• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    E42: ok.. tak uvidím, co to udělá.. ^_^
    E42
    E42 --- ---
    8BB76E1: Měla by to být normální emulovaná bezkontaktní karta, čili mělo by to fungovat všude, kde berou bezkontaktní karty. Aby šlo zaplatit, musíš mít odemčený telefon, tzn. před platbou přiložením telefonu musíš zadat otevírací gesto, pin nebo jinou autentikaci.
    Vycházím ze zkušenosti s příslušnou aplikací ČSOB, která taky vloží svůj payment provider "ČSOB NaNákupy" do "Tap & Pay". "Android Pay" je podle mě prakticky totéž, jenom to není v režii banky, ale Gogolu.
    Nejjednodušší je to vyzkoušet, jenom ale pozor na to, že terminály obvykle načítají telefon podstatně hůř (pomaleji) než fyzickou kartu. Taky je dobré zjistit si, kde má tvůj telefon NFC anténu a přikládat telefon na terminál tou anténou.
    TAP
    TAP --- ---
    8BB76E1: vlastně nevim, jak to funguje a nezajímá mě to, protože to je prostě spouštěný lokálně a ČR bude každopádně někde na chvostě. klidně si ten princip asi můžeš vygooglit, ale pokud kolem toho ani v jp není nějaký mediální haló, myslim, že ti to bude maximálně k osobnímu obohacení
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    TAP: hmm.. ok.. já jsem v jp, ale zatím jsem si v žádném obchodě nevšiml, že by to podporovali.. a i tak bych se asi bál to zkoušet.. ani nevím, jestli by to chtělo pin z karty, nebo Google play heslo, které mám celkem dlouhé a tím pádem nepraktické na tyto věci..
    TAP
    TAP --- ---
    8BB76E1: mám ten dojem, že android pay se pomalinku spouští postupně po jednotlivejch zemích, USA first, nedávno snad UK? ale než se to dostane k nám... těžko říct. vim, že existuje nějaká Samsung pay (či jak se to zove) varianta, kdy si můžeš bezkontaktní platby pošéfovat Samsung telefonem, ale víc detailů netuším
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    PISTA1: dekuji. Vyzkousim.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    teď ráno se mi v menu objevila položka "platby mobilem" a tam jen zaškrtnutá možnost "android pay".. žádné nastavení.. máte s tím někdo zkušenosti? automaticky se to naváže na kartu co mám přidanou na Google play?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    CHEVALIER: wps office
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    PISKVOR: ve free verzi asi ne...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CHEVALIER: Docs to go? (Nevím, jestli umí editaci)
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    WOJTISHEK: nope. Google paranoia...
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    CHEVALIER: google sheets?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    prosim Vas o tip na nejaky free spreadsheet, office.

    zkousel jsem:

    Microsoft - chce to nejakou registraci a upozornuje, ze po x zpusteni bez registrace to prestane fungovat.


    AndrOpen Office - nerozebehne se to bez prihlaseni ke google uctu.


    Neexistuje neco, co nainstalim, spustim, a pouzivam?

    Dekuji
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: ISP paranoia
    se dá řešit end-to-někdejindeend encryption, client-side paranoia ne.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    má cenu s Google paranoia si kupovat android?

    je Google paranoia lepší, než ISP paranoia? nebo rozvědka/armáda paranoia?
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    TAP: aha, sorry moc dozadu jsem to nečetl
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    SATOO: hele a proč si všechny ty emaily nedáš do gmailu? já mám takto 5 e-mailových adres v jednom a při odeslání emailu si vždy mohu vybrat ze kterého se to odešle..
    DR_K
    DR_K --- ---
    pokud ti to dovoli (pre)instalovat, trebas to vrati puvodni chovani? jen napad, overeny to nemam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam