mista z Brna na rainbow ... dnes odpodlede
    Pripadne dej eho na 724861869
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    Ach jo,tak už i Na Pigfield došlo....
    KOMAS
    KOMAS --- ---
    No to je mozna pravda, ale porad je to to nejmensi co clovek muze udelat.
    LOJZAK
    LOJZAK --- ---
    to snad ne? Hotel? Petice nic nezachrani,tam jde o miliony eur :(
    KOMAS
    KOMAS --- ---
    Zdravim, tady davam odkaz na petici pro zachranu Valdevaqueros, nekteri budou spise znat jako pracecak, casas de porro, nebo pigfield. Jedna se o prirodni rezervaci ve Spanelsku, konkretne Tarifa, jedno z poslednich mist v Evrope, kde se dlouha leta dalo stat na louce primo u oceanu. Policajti nas nedavno vyhnali s tim ze se jedna o narodni park a ted nove vedeni mesta prislo s tim ze tam vystavi hotelovy komplex a vily pro bohace cimz uplne znicej jedno z mala mist na pobrezi, kde je jeste panennska priroda a ne betonova dzungle.

    Change.org
    http://www.change.org/es/peticiones/salvemos-valdevaqueros
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    MINAB: Kamararádi žili s dcerou v autě až do jejích 6ti let.Jak musela do školy,našli si bydlení.I když teda alternativa pokračuje,žijou na Yucatánu v Mexiku,slečna chodí do školy se samýma místníma...Naučí se myslím hodně.
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    7 let dvp

    dvp
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam