• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RATTKIN: Až na několik drobných nepřesností máš pravdu.
    1) V Androidu to lze zakódovat pomocí aplikace do QR nejméně od verze 4.1
    2) Programy jsou i pro Windovs, Linux a IOS už hodně dlouho.
    3) S příslušným programem to načte libovolný operační systém na zařízení s kamerou.
    4) I kdybys neměl program který to zakóduje / rozkóduje jako nastavení pro WiFi, vždy to lze poslat / rozkǒdovat jako text. Tedy hlavní problém přesně to přepsat vyřešen.

    ZUZU: Můžeš to poslat i pomocí BT. Můžeš dočasně zřídit mezi PC a mobilem WiFi (i bez hesla) a poslat si co potřebuješ. A pak je spousta dalších řešení jako flashka, fotka obrazovky...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ZUZU: android 10 umí heslo pro wifi zobrazit na obrazovce a i jako QR kód, ale načíst ty kódy umí jen android.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ahoj, neexistuje nějaké řešení, které by umožňovalo sdílet hesla na wifi mezi mobilem s android a počítačem s windows? (v počíači mám uložené heslo na nějakou wifi a mohu ho poslat nějak jednoduše do mobilu, anebo se do mého mobilu posílá automaticky, a opačně?)
    apple takovou technologii má (resp. můžu poslat wifi heslo do apple zařízení v okolí)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HELVETE: to bude nějaký překlep, nebo rozšíření. špionáž se dělá na nenápadnější doménu
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    HOLAKAC: Ale vždyť právě přes USB do toho dostaneš z PC co chceš. Z pohledu PC do prostě bude další připojená flashka. Já takhle dělám pořádek v tabletu a nahrávám si soubory tam a zpátky.
    "specifický" kabel tedy OTG (to je také běžný kabel jen jinak zapojený, aby dodával proud Z tabletu) potřebuješ, když chceš připojit nějaké periferie. Já sám mám něco podobného jako
    Specifikace Axagon HUE-X6 - Heureka.cz
    https://usb-huby.heureka.cz/axagon-hue-x6/specifikace/#section
    Ale na propojení tabletu a PC stačí obyčejný USB kabel.

    Ale pokud je chceš mít propojené jako dva počítače na síti, tak je to lepší přes wifi.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HOLAKAC: Naopak, s ARMovými SoC je výrazně větší voser než s x86/x64, právě proto, že každý výrobce má na tu svoji platformu svoje patche a drivery, bez kterých to nefunguje.
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    ERGOSUM: Ma to jen klasickej USB a hdmi port, podle for musis mit nejakej specifickej kabel od HP na pripojeni k PC. Jsem prave myslel, ze kdyz to je arm, ze s ovladaci problem nebude :/. Zkusim jeste trochu pohledat nebo tam aspoň dostat nejakou custom romku s vyšším androidem.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    HOLAKAC: Linux tam dostaneš, ale problém je s ovladači. Takže výsledek by byl svítící cihla. Jsou alternativní "androidy" a snad jsem zahlédl i linux distribuci co pamatuji, nic moc. Ale byla by náhoda, kdybych na to opět narazil.

    Proč bys ho neměl připojit k PC? Zapojíš kabel, povolíš připojit jako disk a jsi tam.
    E42
    E42 --- ---
    HELVETE: No zjevně v tom kolega není sám, ale vysvětlení zatím nenacházím.
    Strange Google-ish domain name lookups after update to Android 10
    https://www.dshield.org/...ms/Strange+Googleish+domain+name+lookups+after+update+to+Android+10/2666/
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    Mám tu starej tablet s Androidem 4.4 (HP Slatebook x2), chtěl bych na něj nainstalovat nějaký nenáročný linux distro na hraní. Ne do chrootu, ale místo toho 4.4 Androida. Jde to nějak rozumně ? Googlím o sto šest, ale nacházím jen aplikace který mi nainstalujou nějaký distro do chrootu, nebo nějaký možnosti přes kabel a adb. Problém je že ten tablet nepřipojím k PC. Moje myšlenka byla, že vyrobím/stáhnu image, kterej nahraju přes recovery, ale evidentně si to představuju jak Hurvínek válku (?).
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    Řešil jste nebo do všimnul a víte proč se úplně nový S10e i kolegův S10 plus okamžitě po přihlášení k nové síti ptá podle pcap provozu na google.com.onion a goooooooooooooooogle.com (těch o je tam asi 48)? Docela mě to zajímá
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    RATTKIN: Moc dík, přesně tohle jsem hledal včera asi 3 hodiny :D

    Dík i ostatním, ale teď můžu klidně zůstat i u toho Gmailu, musím šetřit místem dostal sem telefon jen s 8gb volný paměti :(
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    PISTA1: jo aquamail, jediny co neumel byl prastary OWA, ale jinak uz ho spokojene pouzivam skoro 8 let.
    KYLLER
    KYLLER --- ---
    PISTA1: já jsem spokojen s aquamail app
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SPIKE411: Já jsem v firmě zavedl SIP a pak si v Odorik nastavím přesměrování jak potřebuji. soft telefon může přijímat víc linek najednou. pokud máte SIP tak bych šel možná spíš tudy
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Používáte / doporučíte někdo nějakou aplikaci / widget pro automatické přepínání přesměrování hovorů? (Když jsem v kanclu, chci přesměrovávat na pevnou linku, aby mi nezvonily dva telefony naráz.)

    Dřív jsem používal nějaký widget pro manuální přepínání, ale jistě by to šlo třeba podle lokace, Wi-Fi apod.
    Čím míň reklam a šmírování, tím líp, pár dolarů za to klidně zaplatím.

    Nejhůř bych to mohl naskriptovat asi v nějakém Taskeru, ale :effort:.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PISTA1: přepíná se panáčkem. taky jsem to hned nemohl najít
    DATEL
    DATEL --- ---
    PISTA1: zkus BlueMail, jestli by ti vyhovoval
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    PISTA1: přepínat se můžeš i v tom Gmailu, stačí když koukáš do složky Doručená pošta (kde jsou emaily z toho účtu na který jsi přepnut) místo do složky Veškerá doručená pošta, kde je mix všech účtů.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Doporučí prosím někdo rozumnýho mail klienta kterej umí přepínat mezi mailama. Na novém xiaomi je jen gmail a ten to patlá všechno dokupy :(
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PULKA: No, já bych na to šel přes Tasker: metadata k hovoru (směr, délka, kdo) už s jeho pomocí loguju, přidat tohle by mohlo jít poměrně snadno.
    PULKA
    PULKA --- ---
    BUNDA: Já mámmobil na ičo a fakt to tam není. Když jsem jim kvůli tomu volala, tak mi řekli, že to neposkytují, protože mám neomezený paušál a že si mám maximálně spočítat podle toho detailního rozpisu. Kouknu na tu appku, dík.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam