• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    JEREMIUS: Presne tak. Me odmitli flashnout system na telefonku, protoze jsem mel praskly sklicko na zadni strane telefonu. Tak jsem ho musel vymenit, nez se na to vubec podivali.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Nechci vám brát iluze, ale tohle jsem řešil s herní konzolí, softwarově hacknutou. Přestal po roce fungovat obraz, ale jinak fungovala. Reklamaci zamítli z důvodu neoficiálního zásahu do SW v rozporu s licencními podmínkami. Tenkrát jsem to řešil i s poradnou dTestu nebo něco takového a prostě je to tak, že jestli je to v podmínkách, máš smolíka
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: ja se bavim o sw. nepodsouvejte mi neco jinyho :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Pokud by ti vyrobce odmitl opravit vadny konektor protoze sis flashnul FW, tak bys soud rozhodne vyhral
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: to ja ale netvrdim.
    soud bys nevyhral.
    SPM
    SPM --- ---
    RAINBOF: zrovna rootnuty samsung jeste s rozflakanym displayem jsem reklamoval (casto se restartoval, dlouho po rootu) a proslo to :-) obchodni podminky stejne u nas nadrazeny zakonu nejsou. reklamace bricknutyho telefonu asi stezi projde, ale zase nemuze obchodnik neuznat reklamaci upadlyho jack konektoru, protoze telefon byl rootnutej. druha vec je, kdyzu se to stane, jestli ma cenu se kvuli kramu za par tisic soudit...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: vychazi to z toho ze operacni system neni uzivatelsky menitelny. kdyz si stroj bricknes nemuzes cekat ze je povinosti vyrobce to resit.
    samsung na to ma warranty bit. tj muzes cokoliv co ho nezmeni.
    nechapu proc by mel byt zakon ktery ti zakazuje flashovat telefon kdyz ti staci aby to bylo v obchodnich podminkach.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JEREMIUS: jak kde ale v obecne rovine ano. treba xiaomi maji root povoleny
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JEREMIUS: a to rika ktery zakon?
    PYRO
    PYRO --- ---
    RATTKIN: jaké aplikace se ti zalohoji, zjistíš v aplikaci disk - zálohy zálohy aplikaci.
    Funguje jen na disku na telefonu.
    Desktopova verze ukazuje jen kolik zálohy zabírají místa
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    RAINBOF: Rootem ale taky přijdeš o záruku, že? :-)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    No je to peklo. Trávit den tím, že se snažím rozchodit aplikace, které jsem měl na mobilu předtím :-(
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JEREMIUS: slušné aplikace si nastaveni zálohují do Google. ovšem se to dopředu nedá zjistit kdo si zálohuje a kdo ne.
    obvykle pokud aplikace obsahuje tlačítko pro export nastavení, je dobré ho použít.
    naopak pokud aplikace má nějaký online Účet, většinou se to zálohuje tam.
    nic lepšího neznám.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JEREMIUS: kdyz te chytim za fusekli tak ti reknu ze twrp to umi i bez rootu. nebot to prepise recovery a odtud umi udelat obraz systemu.
    ovsem tim prijdes o zaruku (na samsungu urcite) a to je zrejme to o co ti slo. je to proto, ze z bezpecnostnich duvodu
    nemuze (cti nesmi) existovat aplikace ktera odzalohuje pro ni cizi data aniz by byla rootem (cti adminem) protoze k nim nesmi mit pristup.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Obnova telefonu: Je na nerootnutém Androidu možnost nějak zazálohovat telefon tak, že když dám factory reset, dostanu se do stavu jako předtím. Aniž bych musel nastavovat znovu milion kravin?
    Zrovna jsem byl nucen reinstalovat Samsung S5 a byl to porod. Sice se obnoví aplikace, ale většinou ne jejich nastavení, všechno jsem to musel naklikávat znovu a opravdu mě to neba.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    dobrý chytrý hodinky jsou pebble. Dají se koupit kolem 1000.kč a pořád jsou podle mne nejlepší.
    komunita se chystá, aby dělala vlastní software až koncem roku vypnou hlavní servery
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    Hlavně za pár doláčů z Číny ;-) nejlepší poměr výkon / cena
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    NECROMAN: až na to ui mi band.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    WABICEK: nějaký tip na alternativu? Primárně hledám pedometr, plus aby uměl notifikace, budík a dobré UI v telefonní aplikaci.
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    NECROMAN: moc nevydrží.
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    MAKROUSEK: Já ho zkoušel poprvé, tak jsem musel tak jako tak vystoupit z komfortní zóny a zvykl jsem si rychle :-).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam