• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    GILDARIUS: mas to tam napsany, je to theme engine. od androidu 8 ho google officialne podporuje.
    to zkus, odinstalovat to muzes vzdycky.
    ja to pouzivam uz tak 3 roky jeste kdyz to byla alpha a nemam s tim zadnej problem.
    pokud tvoje ROMka od nokie neumi sama nejaky temata tak tohle je jedinej zpusob jak menit vzhled androidu.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    HOUMLES: ty recenze nejsou moc dobrý... není to launcher?
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    Zduř

    koupil jsem si nokii 6, mám tam android 8.1 a neskutečně trpím ten systém je otřesnej

    Jak změním barvu notifikací a toho ze zhora vytahovacího panelu na cernou s bílejma ikonama? ted mám bílou s černejma a štve mě to. Je tohle nastavení nějak závislý na launcheru? Přítule má ten samý android a ten samý launcher a má černý s bílejma ikonama.

    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    MADCAT: Používám už dlouho a spokojenost. Funguje spolehlivě na různých mobilech, narozdíl od konkurence
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    MADCAT: jj. Super, kdyz ti nekdo diktuje adresu nebo cislo atp. Zapnes to klidne v pulce hovoru.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    PUNKREASS: To vypadá použitelně, vyzkoušeno, funguje. Dokonce má nastavení, že nemá nahrávat automaticky každej hovor, ale je na ploše dialeru plovoucí tlačítko, kterým se to dá manuálně spustit. To se mi líbí.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    jak je to s odposlechem pro reklamni ucely ? vedeli by jste vic ?
    WELES
    WELES --- ---
    GIANT: Tenhle je multiplatformni, tzn můžeš mít stejnej program na PC i v mobilu. Ten na PC umí i twitter a když zaregistruješ email, tak upozorní na nový maily. Licenci můžeš koupit na jejich oficiálních stránkách, ale tam mají jen na měsíc a na rok. Přímo v té jejich mobilní aplikaci je (nebo alespoň byla, když jsem to kupoval já) doživotní licence.
    GIANT
    GIANT --- ---
    WELES: dik za info. ten jsem kdysi taky zkousel, ale nejak me nenadchnul a taky tam lecos nefungovalo. kouknu jak to pokrocilo. jinak ani nevim, jak se aplikace kupujou. ani nemam google play. se mnou je to tezky ;-)
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Su trochu nemile překvapenej, že na Huawei s androidem oreo není žádnej nativní záznamník hovorů. Tip na nějakej slušnej, neobtěžující reklamama pokud možno (decentní by možná nevadily)? Díky.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    JOHNY_G: Samozřejme fotky a mapy atd. mám na kartě, ale prostě dochází interní storage. V nastavení Samsungu jsem nic takového nenašel. Asi zkusím zazálohovat a pak zformátovat kartu, jestli se na to ten telefon nezeptá
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    JEREMIUS: Není na to jednoznačná odpověď, záleží na výrobci telefonu/ROM. Kupříkladu HTC nabízí ve Storage Settings volbu "Format as Internal" (za předpokladu, že má ta karta nějakou vyhovující rychlostní třídu), která dělá přesně tohle. Když si to rozmyslíš, můžeš ji buď rovnou přeformátovat se ztrátou dat (což je trochu tricky, protože většinou nemáš ponětí, co je kde), nebo data nejprve přemigrovat (opět ve Storage Settings). Osobně ale tenhle režim úložiště nedoporučuju. Mně v tom ta karta zdechla a telefon se ocitl ve stavu s tak náhodnou podmnožinou dat, že jsem radši ten factory reset udělal, abych se ujistil, že tam někde něco nevisí :-). Lepší máš si prostě vybrat ručně kartu jako úložiště tam, kde to dává smysl (kamera, navigace, atp.) a nemuset se tím trápit.
    E42
    E42 --- ---
    Nestačilo by zformátovat tu kartu?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JEREMIUS: S5 není S5 Neo, je to matoucí. Myslím (!), že je potřeba FR, a je to Adopted Storage.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    PISKVOR: Já zrovna mám Sansung Galaxy S5 Neo. A pamatuju se, že se mě to na to kdysi telefon po zakoupení ptal. Takže to asi podporuje.
    Otázkou tedy zůstává, jestli to můžu nějak zpětně zase zapnout, nebo je nutný factory reset, nebo jen formát karty, nebo jak to funguje.
    BTW jak se téhle fičuře říká anglicky, abych si to vygoogloval?
    E42
    E42 --- ---
    LBW: No pokud preferuješ větší displej a nechybí ti NFC, tak podle srovnání HW bych neváhal a bral A1.
    Compare Motorola Moto G5 vs. Xiaomi Mi A1 - GSMArena.com
    https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8454&idPhone2=8776
    A to i bez přihlédnutí k SW podpoře Googlu.
    LBW
    LBW --- ---
    E42: diky .)
    5.5 neni problem...mel by snad? ja presel z 5 a na praci je 5.5 proste lepsi imo
    NFC taky v klidu ozelim

    dotaz jsem daval, protoze jsem mel ted pujcenou MotoG5 a vubec mi neprisla spatna
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JEREMIUS: Musí to podporovat ROM, v SGS5 s Androidem 6 je to například technicky možný, ale výrobcem zakázaný :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam