• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EENIGMAANYX Department of Political Science
    EJCZKA
    EJCZKA --- ---
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    EJCZKA: zajimavy, vzpominam si pred trema rokama, ze o novakove "jakou demokracii pro nove demokracie?" se vyjadroval slovy: "a tohleto ctete" :D
    kouma ze buben rikal se uz pomalu rovna: jedna pani rikala.
    EJCZKA
    EJCZKA --- ---
    EJCZKA: ale samozrejme tusime, z jakych duvodu to nejpis bude :)
    EJCZKA
    EJCZKA --- ---
    VENDULKA:
    AAHHWISEGUY: nevim, ale vzpominam si, ze Buben vyslovne rikal, at Novaka nectem. ze je to na prd.
    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    AAHHWISEGUY: no..zase na druhou stranu by ta knížka mohla bejt v něčem zajímavá, očekávala bych že tam novák obhajuje prezidentsej systém a nejradši by ho aplikoval i na naší republiku (ale když jsme ze všech stran zasypaný těma lijphártama apod. tak je to určitě zajímavá změna)
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    VENDULKA: thank you captain obvious. na co se u nas dava duraz je mi celkem putna, sartoriho jsem cetl. jde mi o to jestli to ma vubec cenu cist...
    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    AAHHWISEGUY: já bejt tebou tak se zaměřim hlavně na Sartoriho, na kterýho se u nás dává důraz. Novák přece jenom v některejch ohledech specifickej (třeba v tom že obhajuje duvergera a většinovej volební systém).
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    cetl nekdo od Novaka: Postavení hlavy státu v parlamentních a poloprezidentských režimech: Česká republika v komparativní perspektivě

    je to dobry?
    PSEUDOINTELLO
    PSEUDOINTELLO --- ---
    náhodou asi nikdo nemáte

    Green, Donald P.; Shapiro, Ian. (1994). Pathologies of Rational Choice Theory: A Critique of Applications in Political Science,

    prosím? stačilo by mi samozřejmě intro a závěr...
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    Neměl byste někdo prosím v elektronické verzi tento článek http://mil.sagepub.com/cgi/content/abstract/31/1/1 ?
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    EENIGMAA: tak to gratuluju, ja mluvil o prijimackach na IPS
    _MAKI_
    _MAKI_ --- ---
    EENIGMAA: vítej u nás na VSP:)
    EENIGMAA
    EENIGMAA --- ---
    AAHHWISEGUY: no ja prave vcera udelala na FSV na verejnou a soc. politiku...a nahodou to bylo super! naprosto jinej styl otazek - proste jsi musel mit rozhled a uvazovat a ne jak bejt nabusenej datama, ale je to pod sockou takze mozna to bude tim - kazdopadne - JUCHUUU :)
    THORGRIM: :D
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    EENIGMAA: prijimacly na FSV jsou uplne ve stejnem duchu... bohuzel
    THORGRIM: :DDD
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    EENIGMAA: ne, my se ucime jaky dolet mely sovetske rakety v 70. letech v porovnani s temi americkymi...
    EENIGMAA
    EENIGMAA --- ---
    TIP: chachaaa! ja byla predevcirem na FF UK navaz. mgr. politicke teorie a soucasne dejiny...no to byl dobrej vtip... samy naky kdy a kde se rozhodlo todle a tamdleto... nerikejte lidi ze se nekdo ucite vsechny mozny konference, letopocty, k cemu presne se tam ty prdolove usnesli (krom toho ze si dali slofika a navstivili mistni bordel)
    _MAKI_
    _MAKI_ --- ---
    AAHHWISEGUY: tohle jsem zas detailně nestudovala. když máme číst se spolužákama tyhle články, rozdělíme si je a každej udělá překlad jednoho :)
    ... ale přeložit si to a pochopit to je porod, zvláště výklady teorií jsou peklo. kolikrát i náš učitel neví přesně, jak to ten daný člověk myslí.
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    taky mam otazku, v jaky knizce pise o Sartori o podmince alternace politickych stran jako podmince konsolidovaneho systemu (dokonceneho prechodu, resp. nevim ted jak to formuloval presne).
    diky.
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    _MAKI_: jak se ti to cetlo? ja se musim priznat ze mne hodne tezko - spatne se to preklada a obecne se mi to ani nejak nelibi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam