• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHfree community ☮ & traveller places
    ... narazili jste nekdy na svých vejletech at uz to bylo kamkoliv na komunity lidi volne zijicich v rámci logiky a ve vetsine pripadu v souladu s prirodou ? nemyslim tim squaty... V Německu vyšla dokonce knížka popisujici kde jsou tato místa (což si myslim že je chyba..). Na jihu Španělska jsem par takovejch mist navštívil a mohu říci že určitě zajímavé a pro dost lidí i zásekové... žije tam i dost lidi z cz i sk. Jedná se například o pěkné údolí /poblíž něho se koná známej Dragon fest/ lide tam žijou v jurtach, teepeeckach, i nejakej obydlenej domeček se tam najde... zajimave to je... Beneficio se to menuje... asi 100 km odtud je vyborna zatoka se zriceninou hradu kam nevede cesta pro auta... klid je zde... pramen vody... a take par lidi tu zije...
    v jednech horach je mala vesnice cca o 20 starejch domech > osamocene v kopcich... byla pomerne dlouho opustena a nejaky ten patek dozadu ji take obydleli lide v podstate odkudkoliv...
    co se tyka tech travellerskejch mist... jsou tam i takova ,,městečka/osady,, z obytnejch aut /vetsinou GB, F/ /El Moreon/ z nichz vetsina jiz neni schopna vzhledem k technickemu stavu odjet... ale lide tam fungujou... co do ,kultovnich, mist tak urcite termaly u Santa Fe /na dohled Sierra Nevada/... vzdycky je tam hafo lidi co cestujou... a maj co rict... a toto misto je jedinecne nebot se tam da koupat v horke vode co vyvera ze zeme v olivovem haji a neni to podrobeno komerci... doufejme ze to vydrzi co nejdele...
    videl jste nekdo neco podobneho ? kdekoliv, kdykoliv, cokoliv ..... i ve snu treba... :)

    skoukni kup a jeď :) [ DODAFKY, BUSY, NAKLADAKY, .. vsak to znate >:o] ]
    rozbalit záhlaví
    KOPEEK
    KOPEEK --- ---
    NIKAO: Ten hlavni pramen vyvera prece primo ze svahu, takze kontaminace z povrchu bych se nebal. Voda je sice podezrele tepla, ale vzhledem k tomu, ze ji tu vsichni bez problemu dlouhodobe piji, tak asi nezavadna. Aspon jsem teda nic nezaslech.

    MASOO
    MASOO --- ---
    NIKAO:
    TSOH:
    NIKAO:
    to je ten hlavni pramen, pod castillo se soskama, napili sme se z toho, meli sme malo vody na cestu a bylo fakt vedro, voda byla trochu divna, ale spatne nam nebylo (ale my sme tam pili vselicos vodou z Lanjaronu pocinaje (SKVELA) a chlorovanou z benzinky konce), na mapce na plazi jsem videla dalsi dva.
    Bordel jsme nevideli, rozhodne vsude jinde, kde sme byli i v "civilizaci" sme videli odpadky vsude.
    A to neni nic proti tomu, co byli schopny vytvorit lidi na Dragonu a obecne na placu u Santa Fe.
    TSOH
    TSOH --- ---
    NIKAO: nevíš kolik je tam těch pramenů ?
    NIKAO
    NIKAO --- ---
    KOPEEK: a nevíš jak je to s vodou? my tam byli cca 5 let zpátky, někdo mi potom řikal, že by se neměla pít voda z místních pramenů, je pravda, že jsem měla žaludek"na vodě" a ani hlad, takže se moc nejí což se tam docela hodí.. pomáhala jsme uklízet místňákům to co napáchali turisti a je to humus, všude naserou a v tom vedru pak se množí bakterie.. nejsem uplně nijak vysazená na hygienu,ale tohle bylo moc, tak právě jestli se to dostane do té vody??... jinak lidi jsou skvělí a přátelští a je tam krásně, zdobí to a pečují o celé místo a španěláci všeobecně furt chodí a zpívají, tančí.. a je to fajn, jestli se to rozrůstá.. asi pro to, aby si vydělali pár korun, tak dělaj tyhle akce, pak tam jezdí skupinky turistů se tam najíst o opít na pláži večer, jenom kdyby po sobě nedělali takovej bordel...
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    KOPEEK: taky jsme se tam byli podívat pěšky z Cale Del Plomo (z Pedra na druhou stranu než Negras, taky moc pěkný místo kde se dá bez problémů kempit autem hned u pláže) a taky se nám tam moc líbilo. Překvapilo nás že na uvítací ceduli po směru z Negras je i čeština :) asi tu žije nebo žilo i pár čechů. Jinak teda hned při příchodu nám někdo nabízel ke koupi drinky ale neměli jsme už ani vindru...
    Každopádně kdo má rád opravdový "free fleky" tak jenom doporučuju. Žijou tam lidi snad všech věkovejch kategorií, včetně matek s malejma dětma a polovina místních tam choděj v létě nahatý :D
    KOPEEK
    KOPEEK --- ---
    Jsem se ted po letech stavil v San Pedru (zatoka s pramenem pobliz Las Negras v parku Cabo de Gata u Almerie) a docela to tu zije. Oproti stavu pred dvanacti lety tu vyrostlo hodne novych domku, vyse v udoli i nejake nove zahradky, promaklejsi zavlazovani apod. Krome mladasu i par starousedliku, co tu ziji uz desitky let. Spolecnost celkem ruznoroda, fetky v mensine, celkova atmosfera pohodova. V letni sezone se tu toci hodne turistu, na kterych cast mistnich vydelava. Zbytek roku klid. Spirit to tu porad ma. Pristup je bud pesky nebo lodi.
    MASOO
    MASOO --- ---
    ja taky ne;)
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    MASOO: nikdy jsem neřekl že francouzi hrát neuměj
    MASOO
    MASOO --- ---
    WASHO23: tak privatnejsi akce nebyli tak zly a napr nekteri francouzi hrat umeji, treba Benji
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    MASOO: a když uměli hrát tak zas někdo neuměl nastavit preset - rvalo to vnitřnosti a nedalo se u toho ani stát natož to poslouchat :/ samozřejmě měli i světlý chvilky abych nebyl úplně škarohlíd ale... zlatý český akce teda.

    prostě do špáňa se dá jezdit za lecčim, ale za hudbou rozhodně ne, pokud nejedete flamenco
    MASOO
    MASOO --- ---
    TSOH: by slo;)
    WASHO23: dragon je pout a atrakce, holandani hrali dobre, ale 10 dni to samy a francouzska stage z montpellier byla supr atmosferou asi 3x za tyden, ale ty lidi neumeli hrat.....
    GESTO
    GESTO --- ---
    KCE: hodne dobry, hlavne ten prcek je dobrej :)
    KCE
    KCE --- ---
    atarfe
    best servis u ever had




    KCE
    KCE --- ---
    _A5_: papir si urcite vytiskni, no ;)
    letos to prej dost hrotili, jak uz psal hugo..
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    WTG: a dragon uz bych ani za teknival snad nepovazoval. letos jsem tam byl poprve a nebejt povedeny cesky particky tak jsem se otocil snad po prvnim veceru...
    10x vic pupkatejch "profi" stankaru co se scenou nemaj nic spolecnyho nez soundu...
    a jedina stage co podle me stala za to byli holandaci s hardcorem.
    imho neni o co stat. jedine tak 23.cervna tu maj nejakej slunovrat ci co a to jsem byl loni. a super kalbe kolem san jose. tenhle den je legal delat ohne a party na plazich u more a zdalo se ze toho spanelaci hojne vyuzivaj
    WTG
    WTG --- ---
    JENDAVB: ve spanu scena za poslednich par let celkem zmizela takze pochybuju ze tam neco jako teknival krom dragonu este bude imho
    JENDAVB
    JENDAVB --- ---
    Je tady nekdo kdo tusi ja je to z technivalama ve spanelsku v srpnu popripade cervenci ?
    LOJZAK
    LOJZAK --- ---
    _A5_: vetsinou az na zpatecni ceste na hranicich , ale nikdy nikoho nedusili.
    HUGORASTIS
    HUGORASTIS --- ---
    _A5_: je to treba mat ten papier ,hlavne pri odchode z maroka po tom jdou spanelaci,letos hodne ludi skyslo aj 5h na harniciach kvoli tomu papieru.
    WTG
    WTG --- ---
    _A5_: jj, potreba vysetreni ale za 40 dni ho nechteli videt ani jednou...
    MALIPRINC
    MALIPRINC --- ---
    AHoj pristi tyden cca 8.4 plus minus 2 dny vyrazime do italie na rainbow setkani 7.4 az 29.4 kousek od rima .mame jeste 2 mista v aute volne jestli se vam nekomu chce dejte vedet do posty.
    JENDAVB
    JENDAVB --- ---
    _A5_: Hlavne baha na nastrahy otraveny ! Kamos takhle loni prisel o fenku :\ prej do par minut bylo hotovo ....
    _A5_
    _A5_ --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s branim psa s sebou do Maroka? Pry je potreba nejake serologicke vysetreni na vzteklinu asi mesic predem [samotna vakcinace nestaci]...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam