• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    BOBXAN: bootni do recovery, tam je na to polozka pro vymazani
    BOBXAN
    BOBXAN --- ---
    Takže kde pls najdu tu cache?
    Nejsem root. Je to v androidu někde, nebo mám total cmd..
    BOBXAN
    BOBXAN --- ---
    Ram volno 1,2gb...
    BOBXAN
    BOBXAN --- ---
    Nejdivnejsi mi přijde právě ten rozdíl zpočátku a teď. Čísla jsem bohužel nesledoval předtím, ale jak říkám, měl jsem třeba 4stredne náročný hry a teď nestahnu ani měřič cpu..
    BOBXAN
    BOBXAN --- ---
    Díky všem!
    -Novej tel určitě nechci.
    -Na sd přesouvam vše co jde.

    ... Ty auto aktualizace už mě taky napadlo, to zakázány nemám.
    Btw kde se maze cache? To je u aplikaci mezipamet, nebo tam tak?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ROUMEN: *Měla* by. Už jsem viděl různé doprasenosti.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    ROUMEN: apk se nijak nerozbaluje, kopiruje se rovnou do /data/app z cache
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    RATTKIN: cache by se měla smazat sama, když je potřeba. aplikace se ale mohou odmítnout instalovat, když je méně volné paměti než cca 2 (i více) násobek velikosti aplikace. počítá to s potřebným prostorem pro stažení balíku, jeho rozbalení a pak samotnou instalaci, takže se odmítne nainstalovat i aplikace, která by se v pohodě vešla.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    BOBXAN: Po resetu pomůže ihned odinstalovat co jde (co systém dovolí), deaktivovat co nejvíc všeho co systém dovolí, zakázat automatické aktualizace systému i aplikací, ručně aktualizovat jen to co nutně (opravdu nutně) potřebuješ aktualizovat. doinstalovat jen to nejnutnější, co jde přesunout na SD kartu (aplikace i data) a to nejen v systému ale i v nastavení aplikace, pokud mají volbu pro nastavení úložiště. To jsou sice obecné rady, ale narozdíl od aplikací slibujících "vyčištění" systému fungují.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    presne tak, play stahuje vsecko prvne do cache partition, takze pokud neni misto na instalaci tak zacit tam..
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BOBXAN: android má víc partition, než jen s system a data. jsou tam ještě nějaký temp a cache partitions. zkus vymazat cache.
    osvědčené řešení je ale koupit novější telefon co má 16gb a víc a má rozumně velké i tyto neviditelné partitions. třeba nexusy s tím problémy už několik let nemají. nebo Vodafone Smart prime a ultra.
    BOBXAN
    BOBXAN --- ---
    Brej den. Prosím o radu, zkušenosti, názory..
    Již po několikáté (po fabric resetu) se dostávám do situace, že nemůžu stáhnout žádnou app, kuli nedostatku místa v úložišti.
    Nevylucuju problém v uživateli, ale úplně debil taky nejsem. Nicméně android lama..
    V nastavení prez úložiště, nebo prez aplikace vidím 450Mb volného, na kartě mraky volna.
    450 sice není moc, ale nejdou mi ani malinký app.
    Nejvíc mi hlava nebere, že zpočátku jsem sosnul X her a dalších picovin, pak došlo místo, tak jsem postupně vymazaval.
    Fotky a videa samo přesouvat na sd atp..
    Prostě mám pocit, že se tam toho vleze stále méně a méně....
    Zkoušel jsem i Google. Ale klasický rady tipů, mrkni co zabírá nejvíc místa, odinstaluj co nepouzivas, použij článek app.... Nejsou nic platný...

    Nějaký rady pls?

    Je to Cat s50
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    najednou se mi objevil na HTC one m7 nápis "hide" a takovýto podobný obrázek ve spodní části obrazovky (na které nešlo v tu chvíli nic dělat) pomohl až restart .. vzhledem k tomu, že telefon je krátce po hard resetu, tak mě vůbec nenapadá, co by to mohlo být ..

    E42
    E42 --- ---
    JEREMIUS: Tahle otázka je evergreen. Univerzální odpověď neexistuje, záleží na konkrétním telefonu a jeho SW.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Máte osvědčenou aplikaci na nahrávání hovorů (Android 5.1)? Nic tajného, skrytého, prostě normální aplikace, ve které si pak později můžu pustit hovor, když mi někdo volá a nemám čas si dělat poznámky. Používal jsem roky RecordMyCall, ale ten mi na S5 nefunguje :-(
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    CERT: tak to vytahni cely pres ADB ne? .. "adb pull /sdcard/" a mas to
    CERT
    CERT --- ---
    HOUMLES: problem je v tom, ze nektere fotky z fotaku to vidi a nektere ne
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    CERT: jak mimo? si se ptal proc tam nevidis zbytek .. odpoved je, ze MTP zobrazuje jenom media a to co vyrobce povoli :)
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    CERT: zkus apku typu rescan media
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam