• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    E42
    E42 --- ---
    HAWLIS: Skoro bych řekl, že tohle chování Android aplikacím zcela záměrně (a rozumně) neumožňuje.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    ERGOSUM: Mě se prave nepodarilo najit nastavení nebo appku, ktera by notifikaci zobrazila přes display a chtěla po mě odložit (+volit o kolik minut / hodin / dní), nebo zrušit... Máš prosím konkrétní tip?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    B3DA: tak to sem neznal. dik
    B3DA
    B3DA --- ---
    RAINBOF: adb over tcp?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    tak jsem porad zustal u toho samsung galaxy note 4, zjistil jsem ze existuje update na android 6 N910­FXXS1DQC3 ktrry ma velky vliv na baterii. bohuzel mam vadny nabijeci konektor a nejdou mi tak data do pc. otazka teda je zda se to da podstrcit napr z karty.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    HAWLIS: No já to mám jako vlastnosti té upomínky / budíku a čas o který se odkládá je nastaven v té upomínce.
    Stále ještě existují tisíce jiných budíků, upomínek, kalendářů atd. které můžeš nainstalovat a používat. Nic tě neomezuje používat jen to předinstalované.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Ahoj, prosím, poradíte mi? Z Windows phone jsem zvyklý na upomínky, eventy kalendář, či budíky apod., že se při začátku zobrazí přes display a musím je buď vypnout, nebo odložit (přičemž v tomhle případě si mohu vybrat o jak dlouho a po nastaveném čase odložení se zase zobrazí přes display a dokud s to zas neodložilm nebo nevypnul, stále to je zobrazené a nemohu používat telefon). Mám nově Motorolu s android one a upomínka se zobrazí jen notifikacnim centru takže jde přehlédnout a nejde odlozit o mnou volený čas. Budík jde snooznout jen o deset minut...
    Prosím, máte tip, jak bych toho docílil jako na WP? Diky:)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    DATEL: jo, ale další verzi LineageOS na Mi A1 dostaneš. Jenže oficiální update na Android 10 už ne. A1 skončila podpora. Už budou jen bezpečnostní aktualizace. Mám ji taky.
    Pokud jde o mě tak já jsem s Androidem 9 spokojenej :-)
    DATEL
    DATEL --- ---
    LEON_KOWALSKI: ta verze 16 je myslim ale zatim Android 9, jestli se nepletu?

    Ono upřímně, ja bych nejraději zůstal u té 8.1,co mám teď - s těmi všemi restrikcemi v API, power save mody, co postupne davaji v 9 a 10... Nějak jsem doufal, že ten LineageOS tyhle hovadiny obejde, minimálně alespoň to API pro nahrávání hovorů a restrikce ohledně čtení dat z kontaktů (pro různé "Kdo volal?" aplikace, aby mohly ukázat jmeno k telefonnimu cislu).
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    DATEL: ad 1 - M1 A1 už nebude mít Android 10. Nové LineageOS ano.
    DATEL
    DATEL --- ---
    Ahoj, máte někdo Xiaomi A1 a na něm LineageOS 16? Teď opět podporují některé Xiaomi zařízení a i A1. Pokud se někdo najde, měl bych dva dotazy:

    1. A1 patří do Android One, tj. víceméně čistý Android OS - jaký benefit v tomto případě přináší LineageOS?
    2. funguje tam stále nahrávání hovorů? V popisu verze je totiž black list a white list zemí, ale ČR není ani na jednom a píšou, že v takovém případě nahrávání funguje, pokud fungovalo už předtím.

    Díky za info :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JEREMIUS: pouzivam rovnou Adblock browser, je to prima. Hlavne na takovy hruzo weby jako je treba idnes.cz
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    JEREMIUS: Brave browser místo Chrome
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    JEREMIUS: adaway je vicemene one-click jestli ti vyhovuje ten jejich block list, jinak si musis naklikat vlastni zdroje
    netguard viz https://github.com/M66B/NetGuard/blob/master/ADBLOCKING.md .. tam taky musis pridat zdroje
    zdroj doporucuju tenhle https://raw.githubusercontent.com/StevenBlack/hosts/master/hosts
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    HOUMLES: Funguej to out-of-box, nebo tam pak musím ručně dávat nějaké domény, IP adresy atd?
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    jo to myslis asi takovy ty zapeceny reklamy primo ve videu? tak to si nejsem jistej, ja pouzivam youtube v prohlizeci ..
    a nebo to vyres timhle... https://youtubevanced.com/ :)
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    PAYAXY: oboje funguje v celym systemu pro vsecko, je to blokace na urovni hostu
    PAYAXY
    PAYAXY --- ---
    HOUMLES: Funguje to i na YouTube aplikaci?
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    JEREMIUS: s rootem Adaway, bez rootu Netguard
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Jak nejlépe blokovat reklamy na androidu v Chrome, ať mi to nežere zbytečně data? Adblock plus?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam