• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Mám problém s GPS na Xiaomi Redmi Note 9 Pro. Když zapnu Waze, strašně dlouho trvá, než naběhne poloha a začne mě to navigovat. Zkoušel jsem třeba použít i Mapy.cz a tam se taky poloha pohybovala strašně trhaně, vždy se to na nějakém místě zastavilo a pak po nějaké době poskočilo. Jak zjistím, jestli je to SW nebo HW problém? Zkoušel jsem nějaké 2 testy, viz přiložené screenshoty. Moc se v tom nevyznám, ale přijde mi, že je to v pohodě.... Poradíte prosím?

    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SHMADE: Tak určitě jde vypnout automatická a potvrzovat vše ručně.
    Ale už jsem viděl i volby aktualizovat / neaktualizovat s možností zaškrtnout "už se neptat"
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    odinstalovat google app a dat starou..
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Jakože nainstalovat nějakou starší verzi, třeba odsud? https://www.apkmirror.com/uploads/?q=google-search
    Netušíte kdy k této změně došlo? Pokud je to tedy tak, a jak pak konkrétní aplikaci zamezit, aby se automaticky aktualizovala? Přijde mi, že se to dá vypnout jen globálně...?
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    EXAGE: Taky by mě to zajímalo, štve mě to samé co MARTYYNO:, díky
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    EXAGE: hmm to mě ale zajímá, nějaké detaily?
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    XLACHTAN: Nebo dát jinou verzi "Google" appky jako to udelal brácha a pak to funguje.
    MARTYYNO
    MARTYYNO --- ---
    XLACHTAN: diky za vysvetleni, alespon konecne chapu co se stalo... tak ok no, proste pouzivam appku ktera neni ofiko na nasem trhu podporovana, co nadelam :) ale je to skoda, kdyz to fungovalo, fungovalo to hezky.
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    MARTYYNO: nic s tím neuděláš, ta změna je proto, že místo standardní android voice recognition (která má normálně češtinu) se začal v defaultu používat google asistent, který český voice nepodporuje. Ze stejného důvodu teď není Android Auto schopný přečíst zprávy v češtině.

    Nezbývá než počkat až / jestli bude někdy Android Auto plně ofiko v Česku.
    MARTYYNO
    MARTYYNO --- ---
    Ahoj, nema nekdo nejaky tip jak presvedcit Android Auto aby poslouchalo ceske adresy?
    Jeste pred par mesici jsem mohl rikat ceske adresy a rozpoznavalo je to s 99% uspesnosti, pak to najednou prestalo fungovat a vsechno chce anglicky, coz by nebyl problem co se tyce prikazu, ale ceskou adresu samozrejme uz nerozlouskne. Prolezl jsem snad vsechny nastaveni, vc. nastaveni reci asistenta google, kde cestina uplne chybi (drive jsem nic nenastavoval a proste to fungovalo by default, protoze jsem mel telefon v cestine, coz mam teda ted taky...).
    Mam Samsung Galaxy S9, Android 10 a nainstalovane posledni systemove aktualizace.
    Za jakoukoliv radu budu rad.
    ATAN
    ATAN --- ---
    ERGOSUM: Tak jsem vyresetoval do tovarniho nastaveni zarizeni, normalne to jde, bez zadnych problemu, jen se to zepta povoleni rodicovskeho uctu.
    LAUNCHER: Pouzival jsem to neco pres rok, a nebyl s tim zadny problem. Family link mi prijde u deti jako prima nastroj. Jen uz nechci mit na tom zarizeni vlastni ucet.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ATAN: Nikdy nemej detsky ucet. Detem pridej + 20let, nebo jak uznas za vhodne. Je s nim HODNE problémů.

    Uz jsem s timto poucen na vlastni kuzi a nikdy vice.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    Od jisté doby, a mam pocit, ze od te, kdy jsem si změnil téma telefonu a pozadí klávesnice mi uplne v random chvile vyskakuje hláška "Zadané umístění není v pořádku" a ja vubec nevim, co s tim. Netušíte někdo?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ATAN: Teoreticky ano. Ale jednak není jednoduché toho dosáhnout. A potom je to cesta do problémů. Čti: Kašli na to.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    LAUNCHER: tak jsem si pořídil OnePlus 7t pro nebo tak nějak a je super :). díky za tip
    ATAN
    ATAN --- ---
    muzu mit detsky ucet (family link) jako hlavni (ten prvni po instalaci) na zarizeni?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SPM: wtf??:)) Ten návod jsem teda taky nečetl (ani se mi nechce upřímně)...

    ...ale ten telefon je už při nákupu doslova napěchovaný "nesamsung" aplikacema, to by byla zvláštní podmínka teda
    SPM
    SPM --- ---
    TEKKIT: no hele když jsem řešil co a jak, tak v jednom autorizovanym servisu dokonce přišli s tim, že někde v tom návodu je napsaný, že máš používat akorát samsung aplikace. Nehledal jsem to, ale jestli to tam fakt je, tak v zásadě tu reklamaci nemusí uznat nikdy, když nechtěj :-)
    SPM
    SPM --- ---
    TEKKIT: jojo, to samý... nicméně tady to šlo fakt dost rychle a divně. Celej ten display třeba i ztmavnul. Bylo to vidět na tom, že já přes to měl hozenej ten kryt s klávesnicí, takže kousek spodní části displaye byl méně používanej. A když se tam hodila nějaká bílá stránka přes celej display, tak bylo vidět, že nejenom artefakty, ale že celej ten display je tmavší, má horší jas (ta méně používaná spodní jasně víc svítila, měla sytější barvy). Tu S7 jsem používal úplně stejně, měl na ní stejnej kryt, ale ani po 2 letech na ní něco takovýho nebylo... takže buď generačně se ten display vlasnostma dost zhoršil nebo je to prostě šmejd od začátku... ale reklamaci neuznaj. Takže, ať si příště naserou a koupim si radši čínskej telefon :-)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SPM: klasika, tuhle story slyším po několikátý...většinou to vypálila aplikace waze://

    (ad "chybné používání" - škoda že to výrobce neuvádí v reklamních materiálech při prodeji...seznam aplikací kterýma si zkurvíte display, tak jen abyste s tím počítali:))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam