• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    JIMX
    JIMX --- ---
    JIMX: pardon, samozřejmě, že ne 128GB RAM, ale 128GB úložiště :-)
    SKAUT: jako pro mne je tak nějak rozumná cena za slušný mobil 12k s DPH, víc mi přijde prostě šílenost ...

    TOOMIX: no to právě nechci, když už jsem si koupil nabíjecí stojánek ... to už spíš ustoupím z 3,5" JACKu i když i to mě bude štvát ... a tyhle různý šaomi a hjuavé a další čínský podivný značky ... nějak jim prostě nevěřím ...
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    JIMX: Řeším podobné dilema s Pixelem3. Asi v něm vyměním baterku a preventivně pár dalších blbin a budu spokojený dál.
    Chtěl bych totiž něco fyzicky menšího než je PX3 ale... . Za mobil odmítám dávat skoro 20k, to je radši nacpu do dalšího měřáku 😏.
    JIMX
    JIMX --- ---
    Tak jsem znovu prohledal trh ohledně novýho telefonu ... to mi jako chcete říct, že 128GB RAM, bezdrátový nabíjení, 3,5" jack a NFC jsou v dnešní době v podstatě neřešitelný požadavky ... a když vyhodím jack, tak furt v nějakejch normálnějších značkách se nedostanu pod 17k (za OnePlus 8 nebo 9 nebo Samsung S20 FE) ... takže G8s můžu nahradit sice rychlejším, ale hůř vybavenějším modelem a ještě si za to připlatím :-(

    Tak to si snad radši nechám vyměnit v něm umírající baterku a ještě mu tak o rok prodloužím život ...
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    LAUNCHER: ať přidá i 8 (bez pro) ;-)
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    LAUNCHER: jakej link? ja k tomu zadny clanky nepisu ani nenahravam videa.. proste jsem to zkousel sam doma :) .. 9pro teda ne, ale 6, 7, 8 fungujou
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOUMLES: "zkousel jsem to na oneplusech a tam to normalne funguje"

    Link, jak GSI funguje vcetne vsech features na aktualni top OnePlus 9 Pro?
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    LAUNCHER: tyhle telefony jsem v ruce nemel, takze ruku do ohne za to nedam, ale zkousel jsem to na oneplusech a tam to normalne funguje.
    jde o to, ze prave od toho androidu 10 (mozna uz je to 9?) nesmi vyrobci davat drivery do /system partisny, ale maji na to urcenou /vendor partisnu, ktera se pri flashovani toho GSI neprepisuje. menis proste jenom tu vrchni vrstvu toho softwaru, ta systemova ti zustane od vendora.

    SMOKY: jo, mozna ta skupina bude jeste mensi, ale ja to nikomu nenutim... jenom rikam, ze tu ta varianta je :)
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    HOUMLES: To ses ale tak mezi 0.001% lidí co tohle dělají a těžko to někomu doporučovat
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOUMLES: Na Samsung S21 Ultra, Xiaomi Mi 11 Ultra a dalsi top Android telefony s Android 11 a 12 nic takoveho neni.

    Tve "napriklad GSI od googlu je uplne cista romka vychazejici z aosp a jde nahrat skoro na kazdej telefon" proste neni pravda a takhle to nefunguje.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    LAUNCHER: ano, je to pouze software, protoze se predpoklada podle specifikace, ze drivery ma mit telefon v sobe. je to povinnost vyrobcu, pokud chtej dodavat jejich HW s tusim androidem 10 a vyssim.

    MEDWYN: no vidis, ja jsem zas presnej opak, ja nekupuju novej telefon bez toho aniz bych si predem zjistil jestli jde otevrit bootloader a flashovat romky ... dokonce i u oneplusu sel ten oxygen hned pryc, protoze aosp je proste aosp... nikdy jsem nemel s nicim problem, zadny rebooty nebo chyby, asi mas holt spatnou zkusenost
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    ... no proste je totalni kravina si na daily driver neco koupit, a pak hned flashnout romku nekam jinam a modlit se, ze tam bude malo kritickych bugu ci absolutnich nefunkcnosti. A to jsem si za ty roky zaflashoval hodne - uz od dob windows mobile a vzdy me to bavilo. Ale dnes uz chápu telefon jako soucast kriticke infrastruktury a nepotrebuju ho mit vyspraveny samolepou a spinacim spendlikem od patnactileteho kluka, ktery se rozhodl ve volnem case po skole portovat nejakou romku...
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    LAUNCHER: samozřejmě souhlasim....
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BUCCI: Co se SoC tyka tak Samsung ma Exynos.

    A co se zbytku telefonu tyka, mas tam ruzne kamery, ruzne microphone arrays, ctecku otisku pod displayem, treba ja mam zadni display atd atd.

    I s tim Snapdragonem to neni easy: Napr. v Pixel gen1 byl papirove Snapdragon 821, ale ten mel zakaznickou upravu, takze nebyl totozny jako 821 jinde.

    Priklad:

    Latest AOSP GSI adds support for the Xiaomi Mi 9's in-display scanner
    https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-9-custom-aosp-gsi-in-display-fingerprint-scanner/amp/
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    LAUNCHER: což za dob snapdragpnu asi částečně ještě dobrý (i když hodně s rezervou), ale teď má Google vlastní chipset a je vymalováno
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    LAUNCHER: Tyjovka, to u bude s driverama jak windowsy.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOUMLES: GSI obsahuje pouze a jenom Google SW.

    Tzn nebude na ni s chybejicimi drivery fungovat napriklad ani WiFi, dokud nekdo GSI nedoplni svepomoci pro naprosto konkretni model telefonu.

    V praxi to pak vypada treba takto:

    Android 12 on Oneplus 7 Series!! SHOULD YOU FLASH ANDROID 12 GSI??
    https://www.youtube.com/watch?v=FhwDeTEdHrY
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    BUCCI: tak jestli jsi to zkousel pred 10ti lety tak se neni cemu divit, to vychazeli prvni android telefony :) napriklad GSI od googlu je uplne cista romka vychazejici z aosp a jde nahrat skoro na kazdej telefon, takze to max ma bugy co tam udelal google a tim padem to maj i vsichni ostatni vyrobci (pokud to sami nenajdou a neopravi)
    Generic System Image (GSI) list · phhusson/treble_experimentations Wiki · GitHub
    https://github.com/phhusson/treble_experimentations/wiki/Generic-System-Image-(GSI)-list
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    HOUMLES: pokud je to stable tak ne takový
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    BUCCI: a original rom chyby nema? :)
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    MEDWYN: pay a safetynet normalne funguje a root se da vypnout a zadny apky ho nenajdou
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    MEDWYN: tak přes magisk jde i pay i ostatní věci, ale v Custom Rom jsou chyby, vždycky.... Prošel jsem si takovým obdobím před cca 10ti lety a už nechci
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam