• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    YARRDESH: A ty seš vegeta, co chce sledovat drahou polovičku, nebo seš reverzní vegeta, co si to chce nainstalovat do mobilu, aby ho mohla drahá polovička sledovat?

    [ SPIKE411 @ VEGETA NÁRODA aneb Jsme v čajovně a dýmka nejde?!? ]
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    E42: v tomto pripade tracking polohy, smsek, idealne i frkbook messengeru, dohlizitelnej nekde na nejakym webu.
    E42
    E42 --- ---
    YARRDESH: Asi bych začal tím, čo si predstavujeťe pod takým Spyware, vojín Kefalín.
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    nemate vyzkousenej nejakej spyware, co neni placenej? furt narazim na veci, co jsou inzerovany 100% free, nebo to maj rovnou i v nazvu, ale stejne jsou pak za love, jak u blbejch na dvorecku
    TAP
    TAP --- ---
    RATTKIN: ie? jakože na androidu :)? nutno dodat, že tyhle stránky nenavštěvuju. telefon Xiaomi A1 z český distribuce.
    jen mě zajímalo, jak je vůbec možný appku takhle lokalizovat, čí to je vlastně reklama.
    teď jsem zkusil vymazat data/odinstalovat Chrome a ejhle, už tam je balast typu ESPN, Amazon a Yahoo. ty supery a se mi tam objevily po fresh instalaci, po automatický instalaci předešlejch appek z cloud zálohy.
    Google je tedy ze hry, jako poslední adept zbejvá leda Vodafone
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    TAP: v ty apce ani jejich datech to nebude, to ti tam spis hazi vendor .. co to je za telefon a odkud je koupenej?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TAP: import z ie?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TAP: nejspis to tam napraska sam chrome nebo maji proste lkalizovany verze uz s timhle balastem
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MAKROUSEK: zas tak blbej nejsem
    TAP
    TAP --- ---
    dokážete mi někdo vysvětlit, jak je možný, že při čistý instalaci Chromu z Google Play jsou v prohlížeči přednastavený shortcuty na super.cz nebo alza.cz? to je možný s aplikací distribuovat i nějaký appdata podle lokace?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Xiaomi se s tou instalací čínskejch backdoorů nijak netají.

    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    HONCKA: A nemas na telefonu plastikovy obal bez diry na mikrofon?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    mam dalsi problem, koupil jsem simku a na ty z1 compact nebezi mikrofon, behem hovoru vubec, kdyz jsem si nainstaloval nejakej diktafon, tak tam to jede slabe, mel jsem to i rozdelany, na tom telefonu jsem menil tlacitka, ze nefungovalo zapinani, ale mikrofon jako vymenitelnou cast jsem nenasel, ani nevim, kde je mikrofoni vstup, dole je akorat reproduktor na hlasity poslech
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    se divim, že to Android neumí, MIUI to má někde od verze 5
    E42
    E42 --- ---
    HONCKA: Ještě mě napadá, že by možná mohlo stačit nastavit v Settings - More - Mobile networks "preferred network type" na "GSM only". Na posílání geolokace by to snad mělo stačit a žádná velká data na tom tedy rozhodně neprotočí.
    E42
    E42 --- ---
    Jak jsem psal, jedině VPN: "Datally sets up a local Virtual Private Network (VPN) service on your device for you to help block unwanted mobile data usage - it doesn’t send any of your traffic through Google’s servers. The Datally VPN is only on your phone and doesn’t redirect your Internet traffic to any other servers or locations."
    Ale jo, fungovat by to mělo, pokud zajistíš, že to junior nevypne.
    NAILER
    NAILER --- ---
    HONCKA: datally, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.freighter&hl=cs
    chvilku jsem si s tím hrál, moc mě to nenadchlo. ale možná to bude dělat, co potřebuješ
    DATEL
    DATEL --- ---
    HONCKA: asi spíše jen opačně, tj. zakázat mobilní data aplikacím, které nechceš, aby šly na mobilní data
    E42
    E42 --- ---
    HONCKA: Myslím, že bez rootu jen pomocí virtuální VPN, a to asi ještě dost nespolehlivě (resp. půjde to snadno vypnout).
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Jde nastavit, aby šli použít mobilní data akorát u konkrétní aplikace? synek dostal po dědovi xperii compact a nechce se mi mu platit nějaký velký datový tarif, ale chtěl bych, aby fungovaly geolokační služby, abych věděl, kde je.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    kdyz uz je rec o fotakach, vcera sem cvaknul tu bouri, totalne sem nepochopil, jak moc svetla to umi v noci pojmout, neuveritelny jeste pred par lety.. :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam