• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EENIGMAANYX Department of Political Science
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    AAHHWISEGUY: třeba toto http://www.isn.ethz.ch/pubs/ph/details.cfm?id=15316 Je to teda spíš z bezpečnostní oblasti, ale dají se tam najít i jiný věci
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    celkem zajimavy web s radou clanku zdarma ke stazeni: http://www.crisisstates.com/

    ostatne pokud vite o nejakych strankach, odkud se daji stahovat ZDARMA zajimave studijni materialy, sup s nimi na nastenku....
    KRYZSTOFF
    KRYZSTOFF --- ---
    Delam full time pro jedny noviny, ted bych mel zacit part time pro vladu - rozhovory s lidma z EU + nejaky deskriptivni texty... Btw delal jsem FSS MUNI s zurnalistikou, ale nejak to nakonec po ctyrech letech nedopadlo, takze se nejspis hlasim na FSV - tusi nekdo, jak je to tam s uznavanim predmetu?
    ADDALBERT
    ADDALBERT --- ---
    Ptám se, že se na FSV a ff hlásim, a tak mě docela zajímá, jestli ti ta škola dala něco zásadního pro budoucí zaměstnání.
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    delal jsem dva roky programoveho analytika na prime a ted delam data analysis manager v jedne agenture, mam pod sebou nekolik analytiku a delame ruzne vyzkumy pro jednoho telefonniho operatora, vetsinou kampane a nabidky... kalkulujeme ruzne bonusy a je pak vyhodnocujeme apod...
    ADDALBERT
    ADDALBERT --- ---
    KUBAN88: Můžeu se jen zeptat, kde jste se tedy uchytili?
    TSCHIKO
    TSCHIKO --- ---
    ASAWA: ja jsem na FSV, spokojena nejsem, ale na FF bych nesla uz vubec, podle toho co rikaj vsichni co tam jsou, je to az moc teoreticke a filozoficke..coz treba na FSV taky, ale muzes si tam vybrat ruzny nepovinny predmety (hlavne teda z IMS,ale ted je i par novych na politologii). me na tom spis zklamalo to, ze mezinarodnich vztahu je tam na bakalari minimum.
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    je tady nekdo kdo vystudoval politologii a zaroven se ji zivi? jelikoz ani ja ani mraky spoluzaku pet let po absolvovani ruznych politologiich v CR nedela v oboru...


    (vyjimky se najdou, ale spse je to promile nez procento lidi)
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    BIXO: ja bych celkem zvazoval hradec kralove....
    KRISTYNA_B: howgh...taky sem na ty komparace vic, i kdyz teda doubek a jeho ceska politika je zajimavy i kdyby to cloveka nezajimalo....
    BIXO
    BIXO --- ---
    no a jestli de o mezinarodni vztahy, tak je jeste moznost VSE (ale do ty nevidim uz vubec)

    no a taky je moznost zvazit jeste jiny mesta:D:D
    BIXO
    BIXO --- ---
    ASAWA: sice tomu houbi rozumim, ale ff bych volil kvuli ucitelum, na druhou stranu (ale vidim to jen z venku) mi prijde ff jako takovy zkostnately moloch (ale to zase neni problem primo toho oboru/katedry)...
    KRISTYNA_B
    KRISTYNA_B --- ---
    ASAWA:
    já jsem na FF UK v Praze a záleží na tom, co tě zajímá... na FF se dělá hodně politická filosofie a taky historie (politická historie zejména českých zemí), takže strávíš hodně času nad texty Palackého, Riegera, Kaizla či Masaryka...a taky Platón, Aristotelés, Popper... S moderní politikou a mezinárodníma vztahama to nemá většinou nic moc společného, kromě pár výjimek (komparace politických systémů, problémy demokracie, možná ještě teorie mezinárodních vztahů a toť asi vše) Kdybych měla znovu vybírat, jdu na FSV...ale vážně záleží, jestli jsi spíš filosof nebo praktik...
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    ASAWA: zalezi co te zajima... jestli politologie jako echt veda o ruzny strukturach ci vsemoznem jinem, mezinarodni vztahy, politicka filozofie ci nedejboze ceska politika....
    ASAWA
    ASAWA --- ---
    BIXO: a máš k tomu nějaký hluší důvody? jako co je kde lepší a tak?
    BIXO
    BIXO --- ---
    ASAWA: ja jsem na fss v brne, takze primy zkusenosti nemam. loni jsem se hlasil taky na fsv, ale dneska bych asi dal prednost ff pred fsv
    ASAWA
    ASAWA --- ---
    pardon, jestli rušim nějakou hlubokomyslnou diskuzi, ale mám dotaz...
    uvažuju o studiu politologie na vysoké škole a hledám někoho, kdo má nějaký zkušenosti, jestli je lepší FSV nebo FF a tak...:)
    KRYZSTOFF
    KRYZSTOFF --- ---
    polity, policy ani politics se do cestiny, ale ani vetsiny jinych jazyku nepreklada.
    BIXO
    BIXO --- ---
    a prekladat government v kontextu EU..(s tim ale ze neznam toho autora)..asi bych zvolil spravni urady, organy EU, evropska byrokracie...
    BIXO
    BIXO --- ---
    no..to kazdopadne:D
    KRISTYNA_B
    KRISTYNA_B --- ---
    BIXO: díky, tu politics a policy vidím podobně; vstupní a výstupní legitimita zní celkem ok. On je taky problém v tom, že každý teoretik má svůj pohled na věc - já tu mám Hixe (The Political System of European Union): ten tam má ty tři složky jak jsem napsala s tím, že "polity" nazývá ten politický systém jako celek. Ještě myslím, že "government" tady bude spíš "vládnutí" než "vláda" - něco jako "tvorba vlády"
    - zahrnuje tam třeba i Evropský parlament.. no jo, je to zmatek

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam