• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    JIMX
    JIMX --- ---
    LAUNCHER: nojo, ale kolik čechů žije za great china fw, že? :-)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    JEREMIUS: Pokud si vybereš Xiaomi telefon s MIUI, mrkni se na XDA jestli pro daný model existují Custom ROM. když se ti nebude MIUI líbit, můžeš tam naprat něco jiného.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    LAUNCHER: 6T s gcam aplikací fotí bezvadně.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JIMX: Popisujes presne me, protoze v letadle nebo v tunelu nebo v lese nebo za great firewall of China nebo v Prazskem metru, si ty slavne streamovaci sluzby tolik nevychutnam ;-)

    Jenze teda i bez pametove karty nejsem schopny se jen priblizit 50pct naplnenosti, kdy uz zacne interni pamet zpomalovat.

    Telefon je OnePlus 6T z Ciny, vsechno dobry krome fotaku, drahy mi to neprijde, myslim ze 15k CZK.

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JEREMIUS: Já mám Cat S41 a jsem s ním spokojený.
    JIMX
    JIMX --- ---
    DRAGON: mám telefon bez paměťovky, kterej má tušímže 64GB na appky i data, takže jsem to už taky nějakou dobu nedělal ... ale předtím jsem měl nějaký HTC s tušímže 16GB interní a do toho měl 16GB kartu ... a přesouval jsem ke konci furt a stejně to stálo zaprd ...
    ... ale chápu, že jsou i lidi, co nutně tu paměťovku potřebujou, aby tahali hromadu zbytečností neustále s sebou :-) ... protože jim třeba nevyhovujou streamovací služby nebo nemají slušnej mobilní přístup k netu, ale kolik vás je? :-D ... a nebo jsou to prostě starý konzervy, který to tak prostě chtěj a cloud je zlo :-D

    ... jenom mě to tak napadlo, když jsem tu četl, že bez paměťovky = no-go ... pro mě je to naopak spíš oser, nějakou paměťovku řešit viz výše; ale třeba už to dneska taky není takovej problém, vycházel jsem z 2 roky starejch zkušeností :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    a presouvani aplikaci kvuli mistu na sd kartu, tak to uz sem nedelal asi tak 5 let, mozna dyl. To mas interni pamet 4GB nebo kolik?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JIMX: to je jenom jeden pohled na vec, jsou i jiny. Treba ja sem rad za to, ze muzu kartu vyndat, nahrat tam data a zas ji tam zandat, zalezi jak telefon pouzivas. A od ty doby, co maj telefony spatny mass storage pripojeni a misto toho jedou pres Media drive, tak kabel vubec neresim, to spojeni je strasne nespolehlivy. Navic dalsi vec je cena: ja mam v telefonu zaplnenou 400GB kartu, kup takovej telefon za normalni cenu, kdyz uz i pitomejch 128GB telefony stojej randal.
    JIMX
    JIMX --- ---
    není lepší koupit telefon s pořádně velkou interní pamětí, než řešit paměťovku ... stejně jí tam člověk při koupi strčí a od tý doby o ní neví ... navíc to sraní s tím, že když to má malou interní paměť, tak za chvíli musí každou druhou appku přesouvat na paměťovku, aby mohl vůbec spustit aktualizaci ...
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    TOOMIX: A2 právě moc nechci. Není voděodolný (to bych možná ještě zkousl), ale nemá 3,5 mm jack (taky bych ještě zkousl), ale nemá ani slot na paměťovou kartu. Tyhle iPhone manýry se mi dost hnusí. Nechávám si to jako záložní variantu, ale zatím zkusím hledat něco jiného
    NEON5
    NEON5 --- ---
    JEREMIUS: ja pred vanoci poridil htc u11 life a max spokpjenost, az na ten google search bar na home screenu, ale top end to neni
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JEREMIUS: jestli chceš čistý Android, tak si kup Xiaomi A2, teď dostává aktualizaci na Android 9. Co se týče MIUI, používám ho od verze 5 (teď je 10) a rozhodně bych ho za nic nevyměnil
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Mám zkušenosti se Samsungem a Huawei a obojí mi nesedí. A co jsem si narychlo filtroval, tak najít třeba voděodolný telefon s čistým Androidem, který není v nějakém ohledu jinak doprasený, je prakticky nereálné. :-(
    HANZO
    HANZO --- ---
    JEREMIUS: já bych do toho nešel
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    JEREMIUS: jak pro koho. Jsou věci co oceňuju a jsou věci co bych nemusel.
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    HANZO: Mam ZenUI Keyboard. SwiftKey vypada, ze funguje, dik.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Jak moc špatné/dobré je MIUI u Xiaomi telefonů? Přemýšlím nad novým mobilem. Chtěl jsem něco s čistým Androidem, ale zjistil jsem, že nabídka telefonů je dost žalostná...
    HANZO
    HANZO --- ---
    DUNICAN: máš nativní appku nebo nějakou jinou klávesnici? SwiftKey funguje spolehlivě všude
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    V mym ZenFone 3 ZE520KL, Android 7.0, je nastaveno, ze chci prvni slova vet velkymi pismeny, ale funguje to jen v nekterych aplikacich (zpravy, whatsapp), v nekterych to nefunguje (nyxdroid, seznam email). Tusi nekdo, v cem by mohl byt problem?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DRAGON: videa se dají spojit přímo v youtube, je tam jednoduchý editor
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam