• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    E42: Myslim, ze nejakou silu BT signalu dokaze mobil urcit, ale asi to nebude moc spolehlive
    E42
    E42 --- ---
    MIKEKT: To přece z podstaty nejde, vzdálenost nemáš jak určit. Ale neboj, když jdeš na záchod a necháš telefon na stole, celkem zaručeně se odpojí a zamkne, dosah (aspoň u MiBandu1/2) není kdovíjakej. Ale bez překážek 5 metrů přesáhne, to jo.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MIKEKT: Ne. Prostě je připojený - je otevřený.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Mam dotaz k odemykani samsung telefonu pomoci duveryhodneho zarizeni. Nastavil jsem si to tak, ze kdyz mam pripojene pres BT hodinky tak se telefon nemusi odemykat. Nejde nekde nastavit vzdalenost hodinek od telefonu, aby se zamknul telefon, kdyz budu treba 5m od telefonu? diky
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BUCCI: to pouzivam taky, ale na spojeni dvou videi je to zbytecnost, to je spis na editaci a postprocesing. Kanon na vrabce. A navic je dost neprehlednej v poslednich verzich, dost to zkazili (IMHO).

    nasel sem AndroVid, dela presne to, co potrebuju. A rychle.
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    používám goPro Quick... celkově na vytváření vydeí z telefonu, nevýhodou je defaultní formát 1:1
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PLS poradi mi nekdo nejakej dobrej soft na spojeni dvou videi v telefonu, co sem si nahral? Potrebuju je spojit a pak je nahrat jako jedno video na youtube.

    diky!
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    JOPS: Ja pouzivam DISA na zpravy (kterou tady kdysi kdosi doporucil) a jsem velmi spokojen. Ta ma "Groups" a tak na jedno tapnuti muzes poslat cele skupine.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JOPS: Lze.
    Hledej "hromadné SMS"
    JOPS
    JOPS --- ---

    Cus, mam dotaz ohledně SMS.

    Lze nějak udělat preddefinovanou zprávu včetně příjemců a pak udělat zástupce na ploše a po kliknutí by se ta zpráva odeslala?

    Příklad, chci poslat zprávu rodině , když jedu nějakou delší služební cestu, že jsem na místě. Ideální by to bylo na jeden klik.

    Nějaký tip jak na to?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KOLCON: Téměř jistě nikoliv. Už by se prozradila megasouborem osmi hodin rámusu. :-)
    A hlasové ovládání mám deaktivované. ;-)
    Ale ano. Rekordéry aktivované zvukem / diktafony jsou.
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    TEKKIT: kdybych byl z tajný služby, tak se neptam a tu appku už bys na mobilu ode mě dávno měl ;) soudruhu majore, nevyzradil jsem něco?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KOLCON: tvl ty jseš z nějaký tajný služby ne?:)
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    pouzivate nejakou appku, ktera
    1) posloucha na pozadi
    2) jakmile uslysi zvuk, nahraje ho
    3) jakmile ten zvuk skonci, ulozi nahravku do nejakeho (mp3, flac, ...) souboru a jde opet na bod 1) ?
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    PETER_PAN: ještě je teda řešení, vykašlat se na nějakou druhou aplikaci foťáku, ale dát si na plochu widget, který bude volat script, který bude uploadovat právě nafocené fotky do "pracovního" adresáře. Nikdy jsem to nedělal, ale předpokládám, že nějaký ten tasker by to zvládnul. Takže když se budeš chystat fotit pracovně, prostě jen předtím klikneš na plochu na ikonu.
    HULIK
    HULIK --- ---
    PETER_PAN: Jeste muzes mit variantu udelat si druhy google ucet na praci a kontakty mit tam.
    A pokud Pro Shot umi jiny adresar tak ten dat synchronizovat v google fotkach s tim druhym google uctem a mas to tam taky hned ty fotky :-)
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    HULIK: Diky za reakci. Ja teda mam zamerne kontakty google uctu a kontakty v telefonu oddelene. Nechci to michat z mnoha duvodu.

    SKAUT: Diky za reakci. Pro Shot asi koupim, diky. Mne jde hlavne o to rozdeleni normalnich fotek a pracovnich fotek tech analyz - aby sem to rovnou mohl odnekud brat. Zkusim to naroubovat na OneDrive a ten mit pripojeny jako dalsi jednotku ve WIN10.

    Co se tyce kontaktu jeste pogooglim a zkusim znovu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ERGOSUM: to fakt neni peknej ovladac na tv. velka je.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RAINBOF: "klavesnice je proste velka"
    Hmm.
    Specifikace Connect IT Keypad CI-663 - Heureka.cz
    https://klavesnice.heureka.cz/connect-it-keypad-ci-663/specifikace/#section
    Specifikace Logilink ID0120 - Heureka.cz
    https://klavesnice.heureka.cz/logilink-id0120/specifikace/#section
    Specifikace Sandberg Keypad 2 630-05 - Heureka.cz
    https://klavesnice.heureka.cz/sandberg-keypad-2-630-05/specifikace/#section
    Přes NL máš k dispozici 36 kláves(mimochodem, hlasitost funguje i přes šipky)
    Ale to je na tobě.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    PETER_PAN:
    1.)Googli app Fotky dělá zálohy sama ( po povolení a nastavení prvotním ). Aspoň teda na Nexus / Pixel strojích bezproblémově . Jde nastavit který adresář má zálohovat a zda vůbec, krom default DCIM.
    Fotit jinam ( ale nejde nastavit) umi Pro Shot https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riseupgames.proshot2

    2.) Nejspíš špatný krok při nastavování, standardně funguje zcela bezproblémově ( nastaveno skoro one-click ;-) ). V podstatě vše co google umí synchronizovat ( nastavení - účty - google acc - a tam někde se zapíná/vypíná sync jednotlivých služeb ).
    Kdysi dávno fungovalo i zkopírování adresáře WhatsApp z úložiště starého do nového a při prvním spuštění si to aplikace normálně načetla ale to je několik let kdy jsem to tak dělal.

    Obecně mi synchronizace na google acc funguje zcela bezvadně. Nemá to Samsung úmyslně nějak "zprasene" aby lidi pouzivalit jejich služeb? Ocenil jsem to při umrtvení telefonu kdy jsem novy po synchronizaci měl v přesně stejném stavu v jakém předchozí umřel ( RIP Nexus 5X, nový Pixel ).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam