• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EENIGMAANYX Department of Political Science

    NYX Department of Political Science

    [ HOME ] politologove na Nyxu, odkazy, knihy a dalsi materialy a informacni servery
    Zpravy a diskuze: [ Domácí zprávy a komentáře - co se stalo, co se děje a co bude dál ] | [ Zahraničněpolitické události ] | [ Evropská unie ] | [ Debaty k news ]
    rozbalit záhlaví
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    CLARICIA: možná že jo... tak to bude teda veselé :)
    CLARICIA
    CLARICIA --- ---
    SANTUS: ty otázky byly pro všechny stejné, řekla bych.. tak se uvidíme v září nebo říjnu nebo tak.. :o))
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    THORGRIM: Tak tohle jsem mel přesně já tuhle skupinu a výsledek: přijat
    CLARICIA
    CLARICIA --- ---
    THORGRIM: mno on k něčemu určitě je.. ale na BSS, na MVZ zas tolik ne.. :o))))
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    CLARICIA: hmmm, že bych začal věřit, že ten předmět k něčemu je?:))


    TSCHIKO: :( A ty počty jsou hodně drsný...
    TSCHIKO
    TSCHIKO --- ---
    tak nic, nedala jsem to. brali na ustnich jen 1 z 10, na MV asi jen 2 z 20 :/ takze to vidim v zari na nejakou soukromou (asi MUP) :/
    CLARICIA
    CLARICIA --- ---
    TSCHIKO: ty jo, ty bezpečnostní mi až moc připomínají náš předmět Bezpečnost v jaderném věku... :o))))

    až na to, že tenhle předmět je u nás na Mezinárodních vztazích.. :o)))))
    TSCHIKO
    TSCHIKO --- ---
    THORGRIM: uf, to byl trojboj :) ale body snad staci a zitra jdu na ustni. jinak otazky na Bezpecnostni (na co si ted zhruba vzpomenu): hodne jaderny zbrojeni (smlouvy, strategie pruzne reakce, second strike, SDI, SALT I., II., NPT atd...), OSN - doporucuju procist si zbezne Chartu, co je to peacekeeping + priklady, vyvoj americkeho postupu v Iraku od 80. let do soucasnosti, Korejska valka, EU - SZBP. Potom chytaky - na kolik se odhaduje jaderne vyzbrojeni CLR, ktere staty kdy vlastnily jaderne zbrane...
    plus anglictina velmi jednoducha.
    ale stejne radsi pujdu na Mezinarodni vztahy, kdyz to vyjde :)
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    TSCHIKO: tak kdyby sis vzpomněla na nějaký otázky, tak by to bylo super;)
    CLARICIA
    CLARICIA --- ---
    TSCHIKO: tak tam ne, na dojíždění na školu už jsem příliš stará, tady to mám pod nosem.. :o)
    TSCHIKO
    TSCHIKO --- ---
    CLARICIA: nene, myslim na FSV UK v Praze
    CLARICIA
    CLARICIA --- ---
    TSCHIKO: jestli myslíš ty BSSka, tak jsem ty magisterky dělala.. otázky vycházely z učiva na Bc. BSS, takže to bylo celkem v pohodě..
    TSCHIKO
    TSCHIKO --- ---
    THORGRIM:tyjo, tak to je husty...ja zitra delam na FSV na mag. s¨cely trio - politologie, mezinarodni vztahy a bezpecnostni studia. z tehle otazek bych vedela tak max ten schengen
    nedelal jste letos nekdo?
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    kdyby někoho zajímaly otázky na magisterské bezpečnostní a strategické v Brně:)

    charakteristika systematického a účelového výběru vzorku
    "národ ve zbrani" - co to je, kdy to bylo, stručně popsat
    základní typologie organizovaného zločinu podle nějakejch dvou autorů

    bezp. politika:
    co je to Schengenský informační systém
    struktura systému krizového managementu v ČR
    struktura zpravodajských služeb v ČR
    NETCAT
    NETCAT --- ---
    TSCHIKO: Jaderny fyzik se odporoucel, neuveritelny ;) Je fakt, ze zkousku z FZPM jsem vazne nepochopila...
    TSCHIKO
    TSCHIKO --- ---
    NETCAT: nezmenilo... :) ale planuje se zmenit..Guru Havlicek odesel a kvuli slicim protestum stran filozofie uz od letoska ubrali jeden povinnej predmet (zbytecny FZPM)
    NETCAT
    NETCAT --- ---
    THORGRIM: na FSV jsem mela spoustu filosofie a pokud te nezajima, tak se musis smirit s tim, ze semestr probiras pouze Platona a Aristotela, dalsi semestr Augustina a Akvinského, atd...segra mela o dost mladsi prednasejici a mozna kvuli tomu tam mela super atmosferu....Ja fakt nevim, treba se to vsechno zmenilo, uz je to hodne let...
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    EENIGMAA: FF UHK - Hradec Králové - Bc. statnice v zari pak snad ty dve moznosti :) Včas bych pověděl
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    NETCAT: A v čem konkrétně? By mě to celkem dost zajímalo ohledně toho, kam se vydat na magistra:)
    NETCAT
    NETCAT --- ---
    Studovala jsem na FSV UK politologii a sestra na FSS MU v Brne a kdyz jsme to porovnavaly, tak z toho vysla FSS jako jednoznacny vitez..,
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    EENIGMAA: Ono jestli jsem tu koncepci u nás pochopil správně, tak na bakaláři by do tebe měli nalít co nejvíce dat a základy teorií, a na magistrovi se potom spíše soustředit na teorie.
    A teda že by si u nás někdo (až na čestné výjimky a jeden volitelný předmět) moc lámal hlavu s ontologií nebo epistemologií, to teda fakt ne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam