• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    AUTOLOKATOR: Tohle je vůbec první řada Nokií s použitelným Androidem.
    Před tím byl Symbian, Meego, Windows Phone a pokus jménem Nokia X, který ani nestojí za řeč.
    E42
    E42 --- ---
    AUTOLOKATOR: Pokud nepotřebuješ NFC (což si dobře rozmysli!), tak za mě určitě Xiaomi Mi A1. Dobré železo s čistým Androidem přímo od Googlu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    sem ji reklamoval a na tu dobu sem si koupil presne to, co tu linkuje Zuzu a myslel sem ze mi z toho pomalyho Androidu jebne..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    spis si kup treba bazarovou S7 Galaxii, uplne nekde jinde s vykonem nez nejaky Redmi od cinanu...
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    NECROMAN: Seš si jistej tou Nokií? Před 5 lety jsem přesedlal z Nokie na Samsung a byl to skok jako ze Šk120 na Audi. Ale slyšel jsem, že se toho v Nokii dost změnilo. Jinej vlastník...?
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    E42: ok, cena do 4 tisíc kč, velikost displeje druhořadá vůči celkové kvalitě
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Kdybych měl nízký rozpočet, nekupoval bych nový, ale bazarový
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    AUTOLOKATOR: Nokia 1
    Nejlevnější chytrá Finka v prodeji. Nokia 1 jako naprostý základ za dva a půl tisíce – MobilMania.cz
    https://www.mobilmania.cz/...-1-jako-naprosty-zaklad-za-dva-a-pul-tisice/sc-3-a-1341618/default.aspx
    E42
    E42 --- ---
    AUTOLOKATOR: Musíš napsat aspoň ten budget a velikost displeje, pak se dá teprve radit.
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    Ahoj, doporučení na nějakej budget smart phone?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Huawei a EMUI:
    V nastavení je položka Ignore battery optimizations, viz https://forum.xda-developers.com/honor-5x/how-to/emui-guide-ignoring-optimization-app-t3459027
    Ale mám aplikaci, u které i když to změním na povoleno, tak se to neuloží a stále je nastavené nepovolené. Netušíte, co s tím? Testoval jsem jiné aplikace a u nich lze stav změnit. Jen u této ne (není to systémová aplikace, normálně jsem ji instaloval ze storu)
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    JEREMIUS: Jestli jsem to správně pochopil, tak to přebalí aplikaci do nového balíčku s jiným ID a podpisem. Tím se z ní stane samostatný proces s vlastním sandboxem, ale v běžném prostředí telefonu, tedy žádná virtualizace nad rámec ARTu tam není. Krom toho změna názvu balíčku a podpisu rozbije všechno, co se na ně váže - tedy prakticky všechna cloudová API od Googlu (mapy, push notifikace, atp.) i některých dalších providerů, a teoreticky to může podělat i intent actions, a tím rozbít např. widgety, tlačítka lokálních notifikací, komunikaci s wearables, případně i služby na pozadí. V jaké míře, to už záleží na tom, jak moc chytře je to napsané, a jak byla napsaná klonovaná aplikace :-).
    ANS
    ANS --- ---
    opet pripomenu skvelou apku na testovani nabijecek, kabelu atd .)

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gombosdev.ampere&hl=cs
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MADCAT: telefon určuje maximum, pokud umí nabíječka a hlavně kabel (to se často podceňuje) víc, obvykle to nevyužije. Pak do hry vstupují ještě varianty verze QuickCharge atd. opět musí podporovat jak telefon, tak i nabíječka.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Když místo 2A nabíječky použiju třeba 3A, pozná to telefon a bude se nabíjet rychlejš, nebo si vezme jenom to, na co je stavěnej? Mám telefon s mikro-USB konektorem...
    E42
    E42 --- ---
    JEREMIUS: Zjistit to může, pokud má potřebná oprávnění (typicky zejména přístup na internet), ale trochu pochybuju, že by se tím někdo zabýval, pokud to vysloveně není na překážku funkcionalitě. Pokud aplikace běží offline a nepoužívá nějaký sdílený datový prostor, zjistit to nemůže, protože běží na svém striktně odděleném pískovišti.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Díky. A zjistí ta aplikace, že běží 2x, nebo je to opravdu naprosto oddělené a je to opravdu jako virtuální mašina na PC? Nerad bych si něco dodrbal
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    JEREMIUS: tušim, že android 8.1 to má v sobě, nebo můj samsung v 8.0 to podporuje taky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam