• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EENIGMAANYX Department of Political Science

    NYX Department of Political Science

    [ HOME ] politologove na Nyxu, odkazy, knihy a dalsi materialy a informacni servery
    Zpravy a diskuze: [ Domácí zprávy a komentáře - co se stalo, co se děje a co bude dál ] | [ Zahraničněpolitické události ] | [ Evropská unie ] | [ Debaty k news ]
    rozbalit záhlaví
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    AAHHWISEGUY: aa, knizka zni dobre .ú

    hlasila jsem se na teritorialni, ale jsem na IR+ES na MU, ani nevim, co je IMS .)
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    EUCHENIE: demokratizace jako prechody k demokracii? jestli jo pak doporucim ceskou knizku:
    Kunc, Dvorakova: O Prechodech k demokracii, myslim ze SLON 1994.

    EUCHENIE: nejses ted nahodou na IMS? mel jsem pocit ze si nekam psala ze si nastoupila na mez. studia...
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    SANTUS: A jak se ti to tam zdá?:)
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    ja hlasim zmenu na home, Santus v HK udelal Bc. a ted pokracuje v Brne na FSS Bezpecnostni a strategicka studia
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    jo jinak se hlasim MU, 1.roc. Bc kombo Ev. studia + mezinar. vztahy, esi se to pocita.)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    pls nemate nekdo material k demokratizaci obecne v cj? eletronicky nejlepe.)
    TIP
    TIP --- ---
    stanu se levicovym guru na ceskych politologickych skolach
    EJCZKA
    EJCZKA --- ---
    THORGRIM: bojej se. neoliberalni masinerie ma mocny paky vsude a chtej dostudovat.
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    By mě zajímalo, kde jsou v ČR na politologii levicoví studenti... U nás taky nejsou:(
    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    AAHHWISEGUY: myslela jsem tím že je spíš levicová velká část vyučujících, u studentů je to imho naopak
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    VENDULKA: mluv za sebe a honzu zemanu ja tady doleva rozhodne nejsem... :)
    TIP: jj co se tyce polit. filozofie tak musim uznat ze to je dobre odvedene, zvlaste dobre odvedene jsou pak ty prednasky z ceske politiky 19. stoleti, ale u tech mam zasadni problem a to je jejich absolutni nadbytecnost!! nejenze jsou casove narocne ty prednasky (bez toho aby tam clovek chodil se to proste neda udelat), a zkousky jsou samy o sobe neskutecne tezke, takze pokud te vylozene nezajima ceska politika tak te to bude akorat zdrzovat od tveho vysveneho zajmu... napr. mym je komparativni politologie a poradne se k ni dostavam az ve tretaku, protoze behem predchozich dvou let jsem prave plnil vsechno ostatni (nemusim podotykat ze jsem celkem laxni student, jakmile nad sebou nemam bic ci deadline, tak nestuduju).
    TIP: jeste nezapomen, ze si slysel nazor lidi jen z FF UK o tom jak to u nas chodi a o tom jak si myslime ze to vypada na FSV...
    TIP
    TIP --- ---
    super, díky moc všem, zkusim zkoušky na obě - a uvidim, třeba to nakonec určí osud:)
    EJCZKA
    EJCZKA --- ---
    VENDULKA: lip bych to nerekl.
    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    TIP: já ještě doplnim kolegy - obecně se tvrdí že ff je víc teoretická, pokud tě baví politická filosofie a teorie mezinárodních vztahů, tak je to to, co potřebuješ. Na fsv z tebe zase udělaj normálního politologa, kterej si po ukončení studia půjde sednout do koženýho křesílka někam do kanceláře. záleží na tom jestli tě víc bere teorie nebo konkrétní studium institucí a specifických režimů. Pokud se vidíš, že jednou budeš sedět v Bruselu nebo v budově parlamentu, tak běž radši na FSV. Mně osobně vyhovuje FF.
    Dalším aspektem, který by mohl ovlivnit tvoje rozhodnutí je také to, že ústav politologie na FF je v porovnání s fsv mnohem více doleva
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    A máte někdo zkušenosti i s magisterským studiem na jedné z těhle škol?
    EJCZKA
    EJCZKA --- ---
    TIP: Myslim, ze kolega podemnou ramcove celkem dobre vystihl situaci na UPOL FF UK. Nicmene plno prednasek je zajimavejch (vcetne tech z cesky politiky 19.stol. - a to ja sam tohle tema rozhodne neoblibuju). Velmi kvalitni prednasky jsou podle me: Marek Hrubec - Soudoba politicka filosofie (je to ale predmet az pro magistry), i Milan Znoj a jeho Dejiny pol. filosofie byly dobry, komparace pol systemu od Dr. Bubna. Je fakt, ze komparativni politologie by si urcite jeste jeden povinnej kurz navic u nas zaslouzila. Rozhodne jako velky PLUS hodnotim daleko vetsi nazorovy spektrum a teoreticke pristupy u samotnych vyucujicich, nez tomu je napr. na FSV (co jsem slysel od znamych). Z vlastni zkusennosti to mohu potrvdit pouze ve srovnani s IMS FSV, kam jsem taky chodil ale az na par vyjimek to bylo co do plurality pristupu velmi sterilni.
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    TIP: popisu ti jak to vypada na na politologii FF UK
    hodne teorie, prilis velka orientace na ceskou politiku (zvlaste pak 19. stoleti), hodne politicke filozifie (dela se i ta soucasna, co jsem slysel tak ta na FSV moc neni), malo komparativni politologie a mez. vztahu, pouze jedna prednaska prakticky vyuzitelna (teorie medialni tvorby nebo jak se to jmenuje), serie naprosto prisernych povinnych prednasek, profesori na to casto kaslou, kapacitni problem s ucebnami (jsou jen dve a vecne nacpane).
    FSV nevim nestuduju tam, ale urcite to ma taky svoje mouchy (na mgr. studiu se u nas objevila cela rada lidi z FSV). Pokud te to skutecne bavi a mas nejaky tema (ci si ho najdes) tak samostudiem se naucis daleko vice nez ti daji prednasky.
    ... pak dalsi problem je vseobecne prebujela byrokracie na FF UK.

    nevim, mozna ti to vyvrati moji spoluzaci co se tu na nyxu taky vyskytuji, ale tohle je muj pohlde na vec...
    TIP
    TIP --- ---
    rozmejslim se mezi ff a fsv, muzete mi nekdo tak ramcove rict nejvetsi rozdily popripade plusy/minusy tehle 2 skol?
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    IXIAN967: No je to asi fakt, ale něco se ve mně příčí:)

    což mi připomíná, nemáte asi nikdo Azam, Morrisson, et al (1999): Conflict and Growth in Africa. Vol.1 : The Sahel co?
    IXIAN967
    IXIAN967 --- ---
    no na tohle vedecka etika nepamatuje.. podle me kdyz zvladnes dobre ocitovat, tak co kdo muze namitat? cet si to? cet! vydavas to za svy? ne! tak v cem je problem?
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    Hehe, mám zásadní otázku, co myslíte, je přípustné citovat knížku, kterou jsem četl pouze na google.books?:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam