• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KEJML: vidis, pravda. Nainstaloval sem plnohodnotnejsi server (Serv-U) nez sem doposud mel (m3-6 FTP), ty rychlosti se tim zvedly, netusim proc.
    A pak sem zjistil dalsi vec, ktera me teda dost zklamala, ale budiz: kdyz sem to kopiroval na vnitrni pamet mobilu, jede to krasne do tech 50MB/s, ale jakmile kopiruju na extSD, mam v mobilu tuto kartu, tak to jede o dost min. Pritom by mela umet kolem 45MB/s.
    KEJML
    KEJML --- ---
    DRAGON: Tak se pochlub jak, třeba se to někomu v budoucnu šikne
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ADM: tak problem solved, omlouvam se za zmatky :) uz to beha 45MB/s
    ADM
    ADM --- ---
    DRAGON: tak je tam nejakej problem, hledal bych spis problem na strane toho domaciho ftp serveru, mobil a router s venkovnim ftp serverem se chova dobre. asi by bylo dobry overit jak se chova ten domaci ftp s klientem na kabelu
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ADM: situace 1) mobil na domaci wifi (AC 5GHz), stolni pocitac na gigalanu, oboji spojeno tim UPC routerem. Kdyz pres sit disk v LAN pluginu v Total cmd appce chci stahnout neco z toho pocitace do mobilu, tak to jede kolem 3MB/s, kdyz se k nemu pres lokalni ip pripojim pomoci FTP, jede to kolem 5MB/s.
    situace 2) mobilem na domaci wifi (AC 5GHz) se pripojim pres ftp na muj server v casablance, tak mi to taha kolem 15MB/s.

    potreboval bych vyresit, proc z domaci lanky to taha tak pomalu, melo by to bejt spis obracene, tipuju...
    jinak ano, oba dva na stejnym IP rozsahu, mam tu dhcp.
    ADM
    ADM --- ---
    DRAGON: ftp ma minimalni rezii. ta lokalni lan, wifi a ftp server jsou na stejny siti, nebo se mezi nimi routuje? ten ftp server je predpokladam na ethernetu, a ne na wifi
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jj, prave ze taham mkv soubory x GB velky.. kdyz pres mobil z ftp neco taham z netu a ne z domova, taky mi to leti kolem 15MB/s.
    JIMX
    JIMX --- ---
    tak ještě můžeš zkusit na woknech rozjet nějakej http server ... nicméně ftp by zrovna měl být jeden z těch rychlejších, pokud stahuješ velký soubory
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    kdyz taham ze svyho paterniho serveru nejaky archivy, Net Monitor v mobilu mi ukazuje ze taham 15MB/s
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    je to Samsung S7, to je rychly praveze dostatecne. Router je od UPC Compal ch7465lg-lc, ten ma umet podle specifikaci to samy. Tak mne napadlo, jestli to nemuze nejak zpomalovat ftp protokol nebo ten samba server ve windows, nevim...
    JIMX
    JIMX --- ---
    aha, špatně jsem si to přečetl ... v tom případě nevím a nechám to zkušenějším.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JIMX: proc porad mluvis o Nku? ja mam obe zarizeni s AC.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    JIMX: tady DRAGON píše, že stejnej mobil to přes stejnou wifi umí stahovat větší rychlostí. Takže bych hádal brzdu v něčem jiném.
    JIMX
    JIMX --- ---
    DRAGON: tak n-ko je nějakejch 150Mbit, takže to jsi furt jenom na nějakejch cca 20MB/s ...
    nicméně to, že ho podporuje, neznamená, že umí takovou rychlost opravdu protlačit
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JIMX: muj mobil podporuje 802.11 a/b/g/n/ac a to samy muj router, takze tam problem neni. Rychlost pameti v mobilu se pohybuje nejakych 30MB/s, tam asi taky problem nebude.
    JIMX
    JIMX --- ---
    DRAGON: gigabitová síť je ti nanic, když mobil nebudeš mít jistě připojený přes ethernet, ale přes wifi, kde v Gčku máš nějakjch 54Mbit (6.75MB/s) ... a pochybuju, že bude mobil podporovat Nko ... a pak samozřejmě to brzdí i rychlost paměti v mobilu, která imho taky nebude nikterak závratná ... takže těch 5MB/s mi přijde naprosto cajk
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    CRS1138: https://forum.xda-developers.com/ tam si ve vyhledávání najdeš svuj telefon - pak si ve fóru najdeš, jak to rootnout a jak flashnout custom rom, tu si stáhneš a uděláš...

    rovnou ale řikám, že je lepší víc číst a hledat než to posrat napoprvé
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jeste bych se rad vratil k tematu posilani dat z PC do Androidu (wireless, protoze pres kabel je to hrozne pomaly). Tusite, jestli existuje nejaky rychlejsi protokol nez je ftp (dela mi maximalni prenos 5MB/s) nebo SMB LAN (3,5MB/s) (plugin do TotalCmd)? Mne to prijde v dnesni dobe hrozne pomaly, v dobe, kdy mam doma gigabitovou sit... neumi neco s datovejma prenosama pracovat rychleji? Vzdyt mobil mi stahuje x desitek MB za vterinu kdyz to taham z netu, proc to samy neumi z vlastni lan? diky
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CRS1138: neznám žádný čistý android který by měl duál SIM. asi se budeš muset spokojit s balastem od výrobce. skus si zajít do obchodu a něco vybrat osobně?
    CRS1138
    CRS1138 --- ---
    BUCCI: zajimavy odkaz, ale nevim, po cem se tam mam koukat…
    CRS1138
    CRS1138 --- ---
    RATTKIN: jeste bych mel asi dodat, ze ziji trvale ve Spanelsku, potrebuji Dual SIM a telefon by nemel byt zamceny na zadneho operatoru.

    Cenove jsem ochoten utratit max 180€
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam