• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    KEJML
    KEJML --- ---
    N0NECZ: Aha, to je mrzuté. Pořád myslím lepší, než drátem do oka, ale mohlo by to být lepší
    N0NECZ
    N0NECZ --- ---
    KEJML: No, nevím. Nikdy jsme nepochopil, jak vlastně Android s místem pracuje. Zkoušel jsem tenhle formát na Android 6.0.1 a zdá se mi, že to stejně není tak hezké jak bych si představoval. "Rozšířit" je imo nadsazený pojem. Vesměs Android zůstal v interní paměti a veškeré aplikace se nejspíš přesunuly na SD kartu. K 16GB interní paměti se už asi programy nedostanou. Vidím akorát hezkých 32GB z SD karty, které se zaplňují přesně podle instalací a souborů, které rvu do zařízení. Takže bych neřekl, že tento formát znamená interní paměť+paměť na SD, ale čistě paměť na SD (kdy akorát OS zůstane nejspíš v interní paměti).
    KEJML
    KEJML --- ---
    MIKEKT: V aktualnim adnroidu muzes naformatovat kartu tak, ze ti rozsiri vnitrni uloziste (neuvidis ji v telefonu jako samostanou kartu). Nevyhoda je, ze takto naformatovanou kartu mimo telefon neprectes.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MIKEKT: ja to po zkusenostech s xperia Z radou uz nejak pokouset nebudu, ale kdyz s mobilem jdu cvicit a celej se zapoti, tak je to v pohode. Fotak bude mit urcite super oproti tvymu starymu modelu, tam se bat nemusis.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    DRAGON: no maximalne bych zkusil nejakej BT hrudni pas na behani, ale to pujde asi na vsem. Ted mi to neje mam stary BT :) Fotak by se mi taky libilo mit co nejlepsi, ale kdyz to bude mit aspon trochu lepsi fotak tak budu spokojenej. nemusim mit top. taky to stoji o dost min. A jak je na tom ta odolnost proti vode a prachu? neni to jenom reklamni akce jako u sony compact? to byl taky jeden z kandidatu, ale ten samsung se mi zacina libit vic a je jeste za rozumnesi penize.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MIKEKT: no ja to srovnavam rovnou s tou moji S7, protoze v soucasnosti neexistuje lepsi fotak a to vcetne iphone sedmicek. takze ja uz proste nechci jit kvalitou dolu, fotak je pro me hodne dulezita vec.
    System zabira 7,5GB vnitrni pameti, hodis tam mapy, par desitek aplikaci a koncis. Ja proste uz chci jenom 32 a vic. Proc brat neco min, kdyz ta moznost je.
    AptX se tyka bluetooth pripojeni, pokud nepouzivas, neresit.
    s displayem by sis rozhodne polepsil, hlavne protoze je to amoled ;)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    dik za fajn shrnuti. jeste jsem to do detailu nezkoumal.
    plusy mame podobne.

    pomalejsi LTE by mi asi nevadilo. ted mam 3G :) a stejne nic moc FUP :)
    ten fotek je o dost horsi? nikde jsem nenasel zadny srovnavaci fotky treba s iphone SE. to by se mi taky libilo. Na foceni mam fotak, ale obcas bych tim neco z nouze chtel vyfotit.
    pamet by snad mohla stacit. Pro aplikace z toho zbyde tak cca 9GB ne?
    co to je aptX?
    fast battery zni dobre, ale asi bych bez toho vydrzel
    displej mam ted silenej s rozlisenim 800*480 - takze bych si polepsil :)

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MIKEKT: zrovna vcera sem to srovnaval s mym S7, jestli by to nebylo lepsi (protoze je mensi, u S7 me trosku stve ta velikost) a par veci by mi tam vadilo:
    +
    ma mensi rozliseni a uhlopricku (bude zrat min baterky, vetsi vydrz)
    ma slabsi procesor, coz taky ubere battery drainu (hry nehraju, tak je mi to jedno)
    ma typc C usb, to me dost chybi
    -
    ma mensi rychlost LTE (300/50Mbps vs 450/50 Mbps)
    ma horsi fotak a toci horsi videa (pro me hodne dulezity)
    ma pouze 16GB interni pameti, mne uz to dneska nestaci
    nema aptX
    nema fast battery charging, coz je skvela vec
    ma horsi vlastnosti displaye na Slunci (kontrast)
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    MIKEKT: hlavní nevýhodou je to že je to Samsung
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Vybiram novy mobil. Mam momentalne cca 4rok stary ZTE. Docela se mi zalibil novy samsung galaxy a3 2017. Ma to nejaky hlavni nevyhody? Nemate uz ho nekdo nahodou? Nechci zadny 5" padlo. tenhle samsung je taktak na hrane s velikosti. Lidi se mi odolnost proti vode a prahu. Ted je cena trochu vys nez by musela byt, protoze je to novy model ale treba do leta klesne. Nebo nejaky tip na mobil okolo 7k co nebude padlo a bude to mit slusny pametry? :) koukal jsem i na iphone SE z druhy ruky, ale asi zustanu u androidu :)
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    BURYAN1: starý tablet uměl mass storage, novější má MTP
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: moc koukas na scifi :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BURYAN1: já jsem po mnoha různých problémech přešel na Solid explorer a nas (nebo jiné smb sdílení) a tahám to přes wifi.
    BTW když android 4.0.3 není starý tablet, co je starý tablet?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Tak ona ta statistika pristupu, emailove adresy, uzivatelska jmena + hesla a cisla karet zvysi traffic max o par kilobytu ;-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: co se ti na tom nezda? kdyby se data nekam posilala, byl by zvysenej traffic
    BURYAN1
    BURYAN1 --- ---
    Dobrý den,mám dotaz.tablet samsung galaxy 2 s androidem 4.0.3 ,.kdyz ho pichnu do pc tak se mě nechteji zobrazit miniautury obrázku,ukazuje to jenom ikonky ,mám win 10,u stareho tabletu s androidem to normalne funguje,dekuji za radu
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: DRAGON: Sounds legit! ;-)
    SPM
    SPM --- ---
    nemusi, licence a odemceni bootloaderu spolu nijak nesouvisi...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    POKE10002: v podstate musi, preci jen je android v jadru stary dobry linux a jeho licence je celkem srozumitelna.
    POKE10002
    POKE10002 --- ---
    VYHULENY_UFO: Huawei, to ani nevím že to sami výrobci podporují, kouknu, díky za tip
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    POKE10002: to zalezi asi na vyrobci telefonu. ja mam sony xperia z1 a ridil sem se oficialnim sony postupem pro odemceni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam