• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHfree community ☮ & traveller places
    ... narazili jste nekdy na svých vejletech at uz to bylo kamkoliv na komunity lidi volne zijicich v rámci logiky a ve vetsine pripadu v souladu s prirodou ? nemyslim tim squaty... V Německu vyšla dokonce knížka popisujici kde jsou tato místa (což si myslim že je chyba..). Na jihu Španělska jsem par takovejch mist navštívil a mohu říci že určitě zajímavé a pro dost lidí i zásekové... žije tam i dost lidi z cz i sk. Jedná se například o pěkné údolí /poblíž něho se koná známej Dragon fest/ lide tam žijou v jurtach, teepeeckach, i nejakej obydlenej domeček se tam najde... zajimave to je... Beneficio se to menuje... asi 100 km odtud je vyborna zatoka se zriceninou hradu kam nevede cesta pro auta... klid je zde... pramen vody... a take par lidi tu zije...
    v jednech horach je mala vesnice cca o 20 starejch domech > osamocene v kopcich... byla pomerne dlouho opustena a nejaky ten patek dozadu ji take obydleli lide v podstate odkudkoliv...
    co se tyka tech travellerskejch mist... jsou tam i takova ,,městečka/osady,, z obytnejch aut /vetsinou GB, F/ /El Moreon/ z nichz vetsina jiz neni schopna vzhledem k technickemu stavu odjet... ale lide tam fungujou... co do ,kultovnich, mist tak urcite termaly u Santa Fe /na dohled Sierra Nevada/... vzdycky je tam hafo lidi co cestujou... a maj co rict... a toto misto je jedinecne nebot se tam da koupat v horke vode co vyvera ze zeme v olivovem haji a neni to podrobeno komerci... doufejme ze to vydrzi co nejdele...
    videl jste nekdo neco podobneho ? kdekoliv, kdykoliv, cokoliv ..... i ve snu treba... :)

    skoukni kup a jeď :) [ DODAFKY, BUSY, NAKLADAKY, .. vsak to znate >:o] ]
    rozbalit záhlaví
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    JOINATAN: a budete tam dlouhodobe?kdyz vydrzite a bylo by to mozny, tak bysm se v lednu pri ceste treba staviuli s jednou delsi dodavkou a radi okoukli a seznamili se
    JOINATAN
    JOINATAN --- ---
    tak jelikoz vetsina squatu byla vyklizena a cela barcelona zije jen diky drogam, ktery tu sezenete uplne vsude. Tak jsme zalozili malou komunitu na hore montjuic. Najdete zde italy, frncouze a i nejak cechy :) ilustracni foto :)
    KCE
    KCE --- ---
    JOINATAN: maj spoustu casas occupas, neni primo squat, ale pobejt se da a nejaky aktivity bejvaj tez
    poptej se lidi kolem la pau, jestli neco neznaj
    KORALIN
    KORALIN --- ---
    Ahoj, prosím nejedete náhodou někdo do Španělska kolem 9.9. nebo zpět kolem 28.9. Předem dík. K
    JOINATAN
    JOINATAN --- ---
    Zdravim, jsem ted v Barcolone, projel jsem zde 4 takzavy squaty, 3 z nich nefungujou a a ten 4-ty neni squat :)
    Komunity uz tu nejak nefungujou nebo nemuzu narazit na tu spravnou. Mate nejaky tipy ci triky?
    KRISTY1
    KRISTY1 --- ---
    MYKO: to už je na mě pozdě... :)
    ZDENDAK: Já prostě jedu v pondělí... :) tak jestli vyhovuje, tak se potkejme... zatím mě napadá ten dopolední vlak. Jestli máš jiný nápad, tak klidně pisni...
    ZDENDAK
    ZDENDAK --- ---
    KRISTY1: Taky jedu, chtěl jsem to vzít rovnou z Rumunska, ale události mě donutily vzít to ještě do ČR, takže řeším jak se dostat back to home, as soon as possible, můžem to spojit
    MYKO
    MYKO --- ---
    KRISTY1: jedem 6. nebo 7.
    KRISTY1
    KRISTY1 --- ---
    Hoj, jedete někdo do Maďarska na world rainbow gahering? Plánuju tam jet koncem srpna- být tam aspon týden před úplňkem... :)
    ZMONTMARTRU
    ZMONTMARTRU --- ---
    ahoj, jede někdo do Rumunska a má místo? třeba někdy příští týden?
    AMYMAL
    AMYMAL --- ---
    MYKO: supr místo!:] můj azyl o minulým víkendu
    GOLDEN_TEACHER
    GOLDEN_TEACHER --- ---
    Někdo tip na nějaký freeplace/squat v Římě,Neapoli ? diks
    KCE
    KCE --- ---
    EXX: zatim sme vyjednali prodlouzeni do stredy;)
    ale jinak nase particka odsud jedem k bordeaux na podobny misto..pristi vikend asi na plaz k medoc - prive mejdanek, doufam ze dorazite;))
    EXX
    EXX --- ---
    KCE: kam se chystas ty ?
    KCE
    KCE --- ---
    KCE: KCE: tak tu mame dohru, je to pekne v riti, vcera urady v doprovodu fizlu (asi cekali az vetsina lidi po mejdanu zmizi) oznamili, ze novy vlastnik campingu (byl nedavno prodan) uz pozary, mejdany a nas trpet nebude, sibenicni termin na vyklizeni je do 30.6. :(
    dost lidi to vzalo hned a odjizdi do jinejch squatu...proste v pici, fakt skoda krasnyho funkcniho mista
    ROBOOTEK
    ROBOOTEK --- ---
    PEYOTL: hele lago je vpodstate z obou stran lemovany silnici.. takze o nejakym vylozene freefleku se tam mluvit neda ale pokud ti nevadi parkovat u silnice tak je tam dost takovejch odstavnejch parkovistatek za ktery se neplati.. ale nutnost je tam jet az vecer jinak je to full a bez sance.. nevim jak v sezone ale kazdopadne po sezone sme tam parkovali i na modrejch zonach a nikdo nic neresil
    PEYOTL
    PEYOTL --- ---
    Díky za info, nějak to někde riskneme..
    BRKOUS
    BRKOUS --- ---
    PEYOTL: My jsme tam kdysi (je to tak 5 let zpatky) spali i s autem uprostred vinice. Je to ale celkem risk, nechtel bych se dostat do sparu nakyho mistniho capa...
    TRIP
    TRIP --- ---
    PEYOTL: jestli chces platit je jich spousta ruznych kempu a tak ,o zadnym free fleku teda nevim je hodne komercni misto :-) a vubec ted se to tam bude lidma jenom hemzit :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam