• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    JIMX
    JIMX --- ---
    JEREMIUS: P9 lite má žena, na vodafonu ... a s smskama má zase ten problém, že se jí často po odeslání zobrazí hláška, že se nepodařilo zprávu odeslat, ale přitom se poslala ... zkoušeli jsme i jinou appku a nepomohlo to ... holt se s tím naučila žít :-)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JEREMIUS: já bych v tomhle případě zkusil nastavit v telefonu angličtinu a počkal až hláška přijde znovu. určitě to půjde dobře googlovat
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Problémy s SMS a Huawei P9 Lite:
    Otec má ten telefon nějakou dobu. Neustále s ním má problémy, hlásí mu to pravidelně, že je překročený limit SMS (asi na SIM kartě). Chodí s tím neustále do T-mobilu, kde ho koupil. A tam to naposledy "vyřešili" tím, že mu nainstalovali nějakou jinou SMS aplikaci, free verzi, která v sobě zobrazuje reklamu. Nevím, jestli to zabere.
    Takže dotazy:
    1) je tohle u P9 Lite normální? Nepřijde mi pravděpodobné, že by ta originální aplikace neuměla pracovat s SMSkami
    2) Napadá vás, co s tím?
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    RATTKIN: Na mém telefonu je pomalý
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SMOKY: neumí gify a Facebook lite zobrazuje videa až po kliknutí: to je pro mě velké plus, kvůli tomu to používám!
    dotaz: pokud u tebe gify nezpůsobují záchvaty zuřivosti, co ti na velkém Messengeru vadí?
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Na Messenger Lite mne sere, že je to snaží setrit datový přenosy a zobrazuje to obrázky v nízkým rozlišení v chatu a neumí gif
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DR_K: ja si nakonec vsiml, ze ta mrcha mi nastavila zpet v nastaveni msgru zpet automaticky sktualizovat na enable. pak se mi to zaktualizovalo, ja si toho vsiml, hodil tam tu starou verzi a ta to nastaveni prevzala. ted uz si na to dam bacha. dik za tip na tu lite verzi. ja to pouzivam pouze na psani a posilani fotek, nic vic, ani nevolam
    KEJML
    KEJML --- ---
    DR_K: Messenger Lite už je oficiálně ve Store i u nás.
    DR_K
    DR_K --- ---
    neudelas, taha si to ze serveru sam. jsou dve moznosti viz https://www.reddit.com/...582pch/is_there_a_way_to_turn_off_the_new_my_day_feature/#bottom-comments:

    1) starsi verze s jinym podpisem viz link v redditu - funguje to, ale ne uplne dobre, nektery smajliky a nalepky se nezobrazuji a obecne mi to nejak blbo obcas
    2) messenger lite - pro nas region neni v play store, ale zase je v tom redditu link na apk, omezena funkcionalita, ale nic tragickeho mi tam nechybi. plus mnohem mene narocne na beh.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jo a mam Samsung S7 s poslednim systemem, na jinym telefonu se to nedelo
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    panove, takovej specifickej dotaz: netusite, jak zakazat nejaky aplikaci (konkretne Messenger) aby se sama aktualizovala? porad tam cpu starou verzi bez tech live feedu, ktery proste tu aplikaci uplne nicej a nebavi me to s tim a kazdej (skoro) den ji musim odinstalovat a pustit manualne instalaci staryho apk coz projde v pohode, ale do 24 hodin se sama zaktualizuje a ja nevim kde to kua vypnout :)
    v play google mam samozrejme aktualizace vypnuty a resim si je manualne

    dik!
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    BUCCI: GE (čti jako MONETA)
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    PISTA1: no zrovna vim o prodejně, kde mobilem nezaplatim pomocí NFC, ale kartou s NFC jo... nevim proč, zřejmě starý terminály nebo co...

    jinak používám to sem tam a max spokojenost NFC (s ČSOB) u který mam taky hypo...
    na Android Pay se těšim, případně by mělo vyjít něco od Master Card...

    co vim, tak speciální SIM + O2 tarif se používá v KB a GE (s tim, že už tenhle starej způsob nenabízí a maj to pouze ti, co si to aktivovali v minulosti)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Taky sem si myslel že ČSOB nikdy, ale od chvíle kdy mě nabídli nejlepší úrok na hypošku, jsme zase na 10 roků spolu :(

    Nicméně placení přes NCF šlape naprosto parádně, když sem začátkem roku pořídil mobil s čipem tak sem ho asi 2x vyzkoušel a dal to k ledu protože platím kreditkou. Nedávno sem si udělal i kreditku u ČSOB a od tý doby platím telefonem pořád, je to naprostá paráda, oproti "nálepce" která na určitejch terminálech kde pravidelně platím dost zlobila, má mobil 100% úspěšnost.

    Jedinej problém je, že MC karta v aplikaci prozatím neumožňuje platbu do pětikilča bez pinu, takže si vždycky ve frontě vklidu předmáčknu první tři čísla u pokladny pak poslední a platím, nadruhou stranu je výhoda v tom že nemusím nikdy datlovat na terminálu.
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    HULIK: se podivej na evropskou verzi :)
    HULIK
    HULIK --- ---
    WABICEK: To jsi nasel kde ze ho nema?

    moto g plus (5th gen.) - premium unlocked cell phone | Motorola US
    https://www.motorola.com/us/products/moto-g-plus
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    HULIK: nema magnetometr takze pro me bylo no go.
    HULIK
    HULIK --- ---
    Ahoj mate nekdo Moto G4, 5 serii?
    Prosím o nějaké zkušenosti.
    Uvazuji doporucit kolegovy Moto G5 plus, tak zda nedelam chybu.
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    JIMX: pravda. I tak je to stale malo...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JIMX: aha tak to jsou šikovný. já jsem u ČSOB byl před dvaceti lety a už se nikdy nevrátím, ale už jsem viděl jednou pani co platila mobilem, tak to asi bylo ono
    JIMX
    JIMX --- ---
    RATTKIN: ne a ani to tak nikdy nebylo ... od začátku, co měli tu appku, tak ti stačil mobil s NFC

    ta O2 varianta myslím fungovala tak, že to byla speciální SIMka s vlastním NFC čipem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam